reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jeden jajnik a zajscie w ciaze

Kasienka3b

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Wrzesień 2017
Postów
2 909
Witam.
Czy sa tu jakies mamy czy kobietki ktore niestety musialy miec usuniety jajnik i maja tylko sprawny jeden i zaszly w ciaze? Czy bralyscie jakies 'wspomagacze'? Czy faktycznie z jednym jajnikiem i jajowodem jest ciezko zajsc w ciaze? Prosze o jakies odpowiedzi bo oszaleje.
 
reklama
Wprawdzie płodność zmniejsza się po usunięciu jajnika, jeśli drugi jest zdrowy i jeśli sprawny i drożny jest co najmniej jeden jajowód (niekoniecznie z tej samej strony co jajnik!), to zajście w ciążę jak najbardziej jest możliwe. Jajniki często działają "na zmianę" ale nawet u kobiet z dwoma zdarza się, że owulacja występuje wielokrotnie z rzędu tylko z jednego jajnika. Wprawdzie zajście w ciążę może potrwać statystycznie nieco dłużej, to jak najbardziej jest możliwe. Głowa do góry :)
 
Wprawdzie płodność zmniejsza się po usunięciu jajnika, jeśli drugi jest zdrowy i jeśli sprawny i drożny jest co najmniej jeden jajowód (niekoniecznie z tej samej strony co jajnik!), to zajście w ciążę jak najbardziej jest możliwe. Jajniki często działają "na zmianę" ale nawet u kobiet z dwoma zdarza się, że owulacja występuje wielokrotnie z rzędu tylko z jednego jajnika. Wprawdzie zajście w ciążę może potrwać statystycznie nieco dłużej, to jak najbardziej jest możliwe. Głowa do góry :)
Dziekuje troche sie uspokoilam:)
 
Moja córka przy pierwszej cesarce miała usunięty jajnik i po pół roku zaszła w kolejną ciążę bez żadnych wspomagaczy☺
 
Ja mialam usuniety. Zaszlam w ciaze po 5 miesiacach od zaprzestania stosowania antykoncepcji, czyli jakos specjalnie ciezko sie nie staralam o ciaze :p Nie bralam zadnych wspomagaczy, jestem zdrowa. Ciaza przebiegla dobrze a synek zdrowy i sliczny jak z obrazka :)
Mi lekarz powiedzial, ze ten jeden jajnik przejmuje funkcje drugiego jesli chodzi o hormony i plodnosc, wiec jesli jestescie zdrowi ty i ten jajnik to nie powinno byc problemu :) Kobiety z dwoma jajnikami maja problemy czasem, wiec to nie jest jakas regula, ze z jednym jest trudniej. Badz dobrem mysli.
 
Ja z jednym jajowodem, lekarz powiedział że jak najbardziej i że jeden działa często za dwa:) tylko że nie wiem czy u mnie nie jest drugi również niedrozny ale zobaczymy :(
 
Moja kumpela miala usuniety jak byla nastolatka,w pierwsze zaszla przez in vitro a w druga 8 mcy naturalnie, spontanicznie po urodzeniu pierwszego.
 
Witam.
Czy sa tu jakies mamy czy kobietki ktore niestety musialy miec usuniety jajnik i maja tylko sprawny jeden i zaszly w ciaze? Czy bralyscie jakies 'wspomagacze'? Czy faktycznie z jednym jajnikiem i jajowodem jest ciezko zajsc w ciaze? Prosze o jakies odpowiedzi bo oszaleje.
Ja jestem w takiej sytuacji, w kwietniu zeszłego roku miałam usunięty jajnik a po 6 miesiącach zaszłam w ciążę nawet się specjalnie nie starając, bez żadnych wspomagaczy bo jeden jajnik przejmuje funkcję. Teraz ciąża przebiega prawidłowo, też bez wspomagaczy, traktowana tak jakbym miała 2 jajniki. Żadnych hormonów dobierać nie muszę. Także głowa do góry!:)
 
reklama
Do góry