reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakie zabawki/zabawy pomogą w nauce chodzenia?

siedząc w necie nawet po kilka godzin i tak spotyka się różne, odmienne stanowiska na wiele tematów, nie tylko związanych z dziećmi....
Po to jestem tu żeby móć poradzić się Was - mam, obecnych, starających się o dziecko, aby czerpać "ze źródła", także dziękuje za przydatne wskazówki, ale pouczanie, nerwy, unoszenie się nic nie dają:) więc życzę spokoju:)
 
reklama
U nas dostaliśmy chodzik od mojej siostry, która kupiła go w promocji w tru, ale jej córka nie chciała w nim chodzi, mój Michaś pochodził w nim może z tydzień, bo potem już poszedł sam, mój mały zdolniacha:)))
 
siedząc w necie nawet po kilka godzin i tak spotyka się różne, odmienne stanowiska na wiele tematów, nie tylko związanych z dziećmi....
Ja bym chciała poznać chociaż jedno wiarygodne źródło w którym jakiś fizjoterapeuta, rehabilitant lub ktokolwiek inny związany z branżą poleca chodzik do nauki chodzenia... ciężko mi uwierzyć, ze można coś takiego znaleźć..
 
a "jeździk" dla prawie roczniaka?? nie mam kompletnie pomysłu co kupić pod choinkę dla takiego malucha, tym bardziej, że ubranek już dość!
 
u nas w tym chodziku pocodził tydzień, ale lubił pchacz z chicco za to, no i sobie pchał i sieuczył chodzenia, ale tak jak mówiłam, szybko to wszystko0 poszło i sprawnie
 
z tego co czytam nikt nie zmuszał dziecka do chodzenia, trzymanie za rączki było chyba od wieków sposobem podtrzymywania dziecka przy nauce chodzenia, teraz są bardzo fajne akcesoria typu pchacz, my dostaliśmy pchacz Ergo Baby Jogging i córcia teraz sama po niego sięga bo próbuje chodzić, wcale nie chodzi o naciskanie na dziecko czy zmuszanie, dziecko samo chce a pchacz jest tylko asekuracją, czy ręka rodzica
 
trzeba pamiętać zeby nie dac zbyt szybko dziecku chodzika, ja akurat jestem za takimi pchaczami albo chodzikami, sama mam pchacza chodzik edukacyjny i jestesmy zadowoleni z efektow, maly podpiera sie i chodzi:)
 
reklama
Moje maleństwo też zaczynało w chodziku. Teraz jestem w drugiej ciąży i zainteresował mnie ten pchacz bo szczerze mówiąc jeszcze tego nie widziałam. naprawdę polecacie?
 
Do góry