reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie zabawki???

micrus

mama Wojtusia
Dołączył(a)
18 Listopad 2007
Postów
3
Miasto
Słupca
Kochane mamy! Mam takie pytanko, jakie zabawki najbardziej stymulowały wasze wcześniaczki.
Wiadomo,że nic tak nie zastąpi zabawek, jak nasza zabawa z maluszkiem i ćwiczenia, które wspomagają jego rozwój.
Ale może w waszych domkach były lub są zabawki, które jeszcze bardziej pomagały.
Pozdrawiam!
 
reklama
Zależy od wieku.
Jak Małgosia miała 2 miesiące korygowane, fascynowała ją karuzela (koniecznie z takimi psychodelicznymi czarno-białymi spiralami), projektor puszczany na baldachim, szeleszczenie celofanem, darcie gazet (te dwa punkty to rodzic, nie dziecko), bluzki w paski (to dopiero był odjazd :) )
Potem baaardzo lekka grzechotka. Jak miała korygowane 4, to był już szał - gzrechotki, małe pluszaki... Teraz (zaczeła korygowane 6) interesują ją różne faktury, i czasem bardziej ją zachwyci pusta butelka, myjka czy metka przy zabawce, niż sam drogi prezencik.
 
A ja wam powiem,że moja niunia zafascynowana była matą edukacyjną.Kombinowała jak tu wszystkiego dotknąć i dosięgnąć.
 
Ooo tak... My mamy nawet dwie - jedną, takie byle co za 49,90, podłożyliśmy pod przewijak - wystające pałąki są niezastąpione jako dywersja, gdy mała chce uciec z przewijaka :-)
 
Mój krasnalek uwielbia trzy klocki w miekim opakowaniu przyczepianym do łózeczka z fischer prica , mają różne faktury, dzwonek i wibrator , no i duże wzory.
 
Najlepsza zabawa sa wg m,nie gry planszowe (ale wiadomo ze to dla nieco starszych dzieci) Wszystkim rodzicom polecam
CASHFLOW 101
my swietnie sie przy niej bawilismy.
 
Od urodzenia ukladalam Oliwii klocki fischer price (3 sztuki w „miekim opakowaniu” ktore mozna przyczepic do lozeczka lub polozyc obok dzieciaczka. Na poczatek strona w czarno biale wzorki - podobno stymuluje wzrok. Mala bawi sie nimi do tej pory, teraz glownie obgryza bo zeby ida. Druga zabawka - teraz nr 1 - to grajaca walizeczka. Muzyczka i migajace swiatelka, 3 klapki z ukrytymi zwierzatkami zachecaja do manipulacji. Jeden trzeba pociagnac w bok, drugi w dol a trzeci obrocic. Klapka sie otwiera i jest dzwiek: kotek, piesek i zabka. Daje jej do zabawy i na dobrych kilkanascie minut a czasem dluzej mam spokoj :-) Tlucze lapkami ile wlezie :-). Grzechotka przezroczystego plastiku z groszkami w srodku, jak ja obraca w lapkach to groszki sie przemieszczaja i grzechocza co ja bardzo cieszy. Ma tekze swojego pluszaka. Kolejne to materialowy kwiatek z platkami w ktorych zaszyta jest chyba ceratka lub folia. Jak je mietosi to szeleszcza. Generalnie lubi zabawki ktore „daja jakis efekt” podczas jej dzialania. Mietosi - szelesci, potrzasa grzechocze i widac ze cos w srodku lata, tlucze w klawisze - jest muzyczka. Pozdrawiam :-)
 
reklama
Do góry