reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

je swoje rączki

reklama
Moj tez wcian swoje raczki odkad ma 3 msc do teraz gdy ma prawie 6 msc :tak: caly czas myslalam ze ma to zwiazek z zabkami ale ich nie ma jeszcze do tej pory :sorry2:Zabki czasem potrafia wychoidzi bardzo dlugo i nawet jak je teraz widac po dziaslami to moga pojawic sie za dzien albo za miesiac :tak:
 
Wcinanie rączek niekoniecznie wiąże się z zębami. Dziecko po prostu odkrywa swoje ciało, a wiadomo, że maluchy poznają świat buzią:-) To jest taki normalny etap rozwoju zanim rozwinie się chwytanie przedmiotów, że dziecko najpierw ogląda swoje rączki, a potem wkłada je do buzi. A w kolejnych miesiącach, kiedy maluch zaczyna gaworzyć, bawi się w ten sposób dźwiękami - wkłada łapki albo inne przedmioty do buzi i sobie gulgocze po swojemu.

Mi na początku też wydawało się, że każde jedzenie rączek oznacza głód, ale tak nie jest, po prostu twój maluch już coraz więcej umie i uczy się wykonywania świadomych ruchów.

Nie wiemy w jakim wieku jest twoja dzidzia, ale jeśli chodzi o ślinienie, to około 3 miesiąca zaczynają intensywnie pracować ślinianki i stąd ślinienie, a do zębów może być jeszcze daleko. Moj synek np na zęby nie ślinil się w ogóle, po prostu wyszły bez żadnych objawów.

Natomiast te żele z tego co wiem to stosuje się doraźnie, w krytycznych sytuacjach, tak na zapas nie ma sensu moim zdaniem. Jeśli dziecku nic nie jest, nie cierpi, to chyba nie ma takiej potrzeby.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli 3 miesięczne dziecko z ząbkami to fenomen to nie wiem co z moim synkiem bo on rączki trzyma od 2 miesiąca, ślini się, na dziąśle było już widać że to ząbek,wybijał się do teraz a ma 2miesiące i 2 tygodnie i na dole pierwszy ząbek już jest cały.
 
To normalne. Moja córeczka też tak robiła, mlaszcząc przy tym niesamowicie. Wcale nie musi być głodna. Pilnuj stałych pór karmienia (mniej więcej co 3 godziny).
:happy2:
 
Mia26 mój Bartek ma dwa i pół miesiąca i do kilku tygodni ssie łapki jak szalony. Przed jedzeniem, po jedzeniu. A do tego strasznie sie ślini. Ja sie tym nie martwię, wiem, że w ten sposób dziecko poznaje swoje otoczenie. Na początku rączki, nóżki potem jak zacznie raczkować to włoży do buzi lub poliże różne inne dziwne rzeczy. Ciesz się, że Twój maluszek prawidłowo się rozwija.
Pozdrawiam.
 
Do czasu kiedy dzieciatko ssie cale dlonie i wpycha wszystkie paluchy do buzki :) jest ok, ale jak zacznie separowac juz jeden palec np. kciuk, to jako mama i logopeda radzilabym juz podawac raczej dobry smoczek niz pozwalac na ssanie kciuka.

Sa fajne nowe smoczki o ortodontycznym ksztalcie, i wykonane z jedwabistego silikonu.MAM Baby, MAM Circles - Witamy w nowym świecie MAM
 
anulinko należało by sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego mam "wpychać" swojemu dziecku smoczek do buzi kiedy zaczyna separować paluszki przy wkładaniu do buzi?
Separuje, to fajnie bo zwiększyła się świadomość w zakresie motoryki małej, ale po co ten smok :confused2::confused2::confused2:????

Smoczki które podałaś w linku mają i owszem ciekawy design kolorystyczny, ale szczerze mówiąc nie widziałam nigdzie profilu samego smoczka :no::no::no:
 
Ostatnia edycja:
moja Julka uwielbia ssac paluszki piąstkę całą wpycha do buźki, czasem się smieję ze zaraz nózką popchnie tak łąpczywie ją upycha :-D:-D:-D i wcale nie robi tego jak jest głodna bo głod kiedys oznajmiała ssaniem piąstki od jakiegos czasu jak juz nie je na ządanie tylko co 3-3,5 h pomiałkuje specyficznie. oczywiscie tesciowa i babcia stwierdziły "daj butle" bo dziecko głodne , wkurza mnie to przeciez maluch musi jakos siebie poznawac a matka wie najlepiej czy juz mała jest głodna czy nie bo widzi jak się zachowuje, a babcia jest raz na jakis czas i od razu wydziwia ze dziecko głodze:eek::-D
 
reklama
beata26 wiem, wiem... nie ma to jak mądrość płynąca z "pokoleń":tak:;-):tak:

ps. pozdrowienia dla pięknego miasta :-D
 
Do góry