reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie wkładki laktacyjne ??

reklama
polecam Johnson&Johnson albo Penaten bo sa takie same ;D ;D ;D zwlaszcza jak jest promocja +50% to wtedy wychodza bardzo korzystnie ;D ja nadal uzywam wkladek, ale nie wiem co mnie podkusilo ze kupilam z Belli sa beznadziejne ale tanie ::)
 
Co za ulga, bo już myślałam, że to ja jakoś mam z tą bellą na bakier. Albowiem one mi się wręcz rozwarstwiają, są beznadziejne. Używam J&J i są super. Te z rossmanna też w miarę, ale one z kolei mają tendencję do szybkiego zbijania się w taki gniot.
 
a ja w szpitalu jeszcze kupilam oslonki na piersi Medela - to takie plastikowe nakladki z silikonowa oslonka, ktora dostosowuje sie do ksztaltu piersi. Polecam Nakladki raz, ze zbieraja wyciekajace mleko, a dwa, ze idealnie chronia popekane brodawki, mozna smarowac kremem i nie wciera sie on w nic po drodze. Nakladki maja dziurki, wiec piers oddycha. naprawde fajne. No i pozyt opinie IMiD tez maja, gdyby ktos pytal. Kosztuja 3dychy, a sa wieczne ;D
 
Ja używam najtańszych z rossmana, coś około 6zł a są bardzo podobne do Johnsona. Belli też używałam i nie narzekam ::)
Pozdrawiam
 
ja uzywam wkladek juz 10 miesiecy :) wyprobowalam chyba wiekszosc tych co sa na rynku i te jednorazowe i te wielokrotnego uzytku.

Zadne z wielokrotnego uzytku mi nie podpasowaly bo zle przylegaja do ciala i uwieraja. Zdecydowanie lepiej sprawdzily sie muszle w ktorych cycus sobie odpoczywa :)

Wkladek uzywam jednorazowych i to tylko PENATENA lub JOHNSON&JOHNSON nie sa ona najtansze i trudne do dostania w aptekach, kupuje po kilka paczek na allegro za 50 sztuk za 16-18 zl (+koszt przesylki) w aptekach i hurtowniach tez jakos tak stoja
Uzywam tych wkladek bo sa miekkie, dopasowuja sie do ciala (maja takie zaglebienie na sutki) i fajnie wchlaniaja mleko zamieniajac je w taka konsystence zelu. Teraz gdy juz karmie dosyc dlugo nie mam az takich nawalow mlecznych wiec idzie jedna para wkladek na dzien ale wczesniej szlo sporo wiecej. Uzywalam praktycznie wszystkiego co jest na rynku i niestety przeciekaly albo tak sie jakos ukladaly w biustonoszu ze rogi odstawaly i oczywiscie wszyscy widzieli (mimo swetra) ze idzie karmiaca matka PORAZKA!!!

Zdecydowanie odradzam BELLE, CANPOL BABIES i wszystkie tego rodzaju....
 
Ja używałam Gerbera i J&J, obie wersje mi pasują. Podczas karmienia zakładam muszle laktacyjne Aventu. A po domu chodzę z pieluchą za stanikiem (staram się tak nie pokazywać mężowi).
A teraz na wyjścia z domu kupiłam sobie wielokrotnego użytku. Jak dla mnie bomba.
Tylko dlaczego wszystkie wkładki przebijają przez cienkie bawełniane staniki i na wyjścia z domu muszę ubierać te pancerne!!??
 
chyba będę niedługo ekspertem wkładkowym :-) gerbera mi nie pasują, są sztywne i pod bluzką widać "rogi", Belli są tanie ale przeciekają i się rozwarstwiają J&J i Penaten zdecydowanie najlesze (właściwie identyczne). wada- dość drogie i nie polecam stosować tej warstwy klejącej, która niby to ma przytrzymywać wkładkę na właściwym miejscu, a w efekcie (przynajmniej u mnie) na staniku pozostaje klej, który trzeba zeskrobać. a wkładka jak chce to i tak się przesunie:-)
a wogóle to wkłądek już mam dość . jeszcze tylko kilka miesięcy...
 
A ja Wam powiem tak. I przy pierwszym dziecki i teraz na codzień (w domu) używam zwykłych podpasek bella - tych 20 szt. w opakowaniu - i jestem zadowolona, bo sa i chłonne i tanie :tak: . Na wyjścia z domu używałam i używam wkładek Johnson`a i jestem z nich zadowolona. U mnie też bardzo długo musiałam używać wkładek/podpasek. A ten patent sprzedała mi moja koleżanka, która wcześniej go wypróbowała i była z niego zadowolona tak jak ja.
 
reklama
Do góry