reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie zabawki dla niemowlaka?

Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka. W tym wieku faktycznie wszystko co trafia do rączki i tak ląduje w buzi :) Dobrze jest wybierać takie zabawki, które się do tego nadają i są dobrej jakości. Najczęściej kupuję przez internet - zwykły brak czasu na chodzenie po sklepach ;) Sprawdziłam w sklepie Foka Stara i faktycznie mają spory wybór i są też zabawki polskich producentów, co jest bardzo miłym akcentem.
W pierwszym roku życia zabawki kontrastowe są super, a wszelkie maty edukacyjne dają choć trochę czasu na "odpoczynek". Można położyć maluszka na chwilę na podłodze. Moja córcia bardzo żywo interesuje się różnymi szeleszczącymi odgłosami, a ja mam pewność, że jak na kilka chwil wyjdę z pokoju to będzie bezpiecznie się bawić :) Na spacerach też warto mieć ze sobą zabawkę, dla tego kupiłam takie oto cudo Link do: Ośmiornica z odgłosami prenatalnymi, przytulanka i u mnie sprawdza się świetnie, kiedy mojej panience zaczyna się nudzić podziwianie świata ;)
 
reklama
Zabawki dla niemowląt powinny być bezpieczne i wpływające na rozwój dziecka. Polecam w pierwszych miesiącach kontrastowe zabawki marki Manhattan Toy z serii Wimmer Ferguson Link do: Hoplik.pl wyjątkowe zabawki dla dzieci. Zabawki zostały zaprojektowane z myślą o rozwoju wzroku niemowląt i koordynacji ręka-oko. Szczególnie ciekawa jest karuzela do wózka lub łóżeczka.
 
Moja malutka ma 146miesięcy i uwielbia przytulanki i różnego typu zabawki interaktywne. Wiele zabawek dostaliśmy, a jak kupuje to tylko z jednej sprawdzonej strony. Ostatnio kupowałam jej MR Bhttps://fokastara.pl/mrb-sposob-na-kolke.html i jest zachwycona, polecam serdecznie bo mają tanie zabawki i moją bardzo uspokaja, świetny sposób na kolnkę
 
Przyszlytata92 dokładnie! U nas zrobił furorę świecący pluszak i do tego grający :) konkretnie mamy misia z Chicco z serii First Dreams, pomaga synkowi zasnąć, teraz już jest trosze starszy, ale przyzwyczaił się do projektora gwiazdek, a s nagłych wypadkach misiek służy nam jako lampka nocna. Synus mój go uwielbia. Do tego można go prać w pralce, więc nawet gdyby spadł na ziemie, albo trafił do buźki to nic się miskowi nie stanie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Przytulanki jak najbardziej - ulubiony misio zawsze się sprawdza :) Mój nastoletni syn ma swojego Misia Stefanka do dziś :) do tego zabawki edukacyjne, pożyteczne. Byle dobrej marki i bezpieczne dla dziecka. Jak już kupowac dziecku to tylko takie co albo rozwijają raczki ( coś do lepienia, układania=klocki np, nawlekania itd) albo co rozwijają mowe, spostrzeganie, uczenie się ( pisze jako pedagog i logopeda) Z ostatnich "nowości" co widziałam i podotykałam i co mnie pozytywnie przekonało to Fisher Price (wiele ich zabawek cenie też z doświadczenia) i Edukacyjna Stacja Szczeniaczka Uczniaczka "Pierwsze słówka" . Do najtańszych nie należy, ale dużo dziecku moze dać i faktycznie zachęcić do nauki i wypowiadania pierwszych słowek i do poszerzania zasobu słowek w zabawie Szceniaczkiem i klockami. w ogóle fajne połączenie Szczeniaczka - uśmiechniętego zwierzątka które śpiewa i mówi (a dzieci to kochają) z kolorowymi klockami ktore większość też uwielbia. Mnie pozytywnie przekonało
 
Ostatnia edycja:
Dla niemowlaka to tylko zabawki drewniane, ale ze sprawdzonych źródeł, u mnie lokalnie miły pan robi, więc nie podam Ci namiarów :D ale możesz poczytać chociaż artykuł Bezpieczne zabawki dla dziecka Może inni poradzą Ci gdzie kupić albo w swojej okolicy poszukaj najlepiej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Dużo różnych zabawek jest na pewno dostępnych w ofercie sklepu mojezabawki.com więc można tam spojrzeć. Jak szukasz na prezent to ten sklep ma faktycznie tak wiele różnych propozycji, że będzie można wybrać dobre produkty, inspiracji w ofercie tego sklepu nie powinno brakować.
 
reklama
Do góry