reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaskra- po ciąży :-(

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witajcie dokładnie pół roku po urodzeniu dziecka stwierdzono u mnie Jaskre - wysokie ciśnienie sródgałkowe
biore krople do oczu Ganfort
lekarz wczoraj mi powiedział ze bede je brała do końca życia (jak dobrze pójdzie )
jestem troszke załamana
wszystko sie posypało :-(
wczoraj na wizycie kontrolnej ciśnienie w jednym i drugim oku wynosiło 39:szok:
jakie badania trzeba jeszcze zrobic aby byc pewnym diagnozy 100%
miałam tylko mierzone ciśnienie w oku i lekarz stwierdzil Jaskre

do tego włosy juz od roku wypadaja mi garściami a po myciu jest tragedia :baffled:
byłam u dermatologa przepisał witaminy i nic pozatym
znacie moze jakis dobry szampon i odzywke ?
walcze rowniez z anemia (żelazo ) juz rok czasu :-(
 
reklama
ja również miałąm problem z anemia a zelazo kore mi przepisala p dr po nim bardzo zle sie czułam. Ale dowiem sie od mamy jak sie nazywalo to zelazo ktore ja bralam pozniej bo mi wlasnie mama polecila i anemia szybko znikla, nie trzeba go polykac tylko ssac i bylo bardzo dobre jak sie dowiem to napisze
 
Hej na jaskre nic nie poradze ale jesli chodzi o wypadanie wlosow to przez pierwsze pol roku zadne specyfiki nie pomoga, mi tak strasznie wypadaly ze mialam praktycznie lyse skronie a rzadkie takie ze musialam sciac to takie piorka tylko mialam, gdzies po pol roku zaczely odrastac. to jest normalne, mozesz sie suplementowac skrzypowita albo a+e ale naprawde kwestia kilku dni/tyg ze zaczna odrastac, ja teraz mam znowu duzo wlosow jak przed porodem i urosla mi grzywka:wściekła/y::szok: taka cienka doslownie 2 rzedy wlsow i koszmarnie wyglada ale lepsze to niz lysina, cierpliwosci odrosna

A to zelazo do ssania to ferrum lek, polecam jedyne ktore tolerowalam
 
olis tylko ze mi tak wypadaja włossy od urodzenia córci
a zaczeło sie w 7 miesiacu ciąży (miałam dosłownie łyse place ok 1-2 cm )
kazdy mi mowił ze w ciazy niemozliwe aby wypadały a jednak ze mna było inaczej ehh

Nicolka ma 16 miesiecy i dalej wypadaja
ale wypadaja garśćiami :wściekła/y:
nie moge miec rozpuszczonych bo mała wtedy chodzi cała we włosach moich i pełno ich w calym domu

słyszałam ze po porodzie włosy wypadaja i po ok 5 miesiacach odrastaja
ale ja czekam na odrosniecie juz 18 miesiecy :szok:
jest to bardzo uciążliwe
 
ooo to faktycxznie, moze to z powodu anemii zrob poziom zelaza i vit b 12 ja mialam obie te anemie w ciazy bralam zastrzyki pomoglo, jesli tyle czasu uplynelo od porodu to zacznij brac wit na wlosy i moze szampony lecznicze jakies ampulki?
 
robie od wrzesnia sredio co 2 miesiace badanie zelaza
wyniki były bardzo nisie :-(
29,18 !!
ostatnio miałam w normie 76 (jezeli m ozna to nazwac norma bo norma dla zelaza zaczyna sie od 70 do 180 jak dobrze pamietam )
i takie wyniki mimo brania zelaza :-(
a szampony hmm
niewiem jaki
szukam i szukam i nic
proponowali mi szampon w aptece za 120 zł !!! i to tylko 150ml
nie stac mnie (((
 
reklama
JA chodzilam do hematologa z moja anemia i kwestia byla taka ze mialam duzy niedobor wit b12 przez co nie wchlanialo sie zelazo wcale!! dopiero po serii zastrzykow vit zaczelam brzc zelazo z kwasem foliowym i cos sie podnioslo. A bylas u endokrynologa? Mi sie zdaje ze to sprawa hormonow, oslabienie organizmu moze swiadczyc o chorobach tarczycy/
 
Do góry