reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie witaminy dla dziecka powyżej 3 lat??

Jeśli pamiętasz o prawidłowej diecie i o tym, żeby dziecko się dużo ruszało, to kwasy zawarte w syropie podziałają tylko na plus i organizm się wzmocni.
 
reklama
Może jak będą starsze to się przekonają do niektórych potraw, a póki co próbuj różnymi sposobami.
Najlepiej poprzez zabawę, która wspomaga rozwój dziecka. Co moim zdaniem też jest istotne przy podawaniu preparatu z kwasami omega.
 
Cały czas, po 1 łyżeczce dziennie rano, albo po 2 kapsułki rano i wieczorem. Większość wakacji dzieci spędzą u dziadków więc mam nadzieję, że będą pamiętać i podawać :-(
 
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że u mojego dziecka zmniejszył się liszaj odkąd regularnie łyka kwasy omega 3. Muszę o to podpytać lekarza na którejś wizycie, ale czytałam, że jest to możliwe.
Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
 
Fajne preparaty dla dzieciaków produkuje Floradix Kindervital. Są naturalne, nie zawierają konserwantów czy sztucznych barwników. Idealny preparat dla niejadków bo poprawia apety, chorowitków i alergików. Skomponowany jest na bazie soków owocowych dlatego pysznie smakuje i jest w postaci płynnej, dzięki czemu wzrasta wchłanianie witamin:)
 
Mummy4 - w internecie czytałam, że kwasy omega 3 wpływają na stan skóry i mogą zmniejszyć liszaje. Jak będę u lekarza, to podpytam (chociaż teraz nie mam za dużo okazji do odwiedzania lekarza :-)
adusia_b - jaki preparat masz na myśli, bo najpierw wspominasz o wszystkich a potem o jednym?
 
Myślę, że wielu dobrych właściwości nienasyconych kwasów tłuszczowych nawet nie znamy, bo rzadko się o tym mówi, poza tym jest to element diety a nie jej zastępstwo, co nie dla wszystkich jest oczywiste.
 
Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 rownie dobrze mozna znalezc w rybach, olejach roslinnych (lniany, rzepakowy), orzechach wloskich, nasionach soi, zoltkach jaj (mozna kupic jajka ktore maja zwiekszona ilosc omega-3)podobnie ser zolty z omega-3.
 
A w jaki sposób powstają jajka i sery ze zwiększoną zawartością kwasów omega 3?
Jest przecież majonez z omega 3, mleko do kawy itp. co nie znaczy że to zdrowe.
Który olej rzepakowy jest najlepszy?
 
reklama
Nie mam pojęcia, ja jajka kupuję na wsi od znajomego, z pewnością są zdrowsze niż te sklepowe. Myślę, że dodawanie kwasów omega do produktów spożywczych nie jest złe, tylko są to przeważnie produkty niezdrowe same w sobie, jak majonez czy masło, nie można ich jeść na okrągło. Już wolę syrop, przynajmniej wiem, że nie zaszkodzi i mogę go podawać codziennie.
 
Do góry