reklama

jedzenie i upał

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Marciaa, 12 Lipiec 2010.

1. Marciaa

Marciaa Mamma 04.2010 i 02.2012

Witam dziewczyny...
    czy wasze dzieciątka też mają problem z jedzeniem w takie dni??
    Mój mały pije tylko 120 ml w nocy i nad ranem w ciagu dnia moze zje niecałe 200 i 100 ml herbatki:-(
    cos ma awersje na mleko

2. polusia

polusia kocham moje dziewczyny

Podobnie z moją Polą. W dzień na jeden posiłek nie może nawet 100 zjeść a zjadała 150, ale deserku z owocków to nie odpuści i zjada całe, natomiast na noc zjada 180 i śpi całą nockę. Herbatki wypija około 150 ml.

3. reklama
  4. mamaA

mamaA Fanka BB :)

Jeśli dziecko nie ma apetytu nie należy go zmuszać do jedzenia, szczególnie w taki upał. Trzeba tylko pilnować by regularnie piło- taki malec może się bardzo szybko odwodnić. Sugerowałabym zamiast herbatki podawać zwykłą wodę- może trochę "zaostrzyć" apetyt

5. Marciaa

wczoraj bylo ok a dzis znowu ma jakies fochy...nie chce wody herbatki
    masakra
    o 5 wypił 120ml
    o 9 120ml
    o 13 75ml
    mleka

6. Jolit@84

Jolit@84 Sierpniowa mamusia 09

Spokojnie,jesli pije mleko to napewno sie nie odwodni a nie pije go wcale AZ tak malo...gorzej gdyby wcale nie chcial jesc.

7. KasiaiAlex

KasiaiAlex Mama Alexa 01.04.2010

W ciagu dwóch tygodni byłam 2 razy na kontroli z moim synkiem, bo troszke chorowal, a akurat też mamy problem z jedzeniem w trakcie upałów. Wczesniej pił po 120 ml co 3 godziny. Teraz wypija ok 100ml co 4-5 godzin. Pomiedzy jedzeniem daje mu dużo picia (herbatki, woda). Na szczęście na obu kontrolach waga była prawidłowa, mimo słabszego jedzenia przybiera dobrze, więc wszystko jest ok. Myslę, że z waszymi maluszkami tez bedzie w porzadku. Podrawiam

8. Dodomisia

Dodomisia Zaciekawiona BB

Nam w takie upały tez nie chce sie jesc wiec i dzieciom. Moja je rano i wieczorm mleko,a na obiad jogurt.I duuuuuuuuuużo wody.Ale nie chudnie,a waga dobra.wiec nie chce to nie:-)

9. Marciaa

no a moj spadł na wadze ale juz lepiej rano 170 wytrabi iw dzien tak po 130 plus 120 wody

10. reklama
  11. MamiTati

MamiTati Zaciekawiona BB

To raczej normalne przy takich temperaturach... ale trzeba dbac o to zeby dziecko sie nie odwodniło:)

12. Dopajanie_dzieci

Dopajanie_dzieci Zaciekawiona BB

W czasie upałów dzieci mogą mieć mniejszy apetyt. Napewno nie warto zmuszać do jedzenia, ale za to warto pamiętać o piciu - herbatek o temp. pokojowej oraz wody dla niemowląt - np. Mama i ja lub inne. Mniejszym maluchom wystarczy pierś. Mleko kobiece nie jest bardzo gęste, więc spokojnie zaspokoi pragnienie;)

Poleć forum