reklama

Jakie sery, serki i jogurty podajecie swoim dzieciom?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez Ciocia_klocia, 10 Grudzień 2012.

1. Ciocia_klocia

Ciocia_klocia Aktywna w BB

Przeraża mnie ilość chemii jaka jest zawarta w dużej ilości produktów mlecznych oferowanych na naszym rodzimym rynku. Dlatego pytanie do Was Mamy - zwracacie uwagę na skład serków i jogurtów jakie podajecie dzieciakom? Co mam wybierać? Czym je karmić?

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Zawsze należy czytać etykiety, a dla małych dzieci wybierać produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego, one zgodnie z prawem nie mogą zawierać różnych dodatków, jogurty powinien w zasadzie zawierać wyłącznie mleko i bakterie kwasu mlekowego, ale oczywiście w dzisiejszych czasach zawierają również substancje zagęszczające roślinne np. pektyny lub zwierzęce żelatynę, cukier również barwniki- ważne żeby były naturalne. Najlepszy będzie jogurt naturalny bo ten nie będzie zawierał dodanego cukru, im mniej dodatków tym lepiej.

3. reklama
  4. dzubus

dzubus Zaciekawiona BB

Moja córka zazwyczaj sama chce już sobie wybierać jogurty i bardziej kieruję się opakowaniem. A więc najczęściej do koszyka leci jogurt z groszkami i czekoladowo waniliowe. Czasem uda mi się wymienić na coś zdrowszego.

5. Ciocia_klocia

Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny. Oczywiście wczytuje się w etykiety, ale właśnie w większości niby naturalnych produktów są te wszystkie "uzupełniacze" i inne tego typu. Moja Aśka też zwraca uwagę w sklepie na te z drażetkami, jakieś z hello kitty i inne, któe opakowaniem przyciągają uwagę dziecka, ale staram się jej wyperswadować takie wybory. Czasami jest ciężko. Zauważyłam dziwną tendencje, że im ładniejsze opakowanie, takie bardziej bajkowe, tym gorsza zawartość wartości odżywczych. Na innym forum koleżanka poleciła mi serek "Bieluch" - podobno bardzo naturalny. Czy któraś z Was jadła go kiedyś? Kupiłam dzisiaj i etykieta wygląda w porządku. Mam zamiar za jakąś godzinkę podać na podwieczorek, zobaczymy czy posmakuje.

6. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Polecam właśnie serek naturalny Bielucha i jogurt naturalny "piątnica" o taki: Piątnica ma tylko dwa składniki: mleko pasteryzowane i bakterie. Zrobiłam taaakie :szok: oczy jak przeczytałam etykietę :) Polecam!

7. Ciocia_klocia

Dałam Bielucha swoim maluchom i powiem Ci, że jestem w szoku ich reakcji - zajadali się, aż miło! A zwykle "mamoo, a czemu to ma żyłki/skórkę/żółty kolor/" i wybrzydzanie ogólne. Ten Bieluch ma taką konsystencje delikatną, myślę, że to też zaprocentowało u moich dzieci. Bo dla niech im jedzenie estetyczniej wygląda, tym lepiej smakuje. Żadnej golonki albo boczku, by nie tknęli. Przyznam, że ja też im trochę podjadałam serka i ma taki fajny, inny smak. Chyba właśnie bardziej naturalny, nie wiem. Coś czuję, że przy nim zostaniemy. :)
    A Piątnicy takiej to u nas nie widziałam. :(

8. kusmir

kusmir Fanka BB :)

u mnie było podobnie jak dałam synkowi Serek do chleba firmy Włoszczowa, jest naturalny, więc na pewno zdrowy i w zasadzie bardzo dobry, więc zajadamy się nim wszyscy w domu, on juz chce sobie sam smarować, więc kupiłam taki drewniany mały nożyk i jest teraz samodzielnym maluchem ;)

Poleć forum