reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie zrobić badania po dwóch poronieniach?

Aanniikkaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2019
Postów
34
Dziewczyny proszę Was o pomoc w bardzo ważnej dla mnie sprawie. Mama 35 lat byłam w ciąży i ...poroniłam 2 razy.W ogole nienpojawilo die tetno płodu i ok ok.7 tygodnia moje dzieciątko obumarło:( Pierwszy raz w sierpniu 2018 drugi w marcu 2019. Nie mogę liczyć na lekarza,u którego "prowadzilam" te dwie ciąże. Mam wrazenie,ze zlecił mi kilka podstawowych badań,skierowanie do poradni genetycznej i koniec.Szukam teraz nowego lekarza,ale chciałabym pojsc do niego mając już w ręce wyniki.Jakie są najważniejsze badania jakie powinnam zrobić? Czy warto w mojej sytuacji iść do poradni genetycznej gdzie mogę zostać przebadana ja i mój partner,bo materiału poronnego nie zabezpieczylam. Chce starać się o kolejną ciążę,ale nie przeżyje juz kolejnej straty :(Chce sie jak najlepiej do tego przygotować ale nie wiem co robić, komu zaufać. Proszę o informację,Wasze sugestie,co Wam pomoglo w do noszeniu ciąży itd. Wszystkie 8 formacje są dla mnie cenne.Z góry dziękuję.
 
reklama
Rozwiązanie
Ka robiłam teraz to koszt około 1000zl ja zdecydowałam.sie na pakiet kariotyp dla obojga i trombifilia plus MTHRF czyli kwas foliowy do tego telefoniczna rozmowa z genetykiem który interpretuje badania, trombifilie z MTHRF masz już po 7 dniach na kariotym 30 dni a potem naprawdę szybko rozmowa z genetykiem jestem bardzo zadowona zapłaciłam 1300zl za wszystko a pobranie krwi i wymazu odbyło się niedaleko domu bo robiłam.to że strony testDNA czy jakoś tak telefoniczna rozmowa daje naprawdę spore poczucie bezpieczeństwa i wszystko jest bajecznie proste polecam
Wiesz co też mnie to dziwi,ale ten lekarz w ogole jest specyficzny dlatego nie zamierzam juz do niego wracać. Robi coś żeby coś robić a nie żeby faktycznie pomoc.Pójdę do laboratorium i zrobię to badanie prywatnie.A Ty starasz sie juz o dzieciątko? Te leki co wymieniła to rozumiem,ze zaczniesz brac jak juz będziesz w ciąży?
 
reklama
Dziękuję za odp.a te kariotypy można zbadać prywatnie i może orientujesz się jaki jest koszt takiego badania?Do poradni genetycznej na NFZ czeka się kilka miesięcy, a ja nie chce tyle czekać. Juz chyba wole zapłacić tylko czy to badanie w czymś pomoże?
Ka robiłam teraz to koszt około 1000zl ja zdecydowałam.sie na pakiet kariotyp dla obojga i trombifilia plus MTHRF czyli kwas foliowy do tego telefoniczna rozmowa z genetykiem który interpretuje badania, trombifilie z MTHRF masz już po 7 dniach na kariotym 30 dni a potem naprawdę szybko rozmowa z genetykiem jestem bardzo zadowona zapłaciłam 1300zl za wszystko a pobranie krwi i wymazu odbyło się niedaleko domu bo robiłam.to że strony testDNA czy jakoś tak telefoniczna rozmowa daje naprawdę spore poczucie bezpieczeństwa i wszystko jest bajecznie proste polecam
 
Ka robiłam teraz to koszt około 1000zl ja zdecydowałam.sie na pakiet kariotyp dla obojga i trombifilia plus MTHRF czyli kwas foliowy do tego telefoniczna rozmowa z genetykiem który interpretuje badania, trombifilie z MTHRF masz już po 7 dniach na kariotym 30 dni a potem naprawdę szybko rozmowa z genetykiem jestem bardzo zadowona zapłaciłam 1300zl za wszystko a pobranie krwi i wymazu odbyło się niedaleko domu bo robiłam.to że strony testDNA czy jakoś tak telefoniczna rozmowa daje naprawdę spore poczucie bezpieczeństwa i wszystko jest bajecznie proste polecam
 
Rozwiązanie
Do góry