reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jedzenie i upał

Marciaa

Mamma 04.2010 i 02.2012
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
5 994
Miasto
Kamionki/Poznań
Witam dziewczyny...
czy wasze dzieciątka też mają problem z jedzeniem w takie dni??
Mój mały pije tylko 120 ml w nocy i nad ranem w ciagu dnia moze zje niecałe 200 i 100 ml herbatki:-(
cos ma awersje na mleko
 
reklama
Podobnie z moją Polą. W dzień na jeden posiłek nie może nawet 100 zjeść a zjadała 150, ale deserku z owocków to nie odpuści i zjada całe, natomiast na noc zjada 180 i śpi całą nockę. Herbatki wypija około 150 ml.
 
Jeśli dziecko nie ma apetytu nie należy go zmuszać do jedzenia, szczególnie w taki upał. Trzeba tylko pilnować by regularnie piło- taki malec może się bardzo szybko odwodnić. Sugerowałabym zamiast herbatki podawać zwykłą wodę- może trochę "zaostrzyć" apetyt
 
Spokojnie,jesli pije mleko to napewno sie nie odwodni a nie pije go wcale AZ tak malo...gorzej gdyby wcale nie chcial jesc.
 
W ciagu dwóch tygodni byłam 2 razy na kontroli z moim synkiem, bo troszke chorowal, a akurat też mamy problem z jedzeniem w trakcie upałów. Wczesniej pił po 120 ml co 3 godziny. Teraz wypija ok 100ml co 4-5 godzin. Pomiedzy jedzeniem daje mu dużo picia (herbatki, woda). Na szczęście na obu kontrolach waga była prawidłowa, mimo słabszego jedzenia przybiera dobrze, więc wszystko jest ok. Myslę, że z waszymi maluszkami tez bedzie w porzadku. Podrawiam
 
Nam w takie upały tez nie chce sie jesc wiec i dzieciom. Moja je rano i wieczorm mleko,a na obiad jogurt.I duuuuuuuuuużo wody.Ale nie chudnie,a waga dobra.wiec nie chce to nie:-)
 
reklama
W czasie upałów dzieci mogą mieć mniejszy apetyt. Napewno nie warto zmuszać do jedzenia, ale za to warto pamiętać o piciu - herbatek o temp. pokojowej oraz wody dla niemowląt - np. Mama i ja lub inne. Mniejszym maluchom wystarczy pierś. Mleko kobiece nie jest bardzo gęste, więc spokojnie zaspokoi pragnienie;)
 
Do góry