reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jazda na motorze.

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Jestem w trzecim trymestrze ciąży (7 miesiąc), mimo wszystko brzuszek mam malutki i wyglada na piąty miesiąc. Właśnie zaczyna się piękna pogoda i wobec tego mam do Was pytanie (niestety nie mogę zadać go Pani doktor, bo wizyte mam później :(..) Czy krótka przejażdżka motorem, jako pasażer może w jakiś sposób zaszkodzić dziecku ? Dodam, że czuje sie bardzo dobrze i z dzieckiem również od samego początku nie było problemów.
Rozumiem też ryzyko wypadku, ale wybrana trasa będzie najmniej uczęszczaną przez kogokolwiek.
 
reklama
Nie odważyłabym się, wibracje od silnika, nie daj Boże jakieś dziury czy nierówności które na motocyklu czuje się baardzo mocno a takie szarpnięcie nie wiadomo czy nie wpłyną na łożysko. Swoją drogą lekarze często odradzają nawet jazdę na rowerze a co dopiero na motorze. Chociaż są kobiety które jeżdżą i nic im się nie dzieje.
Wybór należy oczywiście do ciebie ale ja bym odradzała, to jest końcówka ciąży, urodzisz i z czystym sumieniem możesz wsiaść na motor wiedząc że nic się z maluszkiem nie stanie [emoji4]
 
U mnie ciaza rownież przebiegała książkowo i lekarz pozwolił na jazdę, ale na rowerze i to po płaskim terenie. Tak zeby jak najmniej wstrząsów było, a na motorze ich nie unikniesz. Także ja bym odpuściła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Jazda na rowerze tak, natomiast na motrze zdecydowanie nie. Grozi zerwaniem wiązadeł podtrzymujących macicę. Poza tym stres i adrenalina nie wpływają pozytywnie na dziecko. Jazda w kasku ogranicza przepływ powietrza i dziecko może być niedotlenione. Rozumiem pasję, ale zostało Ci juz niewiele czasu do rozwiązania, więc poczekaj.
 
reklama
reklama
Do góry