reklama

Jedynacy

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez Milenka_25, 6 Lipiec 2008.

1. Milenka_25

Milenka_25 Zaciekawiona BB

Co sądzicie o stereotypch o nich?? mam wiele kolezanek ktore chcą poprostu mieć tylko jedno dziecko.

2. Minesota

Minesota Fan(ka)

Hej
    Mój mąż jest jedynakiem - i jakoś nie zauważam żeby był stereotypowy :-)

Choć może napiszmy co uważamy za stereotyp :-)

3. reklama
  4. amelia6

amelia6 Zaangażowana w BB

Jestem jedynaczką i wiem, że zrobię wszystko, żeby moje dzicko miało rodzeństwo.:)))) Dla mnie to ważne.

5. ania85

ania85 Początkująca w BB

:confused: nic z tego ja chce 2-ke bo pierwszy bedzie synek to i siostra musi byc;-)

6. kasia_z

kasia_z Grudniówka 06 Wrzesniowe mamy'08

Ja znam dużo jedynaków, o których nikt by nie powieział że nie mają rodzeństwa. Stereotypy kłamią :tak:

7. kate_less

kate_less Mama dwóch księżniczek:)

Zgadzam się w 100%:tak::tak::tak:

8. pola_1981

pola_1981 Majowa Mamusia Synusia

Witam
    też jestem jedynaczką, ludzie którzy mnie znają, wiedzą, że nie "stereotypową" :-)
    Nigdy nie przeszkadzało mi, że nie mam rodzeństwa. Jednak nie chciałabym, żeby mój synek był jedynakiem...
    chodzi o to, że bardzo chciałabym mieć dwoje dzieci

9. Aneta1977

Aneta1977 Zaangażowana w BB

Moje zdanie na temat jedynaków jest takie:

jesli chcesz mieć jedynaka, zadbaj o to, żeby miał kontakt z rówieśnikami, a nie tylko głównie z dorosłymi. Pamiętaj, że nie powinno się skupiać swoich niezrealizowanych ambicji na dziecku, które jest jedno i może poczuć przytłaczającą go odpowiedzialność. Ucz go dzielić się z innymi i nie skupiaj całej swojej uwagi na jedynaku non-stop, a będzie dobrze ;)

10. reklama
  11. naja

naja Fan(ka)

Aneta, te rady chyba warto by zastosować w każdym wypadku - czy to jedynaka, czy dziecka które ma rodzeństwo.

a stereotypom dajmy spokój.. nie wywodzą sie one z bezpośredniego doświadczenia jednostki, lecz tradycji, przekazu, ich geneza jest społeczna. opierają sie na przekonaniu i nacechowane są emocjonalnie. co ciekawe stereotyp w najlepszym wypadku tylko częściowo odpowiada prawdzie, zwykle jest sprzeczny z faktami, choc zawsze uważamy, że jest prawdziwy. czy w takim razie mozemy mówić o stereotypowych jedynakach jako istotach z krwi i kości?;-)

12. Aneta1977

Aneta1977 Zaangażowana w BB

Oczywiście.

Natomiast uważam, że takie rady, jeśli zastosowane NAPRAWDĘ, pomagają wychować szczęśliwe i emocjonalnie 'zdrowe' dziecko.

Poleć forum