reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie suplementy na odchudzanie?

Ja-co prawda nie po ciaxy- bralam 2beslim. Do tego pieczywp kukurydziane rano+ warzywa na obiad. Schudlam w krotkim czasie jakies 4 kg.
Teraz jestem w ciazy, ale waga wciaz sie utrzymuje- trzymam jedbak diete jaka mialam+ plus czasem delikatna kolacje, ale niezbyt chce mi sie jesc. Byc moze organizm przyzwyczail sie do takiej diety.
 
reklama
suplementy nie działają...5 posiłków dziennie ogranicz słodycze do minimum,picie słodkiego,zamień białe pieczywo na ciemne pełnoziarniste...i zobaczysz ,ze po kilku dniach juz będzie wiadć efekt...do tego jakiś ruch spacer godzinny,jazda na rowerze może basen...nie jedz po 18 stej...rana zawsze przed jedzeniem wypij szklanke wody z cytryna...
 
Nie polecam biegania z własnego doświadczenia, wiele razy próbowałam. Bardzo szybko przychodzi rezygnacja efekty pojawiają bardzo powoli i nie ma co liczyć na jakaś znaczną poprawę sylwetki do tego strasznie mnie nudzi. Zakochałam się natomiast w treningu siłowym. Nie.trzeba mieć wtedy specjalnie restrykvyjnej diety. Z tego co widzę po sobie to moge powiedziec ze metabolizm mega przyspiesza, pomaga mi to odpocząć i tak się wyżyć porządnie. Sylwetka fajnie się modeluje a im więcej masy miesniowej tym większe spalanie kalorii nie tylko podczas treningow bo samo ich utrzymanie pochłania energię. Przed ciążą trenowałam 2 lata i przytylam tylko 6 kg w ciąży, bardzo pomogło mi to wrócić do siebie. Po porodzie skóra praktycznie od razu wróciła na miejsce, jesli macie kobitki z tym problem to na prwde polecam bo cwiczenia potrafia pomóc w ujedrnieniu skóry. Na dzien dzisiejszy nie odczuwam żadnych przykrych pozostalosci o ciąży i jestem pewna że to dzięki treningowi. suplementy jaki stosowalam to aminokwasy bcaa i l carnityna czyli tak zwany spalacz tluszczu.
 
Dieta i ruch to wiadomo, łatwo to napisać ale trudniej zrobić. Ja polecam szejki/ koktaile którymi możesz zastąpić 2 lub 3 posiłki dziennie, ja pijalam 2xbiałkowe (takie z proszku) robione na chudym mleku i jeden jakiś warzywny, samorobny albo kupny. Naprawdę można się nimi nasycic. Można zażywać młody jeczmień luch chrom (ograniczają głód) ważne żeby posiłki były w miarę regularne, najlepiej co 3-4godziny. Powodzenia :)
 
Moim zdaniem, na początek podstawa, to dietetyk. Wszystko zrobi się zdrowo, poprawnie i co najważniejsze, bez efektu jojo. Mnie koleżanka poleciła centrum odchudzania i odżywiania. I to był strzał w dziesiątkę. Pomogli, nauczyli dobierać posiłki, poradzili w sprawie ćwiczeń, dobrali odpowiednie suplementy. polecam
Zgadzam się dietetyk to super sprawa ale.. Trzeba miec na to czas. Ja niestety wymieklam bo nie jestem w stanie szykować kilku różnych posiłków w ciągu dnia dla siebie plus zupełnie innych dla rocznego dziecka plus jeszcze dla starszego syna i męża. Musiałabym spędzić cały dzień w kuchni..
 
Przed dlugimi spacerami polecam l karnityne o ile nie karmisz....wiekszosc spalaczy jest termogennych...ktore zaczynaja dzialac pod wplyw em wysilku..podnosza temp.ciala oraz ciśnienie wiec warto z tym uwazac..jak ja zaczelam przygode z odchudzaniem..zaczelam treningi w domu z Kettler...w domu zrzucilam 11 kg..na yt jest pelno filmików..pozniej zaczelam treningi ogólne na silowni..wlaczajac 3xw tyg godz bieżni....i no niestety dieta to podstawa...
Zrzucilam 20 kg..teraz jestem w 32tc i przytytylam 18 więc znow bedzie trzeba popracowac:D
 
Dieta i ruch to wiadomo, łatwo to napisać ale trudniej zrobić. Ja polecam szejki/ koktaile którymi możesz zastąpić 2 lub 3 posiłki dziennie, ja pijalam 2xbiałkowe (takie z proszku) robione na chudym mleku i jeden jakiś warzywny, samorobny albo kupny. Naprawdę można się nimi nasycic. Można zażywać młody jeczmień luch chrom (ograniczają głód) ważne żeby posiłki były w miarę regularne, najlepiej co 3-4godziny. Powodzenia :)
Bialko ogl nie jest wskazane do picia bez względnie duzego obciążenia miesni..gdy nie jest spalanie odklada sie przez co bardzo potrafi podnieść nam ldh
 
Nie suplementy a zdrowa dieta i ruch!
Suplementy to chwyt marketingowy na który się łapią głupcy.. Jakim cudem tabletka ma sprawić, że ci ubędzie tłuszczu.. ?
 
Jeżeli suplement jest zażywany 30 minut przed treningiem to pomoże w spaleniu tkanki tłuszczowej. Jeżeli ktoś myśli że się weźmie tabletkę i schludnie to się grubo myli. Sam suplement to tylko wspomagacz ale samo się nic nie zrobi. Zdrowa dieta jak i treningi są kluczowe. Sama po ciąży eksperymentowałam z suplementami. A jeżeli się chce zażywać suplementy to nie można zapomnieć o kreatynie. Dzień w dzień trening rano i wieczorem po godzinie nie raz do dwóch do tego dieta i duża ilość wody do każdego posiłku zielona herbata a posiłek uwierz jak dla dziecka. Z 58 kg zeszłam na 43 kg w nie całe 3 miesiące. Miałam takiego bzika żeby wrócić do figury sprzed ciąży że ściągnęłam nawet kalkulator kalorii. Teraz gdy przestałam już ćwiczyć stwierdzam że było to uzależnienie od treningów.Córka chodziła spać o 19 od tej godziny zaczynałam ćwiczyć do 20 a po chwili znowu potrafiłam zrobić trening aż do 21 ponieważ twierdziłam że nie dałam z siebie 100 %. A więc jeżeli ktoś chce ćwiczyć to róbcie to kochane z głową !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
U mnie się sprawdziła dieta wegańska, nisko-tłuszczowa i nisko-węglowodanowa. Musisz unikać węglowodanów. Moja koleżanka w ogóle nie jadła węgli i bardzo szybko schudła, ale ja nie dałabym rady. Jedz dużo warzyw. Ważne by jeść mniej i nie częściej, tylko np. ja jem wtedy, kiedy jestem naprawdę głodna, czyli to wychodzi 3 posiłki dziennie. Bardzo ważny jest również ruch. Ja ćwiczę minimum 3 razy w tygodniu. Najlepsze są ćwiczenia siłowe, bo dłużej spalamy tłuszcz. Oczywiście bardzo ważne jest picie przynajmniej 2 l wody dziennie. Powodzenia! ;)
 
Do góry