reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jedzenie dla alergika

dzustta

Mama sierpniowa'06
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2006
Postów
1 568
Miasto
niedaleko w\Wrocławia ;)
Kochane a co podajecie maluszkom ze skazą białkową. Moja ninia ma 7mieś. i od dwóch miesiecy je w kółko i to samo (ziemniak, marchew,indyk).
Czy znacie jakieś inne dania jakie można podawac alergikowi?
I jeszcze jedno pytanko: czy mogę dawac chrupki kukurydziane?
 
reklama
Jeśli to rzeczywiście skaza białkowa, to możesz spokojnie i obserwując reakcje wprowadzać stopniowo wszystkie warzywa, kasze. Unikaj tylko wszystkiego, co może zawierać białka mleka, cielęciny, i kurczaki też bym odpuściła.
Spróbuj może na pierwszy rzut brokuła, zazwyczaj smakuje maluchom.
Chrupki kukurydziane jak najbardziej OK. Możesz też spróbować z waflami ryżowymi.
 
Fajnie MARGOT ,dzięki za odpowiedz na pewno wypróbuje. Już jutro lece do sklepu i kupię brokułki no i przede wszystkim chrupeczki o których juz dawno myślałam (no ale niewiedza była górą) bo chodzi mi o to,że jak zawsze jemy z męzem to szkrab tak się żałośnie patrzy z takim wyrazem twarzy "daj", że aż serce ściska...a tak to dam jej chrupeczka i kurczaczek na pewno będzie zadowolony. Już to sobie wyobrażam jak jej daje tego zawijaska...najpiwr bedzie obadanie zwrokowe, niepewne branie do buźki...no a co będzie po tem to wiadomo:tak:;-)Jejku ale ja te chrupki przezywam:-D:-D:-Dpapa
 
Witaj :)

Moj maluszek tez jest alergikiem. Teraz ma 10 miesiecy a alergia objawila sie dopiero 2 miesiace temu.
Piotrus bardzo lubi brokula i ziemniaka wiec gotuje mu go , dorzucam tez marchew, oliwe z oliwek a zageszczam kaszka kukurydziana, ryzem albo kleikiem (ryzowym , kukurydzianym). Mozesz tez rozgotowac ryz tak by byl miekutki i wrzucic do niego pokrojone slodkie jablko, tak by tez sie rozgotowalo. dzieciaki lubia takie papki.
 
Dzięki BRYSIA. Na pewno wypróbuje. Chociaż ostatnio jak daję jej takie papki (ziemniak, indyk, marchew lub brokuł) to zje z 10 łyżeczek i nie chce. A jeszcze niedawno jak zaczęłam jej te zupki dawac potrafiła zjeśc całą miseczkę, na sam widok to aż się częsła i cieszyła. A teraz jakoś niechętnie.
 
reklama
Do góry