reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jednostronne pełzanie - jakie ćwiczenia?

kipotka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Sierpień 2019
Postów
247
Miasto
Warszawa
Witam serdecznie. Czy znacie jakieś metody, ćwiczenia aby nauczyć dziecko pełzać symetrycznie? Mój synuś (9 mc) od niespełna miesiąca pełza prawą rączką i lewą nóżką. Zanim pójdziemy do specjalisty chciałabym poznać jakieś sposoby, aby to zmienić. Martwię się, że wzmocni sobie tylko jedną nóżkę i rączkę i że w ogóle to Mu zaszkodzi. Jeszcze nie raczkuje nawet nie spróbował. Bardzo proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami jeśli było podobnie. Co pomogło?
 
reklama
Aha masz na myśli że się ciaga po podłodze jak żołnierz? My się zawsze z tego śmieliśmy, ale to byl taki etap, nic nie robiliśmy, potem zaczął normalnie raczkować, myślę żebyś dała czas jeżeli chodzi o to samo
 
Aha masz na myśli że się ciaga po podłodze jak żołnierz? My się zawsze z tego śmieliśmy, ale to byl taki etap, nic nie robiliśmy, potem zaczął normalnie raczkować, myślę żebyś dała czas jeżeli chodzi o to samo
Chyba pijany żołnierz ;) wciąż przyciąga się prawym łokciem a odpycha lewą nogą zamiast robić to właśnie jak żołnierz naprzemiennie.
 
U nas na początku tez tak było, potem zaczęła normalnie ,nic z tym nie robiliśmy
a pamiętasz ile to mniej więcej trwało zanim się wyrównało? U nas minęło kilka tygodni i nic się nie zmienia. Jeszcze dodam, że zaczął pełzać przyciągając się tylko obiema rączkami. W zasadzie dłońmi. A po pewnym czasie przeszło to w tryb prawa ręka, lewa noga.
 
a pamiętasz ile to mniej więcej trwało zanim się wyrównało? U nas minęło kilka tygodni i nic się nie zmienia. Jeszcze dodam, że zaczął pełzać przyciągając się tylko obiema rączkami. W zasadzie dłońmi. A po pewnym czasie przeszło to w tryb prawa ręka, lewa noga.
U nas dlugi nie było nic , moja zaczęła pełzać/ raczkoawac mając 10 mz , ciagla za sobą jedna noge , jakieś 2/3 tyg potem zaczęła raczkować normalnie , teraz ma 15mz i zaczęła chodzić sama
 
Polecam wizytę u fizjoterapeuty, u nas tak manifestowała się asymetria. Z tym że mój synek od małego większość umiejętności zaczynał od jednej strony a druga nadrabiała po jakimś czasie. Ćwiczenia polegają głównie na wzmacnianiu tej drugiej strony, pokazywaniu zabawek tak żeby wymuszać ruch na stronę której mniej używa.
 
reklama
Polecam wizytę u fizjoterapeuty, u nas tak manifestowała się asymetria. Z tym że mój synek od małego większość umiejętności zaczynał od jednej strony a druga nadrabiała po jakimś czasie. Ćwiczenia polegają głównie na wzmacnianiu tej drugiej strony, pokazywaniu zabawek tak żeby wymuszać ruch na stronę której mniej używa.
Dziękuję. Lekką asymetrię chyba ma. Już byliśmy 6 tygodni na rehabilitacji to wtedy fizjoterapeutka zauważyła. Faktycznie zaczął obracać się najpierw tylko w jedną stronę a po kilku tygodniach w drugą, ale to strona przeciwna niż teraz. Myślę że u synka to kwestia wdrożenia działań przez krótki czas i efekty będą. Tylko chciałabym sama coś zdziałać, bo kolejna rehabilitacja dopiero za parę tygodni.
 
Do góry