reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie spodnie nosicie w ciazy?

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Wyszly mi leukocyty w moczu na szczescie pojedyncze i lekarz powiedzial ze mam sie nie przejmowac.
Mam pytanie co nosicie w ciazy jesli chodzi o spodnie, czy spodnie typu leggingsy, czy luzne dzinsy, czy pod brzuchem czy takie ciazowe z gumka nad brzuchem?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
U mnie juz 21 tydzien a mimo to jest mi ciezko i licze dni do porodu :) Przede mne drugie usg,tym razem polowkowe i nie mam ochoty na nie isc, mam stresa. Pomimo ze to pierwsze bylo chyba najgorsze ale na szczescie wykazalo ze wszystko jest ok, ze prawdopodobnie jest chlopczyk i ze ciaza jest o tydzien starsza niz z obliczen.
Dzis znalazlam w szafie spodnie ktore mozna nosic pod brzuchem i praktycznie nie maja gumki, do tego sa przewiewne na upaly.
Ja mam kilka par jeansów typowo ciążowych z wysoką gumą ale jest mi w nich niewygodnie, non stop mi zjeżdżają itd. Jestem w 24tc ale mam mały brzuszek i na razie chodzę w jegginsach czyli jeansach/spodniach z gumką w pasie ;) spodenki też mam wszystkie z gumką (polecam luźne i przewiewne z h&m). Jak brzuch urośnie będę mogła tą gumkę opuścić i myślę, że też bedzie wygodnie a jak nie to kupię jakieś tanie sukienki np z pepco ;)
 
reklama
Te legingsy z panelem to jak gumka jest wysoko nad brzuchem? A spodnie z panelem w ktorym miejscu maja pasek? Tak sie zastanawiam na jakiesj wysokosci jest macica i gdzie nosic gumke?
I mam pytanie czy nosicie stanik? Mi sie bardzo powiekszyl biust i mi ciazy ale nie nosze stanika ny sie nie uciskac.
 
Te legingsy z panelem to jak gumka jest wysoko nad brzuchem? A spodnie z panelem w ktorym miejscu maja pasek? Tak sie zastanawiam na jakiesj wysokosci jest macica i gdzie nosic gumke?
I mam pytanie czy nosicie stanik? Mi sie bardzo powiekszyl biust i mi ciazy ale nie nosze stanika ny sie nie uciskac.
To bardzo źle, że nie nosisz biustonosza. Uszkadzasz elastyne w piersiach i obciążasz kręgosłup. Koniecznie kup sobie dobry biustonosz. Nawet jak gumka będzie w miejscu macicy uwierz mi, że nic się nie stanie. Nie masz skóry i macicy, jest kilka wartw mięśni. Ja nosze spodnie gdzie gumka jest na wysokości pępka.
 
Jeansy z panelem mają pasek pod brzuchem, a leginsy z panelem nie mają gumki w pasie - ogólnie to spodnie ciążowe trzymają się zwykle na elastycznym szerokim panelu, a nie na gumce "w pasie".
Najlepiej sobie pomierzyć w sklepie albo w domu, bo każda firma trochę inaczej szyje.

A w krótkich spodenkach zasuwam pasek pod brzuch i jest ok :)
 
Jeansy z panelem mają pasek pod brzuchem, a leginsy z panelem nie mają gumki w pasie - ogólnie to spodnie ciążowe trzymają się zwykle na elastycznym szerokim panelu, a nie na gumce "w pasie".
Najlepiej sobie pomierzyć w sklepie albo w domu, bo każda firma trochę inaczej szyje.

A w krótkich spodenkach zasuwam pasek pod brzuch i jest ok :)
Różnie bywa. Ja mam taki krótki panel do pępka, bo tych na cały brzuch nie cierpię. Mam dwie pary i mimo, że jestem w 8 miesiącu to one nadal się zsuwają :D
 
A co to jest elastyna? Nosisz zwykly biustonosz czy taki caly z materialu? A legingsy ciazowe w ktorym miejscu maja panel?
Czy pod brzuchem moze byc pas i tam troche moze uciskac?
Nie wiedzialam ze na pepku mozna nosic gumke, ja generalnie mam tysiace obaw a prawda jest ze przeciez sa miesniei i ciaza jest chroniona. Przy usg przez brzuch tez przeciez naciska sie glowica i to wcale nie tak leciutko.
 
Różnie bywa. Ja mam taki krótki panel do pępka, bo tych na cały brzuch nie cierpię. Mam dwie pary i mimo, że jestem w 8 miesiącu to one nadal się zsuwają :D
Może się zsuwają, bo ten pas jest krótszy i nie "zahacza" się o brzuch :D
A co to jest elastyna? Nosisz zwykly biustonosz czy taki caly z materialu? A legingsy ciazowe w ktorym miejscu maja panel?
Czy pod brzuchem moze byc pas i tam troche moze uciskac?
Nie wiedzialam ze na pepku mozna nosic gumke, ja generalnie mam tysiace obaw a prawda jest ze przeciez sa miesniei i ciaza jest chroniona. Przy usg przez brzuch tez przeciez naciska sie glowica i to wcale nie tak leciutko.
W leginsach ciążowych to już Cię raczej nic nie będzie uciskać - panel to szeroki pas z elastycznego materiału, mniej więcej z takiego jak całe leginsy. Popatrz sobie na zdjęcia w necie.

Natomiast w spodniach typu jeansy miejsce gdzie spodnie łączą się z panelem (nad spojeniem) może uciskać, ale nie musi - trzeba mierzyć i dobrać sobie takie, które dobrze leżą i są wygodne:)
 
A co to jest elastyna? Nosisz zwykly biustonosz czy taki caly z materialu? A legingsy ciazowe w ktorym miejscu maja panel?
Czy pod brzuchem moze byc pas i tam troche moze uciskac?
Nie wiedzialam ze na pepku mozna nosic gumke, ja generalnie mam tysiace obaw a prawda jest ze przeciez sa miesniei i ciaza jest chroniona. Przy usg przez brzuch tez przeciez naciska sie glowica i to wcale nie tak leciutko.
Elastyna jest w piersiach i ona utrzymuje ich kształt. Jak raz się rozciągnie to już nigdy nie wraca do poprzedniej formy. Nie rozmawiasz z położną o takich rzeczach? Ja nosze w domu sportowy (shock absorber - polecam) a jak wychodzę to normalny koronkowy. Mam duży biust i bawełniane się nie sprawdzają. Właśnie wydaje mi się, że troszkę przesadzasz. Musiałabyś nie wiem jak się ściskać chyba gorsetem, żeby zrobić jakąś krzywdę. Serio. Jeszcze dużo ciąży przed Tobą, więc odpuść troszkę, poczujesz się lepiej. Modeli legginsów i spodni jest całe mnóstwo, poszukaj takich, które Tobie będą pasowały. Nieważne gdzie będzie guma czy panel, jeśli będzie Ci wygodnie to znaczy, że jest ok.
 
Może się zsuwają, bo ten pas jest krótszy i nie "zahacza" się o brzuch :D

W leginsach ciążowych to już Cię raczej nic nie będzie uciskać - panel to szeroki pas z elastycznego materiału, mniej więcej z takiego jak całe leginsy. Popatrz sobie na zdjęcia w necie.

Natomiast w spodniach typu jeansy miejsce gdzie spodnie łączą się z panelem (nad spojeniem) może uciskać, ale nie musi - trzeba mierzyć i dobrać sobie takie, które dobrze leżą i są wygodne:)
No właśnie te na cały brzuch, takie wiesz nie, że guma tylko materiał. Ciągle sięgają mi do połowy biustu i za nic nie chcą się trzymać na brzuchu. Ja nie wiem jaki musiałabym mieć brzuch. Te do pępka to jedyne które mi się trzymają na czterech literach. Alleluja, przyszedł upał i chodzę w sukienkach.
 
reklama
Dla mnie najlepiej sprawdzily sie biodrowki.nawet do szpitala w nich pojechalam. Wszystkie spodnie z panelami mnie uciskaly i byly nie wygodne. Tylko ze do konca mialam maly brzuszek.. Ogrodniczki tez super pomysl choc ja czulam sie w nich dziwnie.
 
Do góry