reklama

Jedzenie dla alergika

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez dzustta, 19 Marzec 2007.

1. dzustta

dzustta Mama sierpniowa'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kochane a co podajecie maluszkom ze skazą białkową. Moja ninia ma 7mieś. i od dwóch miesiecy je w kółko i to samo (ziemniak, marchew,indyk).
    Czy znacie jakieś inne dania jakie można podawac alergikowi?
    I jeszcze jedno pytanko: czy mogę dawac chrupki kukurydziane?

2. margot

margot Mamma Mia!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jeśli to rzeczywiście skaza białkowa, to możesz spokojnie i obserwując reakcje wprowadzać stopniowo wszystkie warzywa, kasze. Unikaj tylko wszystkiego, co może zawierać białka mleka, cielęciny, i kurczaki też bym odpuściła.
    Spróbuj może na pierwszy rzut brokuła, zazwyczaj smakuje maluchom.
    Chrupki kukurydziane jak najbardziej OK. Możesz też spróbować z waflami ryżowymi.

3. reklama
  4. dzustta

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Fajnie MARGOT ,dzięki za odpowiedz na pewno wypróbuje. Już jutro lece do sklepu i kupię brokułki no i przede wszystkim chrupeczki o których juz dawno myślałam (no ale niewiedza była górą) bo chodzi mi o to,że jak zawsze jemy z męzem to szkrab tak się żałośnie patrzy z takim wyrazem twarzy "daj", że aż serce ściska...a tak to dam jej chrupeczka i kurczaczek na pewno będzie zadowolony. Już to sobie wyobrażam jak jej daje tego zawijaska...najpiwr bedzie obadanie zwrokowe, niepewne branie do buźki...no a co będzie po tem to wiadomo:tak:;-)Jejku ale ja te chrupki przezywam:-D:-D:-Dpapa

5. dzustta

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Z tymi chrupkami to się udało...//chwila spokoju:tak:Trochę później po ty sprzątania, no ale cos za cos.

6. Brysia

Brysia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj :)

Moj maluszek tez jest alergikiem. Teraz ma 10 miesiecy a alergia objawila sie dopiero 2 miesiace temu.
    Piotrus bardzo lubi brokula i ziemniaka wiec gotuje mu go , dorzucam tez marchew, oliwe z oliwek a zageszczam kaszka kukurydziana, ryzem albo kleikiem (ryzowym , kukurydzianym). Mozesz tez rozgotowac ryz tak by byl miekutki i wrzucic do niego pokrojone slodkie jablko, tak by tez sie rozgotowalo. dzieciaki lubia takie papki.

7. dzustta

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzięki BRYSIA. Na pewno wypróbuje. Chociaż ostatnio jak daję jej takie papki (ziemniak, indyk, marchew lub brokuł) to zje z 10 łyżeczek i nie chce. A jeszcze niedawno jak zaczęłam jej te zupki dawac potrafiła zjeśc całą miseczkę, na sam widok to aż się częsła i cieszyła. A teraz jakoś niechętnie.

8. dzustta

Najlepsze odpowiedzi:
    0

Poleć forum