reklama

Jazda na rowerze z maluszkiem

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Poldka, 25 Kwiecień 2015.

 1. Poldka

  Poldka Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam drogie mamy,

  Wiosna przyszła, słońce dodaje energii w związku z czym chętnie wyciągnęłabym rower z garażu. Moje pytanie brzmi jak wozicie na rowerze malutkie dzieci? I czy w ogóle je wozicie? Moja córa ma pół roku i jeszcze nie siedzi stabilnie, z związku z czym myślę o kupnie przyczepki do rowera. Na fotelik jest zdecydowanie za mała, ale może przyczepka się sprawdzi? Nie mogę znaleźć żadnych porządnych informacji czy można tak małe dzieci wozić w przyczepce.
   
 2. tola678

  tola678 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pół roku to za mała, dziecko musi siedzieć żeby jeździć w przyczepce.
  Za moich czasów nie było tematu, bo przyczepki były nielegalne, ale mówiło się żeby dziecka poniżej 3 lat nie wozić nawet w foteliku rowerowym, ze względu na wstrząsy.

  A z ciekawości - po czym będziesz jeździć, że chcesz zabierać dziecko? Masz jakąś konkretną ścieżkę rowerową w pobliżu, po lesie, po ulicy? Bo szczerze mówiąc mi jako zapalonej rowerzystce nie zdażyło się trafić na żadną konkretną trasę, gdzie dałoby się zabrać dziecko, wszędzie ścieżki kończyły się po max 2 kilometrach, jakbym miała potem wracać bo dzieckiem mi telepie to by mi się w ogóle nie opłacało wyciągać roweru :/
   
 3. reklama
 4. Malynkova

  Malynkova

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziecko pół roku to ani na przyczepkę, ani na rower. Zdecydowanie za mały szkrab.
  U nas maluch jak miał rok, to podjęliśmy pierwsze próby jeżdżenia w foteliku Romera( bardzo polecam, choć drogi) i Młody W OGÓLE nie chciał jeździć :)

  A w tym roku jazda w foteliku to jego ulubione zajęcie :) Ale też weź pod uwagę, że dla dwulatka ulubionym zajęciem jest również samodzielna jazda biegówką :)
   
 5. Poldka

  Poldka Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pogodziłam się już z tym, że niestety w tym roku sobie nie pojeździmy :) trudno, może w zimie chociaż na sankach pojeździmy :p
   
 6. ani_anita

  ani_anita Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Przyczepki rowerowe mają specjalne wkładki dla maluszków, które nie siedzą. Moja siostra woziła tak swoje dzieci w Niemczech.
   

Poleć forum