reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie zabawki rozwijają mowę dzieci, uczą wyrazów?

Zdecydowanie najlepiej dzieci rozwijają się poprzez zabawę z rodzicami.
W kilku poradnikach (wychowanie edukacja itp) spotkałam się z opinią, że zabawki interaktywne wcale nie uczą, a często są przyczyną braku możliwości skupienia. Teraz raczej poleca się klocki, puzzle, układanki, ciastoliny itp. Coś co nie brzęczy, nie dzwoni i nie świeci jednocześnie pobudzając w ten sposób zbyt mocno dziecko.

Mikołajkowo czy Ty już zaczęłaś uczyć tą metodą? Bo ja się właśnie to tego chcę zabrać.
 
reklama
Rozwojowi mowy sprzyja czytanie książek, wierszyków, pokazywanie obrazków. Warto czesto zadawać pytania typu, "gdzie jest krówka?, jak "robi piesek?". Przez cały czas przebywania z dzieckiem warto stale do niego mówić, opisywać przedmioty dookoła, mówić "mama idzie do kuchni", "mama siedzi na kanapie". Bardzo proste rzeczy,ale niesamowicie działają na wyobraźnię i rozwój mowy. 
 
ja często bawiąc się z córka koleżanki używam kart z takiej gry na ćwiczenie pamięci (nie pamietam jak to sie nazywało, ale chodziło o to, że wszystkie karty są poodwracane i każdy gracz odsłania po dwie i chodzi o to żeby odsłaniać pary, to tak mniej więcej) w każdym razie pokazuje jej karty, opowiadam krótko co na niej jest i potem jak pokazuję kolejną mała odszukuje w "swoich" parę i powoli, sama zaczyna powtarzać i zapamiętywać, co jest na kartach:) ale poza tym książeczki, które wydają odgłosy, i wszelkie inne zabawki interaktywne:)
 
dla starszych dzieci polecam grę Farmer, uczącą liczyć i kalkulować, tym bardziej, że to gra z polskimi korzeniami;)
 
Kiulik ta gra to Memo :-)

A tak ogólnie to większość z Was mnie zdziwiła troszkę. Autorka chciała wiedzieć jakie zabawki interaktywne polecacie, a Wy od razu zaczęłyście moralizować, że to rodzice powinni uczyć dziecko mówić, a nie wspomniane zabawki. To przecież oczywiste, że najwięcej dziecko uczy się od rodziców, ale nie o to autorce wątku chodziło. Wystarczyło jedynie polecić. Ciekawe czy któraś z tych życzliwych pouczających nie korzysta z żadnych zabawek interaktywnych dla pobudzenia uwagi dziecka i cały czas mu czyta...
 
Nana, Ty piszesz o tej magdalence pod krakowem? Powiedz mi, warto robić tam zakupy? Słyszałam, że to bardzo fajny obiekt, z szerokim asortymentem i dobrymi cenami, i to już dwie osoby mi tak powiedziały. Nie wiem, czy się tam nie wybrać. Poszukuję dobrych gier edukacyjnych dla mojego synka. Jeżeli nie magdalenka, to gdzie jeszcze mogę coś takiego nabyć?
 
jasne, że nic dziecku nie zastąpi rodziców przy nauce mówienia, ale zabawki sprawią, że ta nauka będzie przyjemniejsza. U nas królowały Garnuszek na Klocuszek i interaktywny stoliczek BRUIN ( tego drugiego wadą jest to, że dostępny jest tylko w Toys"R'Us)
 
Córcia koleżanki (półtora roczku) uwielbia zabawkę laptopa - naciska sobie różne przyciski i laptop "mówi" do niej - a to liczby, a to słówka a nawet krótkie piosenki. A ona powtarza to wszystko. wiec myślę ze zabawka jest godna polecenia.
 
reklama
Ja mam w domu żrafę zabawkę dla dziecka, która mówi różne słowa, mama tata, babcia itd, takie podstawowe i mój smyk mający 18 miesięcy coraz lepiej powtarza:)
 
Do góry