reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JEDYNACY - WĄTEK GŁÓWNY

U

usunięty

Gość
Odświeżę trochę temat :) są na forum mamy jedynaków? Dlaczego zdecydowaliście się tylko na jedno dziecko ? A może plany się jeszcze zmienią? W jakim wieku są Wasze pociechy oraz jak reagują na rówieśników z rodzeństwem? :);)
 
reklama
Ja jestem mamą jedynaczki i witam wszystkie mamy jedynaków. Moja córeczka ma 11 miesięcy i ja z narzeczonym więcej dzieci nie planujemy i jesteśmy w tym zgodni oboje. Powodów jest kilka, a główny to ten, że ja mam problemy kardiologiczne, a wiadomo ciąża obciąża organizm i nie jest obojętna. A trochę nierozsądne byłoby z mojej strony ryzkować życie tylko po to aby moje dziecko miało rodzeństwo. Po drugie oboje zawsze jakoś tak planowaliśmy jedno dziecko, więcej nie - może stąd było takie nasze marzenie bo i ja jestem jedynaczka i narzeczony. Nie czuję potrzeby mieć więcej dzieci po prostu. Kolejny powód, ta ciąża była dla mnie ogromnym stresem i traumą. Ciąża była powikłana, ja spędziłam mnóstwo czasu w szpitalu, czułam się psychicznie okropnie i nawet psycholodzy nie byli mi w stanie pomóc. A ostatni powód to taki, że teraz (oczywiście oprócz realizowania się jako matka) skupiam się na studiach, a potem oczywiście marzę o pracy która mi się od dawna marzy. Pozdrawiam mamy jednaków!
 
Ojejka życzę Tobie dużo zdrówka! ;) fajnie że jesteście zgodni w tak ważnym temacie. Współczuję że tak przeszłaś ciążę :( moja Zuzia dokładnie 28 lipca będzie miała 4 latka i w sumie na początku również byliśmy zgodni co do jednego dziecka a z czasem i córka zaczęła mówić że jest sama i partner że w sumie nawet fajnie by było z dwójką ale jak narazie jedynaczka :) nie mówię są plany o powiększeniu rodziny ale czas pokaże jak to będzie. Sama pochodzę z rodziny wielodzietnej, rodzeństwo też ma więcej niż 1 dziecko :-/
 
Dziękuję! :)
Ja Ci powiem jako jedynaczka, że jak miałam coś około 5/6 lat to też myślałam o rodzeństwie. Bardzo chciałam mieć młodszą siostrę :) . Potem jak już dorastałam to nawet o tym nie myślałam. Dobrze mi było jako jedynaczka. A i nie zazdrościłam koleżankom rodzeństwa bo tak się złożyło, że też nie miały. U mnie w rodzinie to jest bardzo dużo jedynaków. A maksymalnie to dwójka dzieci. Więc się śmieję do rodziny, że ja dalej będę tą tradycję ciągnąć ;)
 
Przyznam, że sama również jako jedynaczka nigdy nie narzekałam, chociaż zdarzały się momenty, że chciałam mieć rodzeństwo :) Ale naprawdę nie warto ryzykować zdrówka. @Ania0306 życzę Ci go dużo! :)
 
Do góry