reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie zabawki???

reklama
Mój Kubuś też ma matę edukacyjną i rewelacyjnie sie na niej bawi. Zawieszam mu co jakiś czas inne zabawki, żeby miał jakieś urozmaicenie. Bardzo lubi też bawić się karuzelą zawieszoną nad łóżeczkiem. Wkładam brzdąca do łóżeczka, włączam karuzelę, a mały ochoczo łapie zwierzątka i próbuje je zerwać ze sznurków (zwierzątka są rzepami przymocowane do sznurków) i zjeść... :) Radochy ma co nie miara.
 
Kamea, mata edukacyjna już za moim Frankiem. Teraz jest na etapie paneli edykacyjnych, kostek (takie plastikowe lub materiałowe sześciany, na kazdej ściance jakieś atrakcje do manipulowania - gdy jeszcze nie potrafił siedzieć były świetnym motywatorem do ćwiczenia wysokiego podporu, a teraz odkrywa je na nowo przy probach siedzenia).
Oto zdjęcie z dzisiaj (generalnie króluje ti fisher p, vtech, tiny love)

wO8IUddImk2ZwBhzAX.jpg
 
A mojej pannie karuzela się znudziła po 2 miesiącach teraz ma matę edukacyjną fisher p, zobaczymy na jak długo. Za to różowa dmuchana ryba z dzwoneczkiem w środku to jej ukochana zabawka, rzuca nią i całuje :)
 
Mój Kuba to już stary koń (za kilka dni skończy 8 miesięcy) a nadal bawi się tą karuzelą. Sama jestem w szoku! Uwielbia zrywać z niej zwierzątka i pakować je do buzi;-)
A poza tym lubi wszelkie zabawki, które grają, migoczą i potrafią się przemieszczać :-)
 
Tak z ciekawości zapytam w jakim wieku dziecko zainteresuje się matą edukacyjną? Wiem, że to pewnie kwestia indywidualna, ale zastanawiam się czy 3 miesięczne niemowlę to już czas na matę czy jeszcze nie? Czy Wasze dzieci w tym wieku już wodziły wzrokiem za kolorowymi zabawkami?
 
To chyba sprawa indywidualna. Jak nie ma się pewności, ze dziecko zainteresuje się czymś takim, to warto jest kupić coś innego, choćby zwykłego pluszaka, żeby dziecko się ucieszyło. Na uasi.pl można bardzo tanio takie pluszaki znaleźć, no a jeżeli chodzi o mat, to pewnie gdzieś na mieście w sklepach z zabawkami są.
 
mój Oskar wogóle sie nieinteresował matą , karuzelą owszem -szarpał nią na wszystkie strony aż dziw że wytrzymała wszystkie te harce :) . chodzik był super już w 5 miesiącu i wszystkie autka no i bajki :) , książeczki takie mięciutkie i klocki :) pozatym krzesełko uczydełko służy nam od 9-miesiąca i nadal jest super
 
reklama
Do góry