reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie witaminy przed ciążą?

kasik90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2015
Postów
8 275
Miasto
PTb
Co lepiej zażywać przed ciążą, kwas foliowy, folik czy femibion natal 1? A moze jeszcze jakis inny specyfik? Co polecacie z wlasnego doświadczenia? Mi lekarz jedynie zalecil kwas foliowy w dawce 0,4 mg i zastanawiam sie czy to nie za malo. A jak zapytałam o jakies badania to zalecil tylko i wyłącznie cytologie a tu na necie tyyyle badań przed ciążą polecają zrobić. Nie chce tez przesadzic ale chcialabym porobic co moge, zeby zahamować w miare mozliwosci ryzyko powiklanej ciąży.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mi prof. Dębski zalecił tylko Folik, no i w przeciągu kilku miesięcy zaszłam w ciąże:) Femibion 1 brałam na początku ciązy póżniej Femibion 2 :)
 
Kwas foliowy minimum 3 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę i po zajściu do konca 3 trymestru , bo zażywanie go pozniej moze powodować astmę u dziecka lub inne choroby układu nerwowego.. Ponadto warto jest przed zajściem w ciążę wprowadzić bogata w witaminy i białko dietę :) dużo warzyw troche mniej owoców.. Chude mięsko i potem kontynuowanie dalej jej po zajściu w ciąż.. Wtedy nie trzeba brać suplementów i dodatkowo dobrze wpływa na organizm i kontrole przyrostu wagi :)
 
Aknytsuj a koniec 3 trymestru to nie przypadkiem rozwiązanie? :D dziękuję za rady, na pewno skorzystam :*

Przy okazji widzę, że lada dzień rozwiązanie :) super powodzenia na porodówce :D
 
reklama
Tfuuuuu dobrze ze zwróciłaś uwagę :) do konca 1 trymestru no ja juz jestem na końcówce 3ego dlatego tak mi w glowie siedzi hehhe :)

Nie dziękuję, żeby wszystko gładko poszło..:)
 
Do góry