reklama

jakie sztuczne mleko przy skazie białkowej?

Temat na forum 'Kuchnia alergika' rozpoczęty przez MADZIKK29, 13 Wrzesień 2005.

1. MADZIKK29

MADZIKK29 Fanka BB :)

mój synek ma prawie 3 miesiące i ma skazę białkową ,jak na razie karmię go tylko swoim pokarmem a sama stosuję dietę bezmleczną,ale za miesiąc idę do pracy i chyba będę musiała wprowadzić na dzień jakieś mleko sztuczne a z tego co widziałam w sklepach to większość mleka jest na bazie krowiego.
    Czy jest mama która karmi dziecko ze skazą białkową sztucznym mlekiem,jakim?

2. asias

asias Początkująca w BB

najlepiej zapytaj swojego pediatrę
    prawdopodobnie zaleci Ci Nutramigen lub Bepilon pepti
    nalepiej abys dostała na te mleka receptę wtedy bedziesz mogła kupic je za odpłatnością 50%, bo są dość drogie nie wiem jak nutramigen ale Bebilon pepti kosztuje ok 25 zł za puszkę wiec sporo i warto miec receptę

3. reklama
  4. patrycja1982

patrycja1982 Początkująca w BB

MÓJ MALUCH JADŁ NA POCZĄTKU BEBILON ALE MIAŁ STRASZNĄ PO NIM BIEGUNKĘ WIĘC LEKARZ ZAPROPONOWAŁ NAM NUTRAMIGEN. MLEKO TO JEST OKROPNIE SMIERDZACE I NIEDOBRE W SMAKU ALE POMAGA, OD RAZU BYŁA POPRAWA.

5. AgaMP

AgaMP Fanka BB :)

Witam! Ja tez słyszałam ze Nutramigen jest najlepszy dla małych alergików. Mój mąż oststnio kupił taką puszkę, ale przez pomyłkę bo miał coś kupić dla mojego maleństwa, ponieważ pokarmu miałam za mało - z chęcią odstąpię tą puszkę;). Niestety mleczko to faktycznie jest niezbyt dobre, ale malenstwa przyzwczajają sie, pozdrawiam

6. mea

mea Aktywna w BB

tymus je bebilon pepti ale objawy skazy utrzymywaly sie przez jakis czas nawet po przejsciu na to mleczko, teraz juz jest lepiej ale nie idelanie.

7. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

Cześć.
    Mój synek od 2 miesiąca życia ma skazę.
    Do 7-go miesiąca karmiłam go wyłącznie piersią stosując dietę bezmleczną.
    Przechodząc na sztuczne karmienie lekarka kazała podawać Bebiko Sojowe ale po nim również nastąpiłą reakcja alergiczna.
    Teraz Kuba od 3 dni wcina Bebilon Pepti, lecz na efekty pewnie poczekamy jakiś czas (wysypka się utrzymuje).
    Z tego co wiem do 5-go miesiąca podaję się Nutramigen, później jednak trzeba przejść na coś innego.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w leczeniu wstrętnej alergii.

8. bacha75

bacha75 Początkująca w BB

Cześć.
    Moja Zuzka też ma alergie pokarmową -na białko mleka krowiego_Od kąd skończyła 2,5miesiąca podaje jej NAN HA,A dla dzieci którym się ulewa antyrefluksowe NAN AR- hipoalergiczne.Polecam to mleczko .

9. MADZIKK29

MADZIKK29 Fanka BB :)

Dostałam od lekarki receptę na Nutramigen...i podaję go już małemu od 3 miesięcy! chociaż jest śmieerdzące i gorzkie mały ładnie jje...niestety okazało się że Maciek ma też alergie na inne rzeczy oprócz mleka krowiego...tzn.na banany,brzoskwinie,morele,winogrona,dynię,seler....sporo się tego uzbierało...ale mam nadzieję że z tego wyrośnie :laugh:

10. reklama
  11. myszorka

myszorka mama Kokonelki i Gabisi

hej!!!
    ja polecam zdecudowanie NUTRAMIGEN pilismy bebilon pepti i niestety wysypka nie schodziła a nasza mała ciągle miała opory nutramigen sie sprawdza choć cmierduszkuje niesamowicie dziwie sie jak mozna to pić ale trzeba bylo karmiłam 12 msc i nasza mała nic nie jadła "doraddzy" radzili zeby przestać karmić to będzie jesć i co??? nie je a ja mam wrazenie ze siebie czegoś bardz waznego pozbawiłam

12. biesy

biesy Fanka BB :)

Madzikk u nas sprawdzil sie Nutramigen i obecnie Bebilon Pepti 2 + bebiko... lekarz stwierdzil ,ze mozemy zaczac dodawac w malych dawkach i obserwowac malego , jesli nic sie nie dzieje to dawke zwiekszamy - obecnie u nas wyglada to tak -4miarki bebiko i jedna bebilonu na karmienie :) Mam nadzieje ze juz niedlugo zupelnie przejdziemy na bebiko :)
    Pozdrawiam

Poleć forum