reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jednodniowe wycieczki za miasto

1,5 tygodnia temu byliśmy na Moherowych Klifach. Tak jadąc sobie przez różne miasteczka pomyślałam... że fajnie by było mieć u kogo się po drodze zatrzymać. Już nawet nie tyle na nocleg ile chociaż na herbate i jakieś dobre ciasto (no, albo samą herbate przynajmniej).
W Polsce miałam to szczęście, ze znajomych miałam niemal w każdym zakątku, więc zawsze był gdzieś blisko jakiś port, do którego można było zawinąć:) i chwile odpocząć., często nawet przenocowac.

Więc tu moja porpozycja, może dość zuchwała, ale co tam!
Jeżeli ktoś będzie się wybierał do Cork - to ja chętnie zapraszam:) Nie tylko na herbate:) Ale również na wspólne zwiedzanie, jeśli łikend to nawet dalszą wycieczkę, ach, nawet nie ma problemu z noclegiem:)
Ja wiem, ze wszędzie po drodze są stacje benzynowe gdzie można się napić i zjeść, B&B gdzie można przekimać... no, ale... może znajdzie sie ktoś komu taki pomysł sie spodoba:)
 
reklama
Więc tu moja porpozycja, może dość zuchwała, ale co tam!
Jeżeli ktoś będzie się wybierał do Cork - to ja chętnie zapraszam:) Nie tylko na herbate:) Ale również na wspólne zwiedzanie, jeśli łikend to nawet dalszą wycieczkę, ach, nawet nie ma problemu z noclegiem:)

aż się paszcza cieszy jak na forum robi się tak towarzysko :-) Bez takich propozycji naprawdę nudno by było! Przyłączam się do pomysłu aneczki81 z dziką rozkoszą - Dublin15 nie załapie się pewnie w top10 miejsc do zobaczenia w irlandii ale a nóż widelec któraś mama chciałaby tędy przejechać, choćby do centrum handlowego ;-), zapraszam wtedy na rzeczoną herbatkę. Z ciastem u mnie trochę gorzej ale nawet zwykłe krakersy nieźle smakują w dobrym towarzystwie ;-).
Wspólna łykendowa wycieczka w góry też jest niezgorsza pomysłem!
 
Ty uważaj co piszesz, bo mnie dwa razy sie nie zaprasza (ja pisze całkiem serio).
Planujemy wycieczke do Dublina (mam tam kuzyna) więc na herbatce chętnie się zjawie. Teraz jeszcze czekam na przewodnik, który ma mi przywieść dziewczyna brata i potem już żadna siła nas nie zatrzyma w domu (fajnym, no ale...)
Więc do zobaczenia:D
 
i bardzo słusznie! jakoś nie bardzo dygam ;-) a nawet powiem nieostrożnie, że się cieszę na takie odwiedki! Zapraszałam i zapraszam w pełni władz umysłowych i w doskonałej świadomości... dlatego zresztą nie ściemniałam z tym ciastem, żeby potem nad jakąś klapniętą szarlotą nie rozpaczać ;-) Krakersy własnoręcznie kupowane zawsze wyjdą ;-)
Tylko nie należy celować w daty od 27.11 do 12.12 bo wtedy wylatamy do Polski!
 
Dziewczyny watek umarl na maxa !!!

Chce sie wybrac gdzies z rodzinka na caladniowa wycieczke co wy mi proponujecie ? Jakies widoczki gdzies gdzie mozna odpoczac :)) Waszym zdaniem gdzie warto pojechac :)) ??
 
Dziewczyny watek umarl na maxa !!!

Chce sie wybrac gdzies z rodzinka na caladniowa wycieczke co wy mi proponujecie ? Jakies widoczki gdzies gdzie mozna odpoczac :)) Waszym zdaniem gdzie warto pojechac :)) ??
Sylcia pojedzcie do Killarney do ogrodow tam jest cudnie!! jest gdzie spacerowac jest gdzie posiedzien odpoczynek murowany :)
 
Sylcia pojedzcie do Killarney do ogrodow tam jest cudnie!! jest gdzie spacerowac jest gdzie posiedzien odpoczynek murowany :)
oj popieram.....:tak: jest tam cudownie...
i możesz się nawet powozić bryczką:-D
spokój cisza.... a na koniec można wyskoczyć na miasto na zakupki i kolację...
miasteczko przynajmniej żyje wieczorami;-)
 
Mam nadzieję, że wątek jednak odżyje :-)
Polecam Mahon Falls (wodospady w górach Comeragh) na trasie R676. Jadąc z Dungarvan drogą N25 kierujemy się na lewo w kierunku Carrick-on-Suir na drogę R676 i wypatrujemy brązowego drogowskazu z lewej strony, który zaprowadzi nas prosto do Mahon Fals. Miejsce to znajduje się mniej więcej w połowie drogi do skrzyżowania z drogą R678 prowadzącą do Clonmel. Następnie należy kierować się kolejnymi drogowskazami - droga staje się coraz węższa i oczywiście pod górkę - bo to w końcu w górach jest ;-).
Przed wodospadami po lewej stronie znajduje się magiczne drzewo przy drodze. Od razu rzuca się ono w oczy bo ma zawieszone plastikowe butelki, buty i inne kolorowe bajery :-D Podobno gdy się stanie samochodem obok niego to auto samo jedzie do przodu albo do tyłu..my nie próbowaliśmy bo bylismy tam zimą to baliśmy się stawać na oblodzonej powierzchni ;-) ale jak tylko znowu tam będziemy to sprawdzimy :tak:
Jadąc dalej dojedziemy do parkingu i następnie spacerkiem idziemy kilkanaście minut do wodospadów :-) Droga ładna, że nawet wózkiem można jechać. Przy dobrej widoczności widać stamtąd morze Celtyckie :-) Wieje tam nieziemsko ale za to widoki zapierają dech :happy:
Poniżej fotki:
magiczneDrzewo..jpg
magiczne drzewo
drogaZwodospadow&#4.jpg
droga w kierunku parkingu idąc z wodospadów (w tle morze)
gory..jpg
po lewej wodospady a po prawej góry
drogaDOwodospado&#11.jpg
droga do wodospadów
morzeCeltyckie..jpg
widok na Morze Celtyckie
 
reklama
Do góry