reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jedzenie- przepisy,porady kulinarne :)

karotka00

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Luty 2009
Postów
1 550
Miasto
DE
Tak się własnie zastanawiałam,a nie widziałam nigdzie podobnego tematu- co lubicie jeść, co gotujecie, może znacie jakieś fajne przepisy? Na co często macie ochotę,zwłaszcza w ciąży, co polecacie?? ;-)
 
reklama
Wklejam przepis, żeby się nie zagubił w głównym wątku:-D
Sałatka makaronowa:-)


Składniki:
kapusta pekińska
2 zupki chińskie - najlepiej rosół (ja biorę dwie łagodne, ale to według uznania;-))
szynka lub gotowany kurczak (ja biorę tak na oko:-p ale to jest tak mniej więcej 15-20 dag)
2 puszki kukurydzy
1 duży lub 2 małe słoiki majonezu

Przepis:
Do małej miski wsypujecie makaron z zupek chińskich, wsypujecie przyprawy z tych zupek, zalewacie wodą i czekacie, aż ta woda wsiąknie, a makaron toche ostygnie:biggrin2: w między czasie kroję kapustę na niewielkie kawałki, ale najlepiej nie do końca, żeby tego kaczana za dużo nie było tylko to zielone:-D kroję szynkę lub kurczaka "drę" na małe kawałeczki:tak: no i odcedzam kukurydzę:biggrin2: to wszystko wrzucam do miski (zaznaczam, że musi być duża, żeby się dobrze mieszało, nawet czasem używam ogromnego garnka:-p) na końcu dodaję makaron z przyprawami i mieszam z majonezem:-D aha ja juz jej nie doprawiam, ale jeśli ktoś ma ochotę to nie widzę przeszkód -> smacznego:-D
 
A ja ostatnio często robię sałatki owocowe. Różne owoce wkrajam do miseczki i zalewam jogurtem (truskawkowym albo jagodowym) . Pycha. Najwięcej czasu schodzi oczywiście przy przygotowaniu, bo zjedzona jest bardzo szybko ;-).
Dostarczam przy tym pewnie dużą parcję witamin sobie i maleństwu ;-).
 
Ja też mam przepis na szybką i pyszną satałkę z tuńczykiem :-)

3 łodygi selera naciowego
3 jajka na twardo
1 puszka tuńczyka (tuńczyk koniecznie w kawałkach,nie mielony,w sosie własnym,a jeśli w oleju,to bardzo dokładnie odsączyć)
1 puszka kukurydzy
majonez
sól,pieprz

Co ja mogę dodać...Pokroić wszystko, wymieszać razem,dodać majonezu wedle uznania i przyprawić jak kto lubi :-) Z tym,że tego majonezu niekoniecznie w ogromnych ilościach, bo sałatka straci smak.
 
w związku z tym, że na zapach octu dostają slinotoku:zawstydzona/y: ostatnio często robię sałatkę z zupeki chińskiej ale inną niz mama sówka:
jedna zupka chinska
kukurydza
słoik korniszonów (ogórki konserwowe)
słoik papryki konserwowej
majonez

makaron z zupki pokruszyć drobno, dodac odsączona kukurydze oraz pokrojone ogórki i paprykę, dodać przyprawę z zupki i majonez.
i teraz najgorsze:crazy: trzeba poczekac kilka godzin żeby makaronik zmiękł - dlatego polecam robic sałatke wieczorem - na rano będzie jak znalazł, albo dzień wczesniej jeśli na jakąś impreze
w zaleznosci od zupki sałatka zawsze smakuje inaczej :sorry2:
smaczego - kurcze lecę po korniszona:zawstydzona/y:
 
Tym razem dodam coś "obiadowego", mój tata nazywa to po prostu chili :-) Wychodzi z tego takie....coś :-D konsystencji fasolki po bretońsku,ale jest pyszne,najlepiej jeść z chlebem.

0,5 kg mięsa mielonego (najlepiej wołowo-wieprzowego)
2 duże cebule
0,5 l soku pomidorowego
3 ząbki czosnku
3 puszki czerwonej fasolki
przyprawy: sól,pieprz,papryka ostra,chili

Cebulkę pokroić (niekoniecznie bardzo drobno) i poddusić na oleju (najlepiej od razu zrobić wszystko w garnku,po co się paprać z patelnią), dodać mięso, sok pomidorowy, czosnek i trochę przypraw. Gotować ok. 40-50 min; jeśli jest za gęste,to dodać odrobinę wody, w międzyczasie doprawiać wedle uznania (zalezy jak ostre ktoś lubi). Na samym końcu dorzucić fasolkę, gotować jeszcze z 5-10 min i gotowe. :-)
 
A ja mam takie pytanie, może nie do konca w temacie wątku, no ale....
Czy pijecie wode mineralną gazowaną? Bo nie wiem czy gazowaną powinno sie pić, czy nie wolno. Na necie czytam rózne opinie, ze można pic ile wlezie ;) lub inna opinia, ze nie bo w ciązy nic gazowanego. Moze wy wiecie jaka jest prawda?
 
gabis wiesz, to jest takie popadanie ze skrajności w skrajność; jedni ci powiedzą,że gazowane napoje szkodzą,a inni,że szkodzi herbata.:dry:
Osobiście nie słyszałam,żeby woda gazowana szkodziła w jakikolwiek sposób,sama ją piję,tak samo jak pepsi i tego typu napoje; oczywiście nie cały czas,ale jak powiedział mój gin, ciąża to nie choroba i nie można popadać w paranoję. Szkodzi, to alkohol i papierosy,a co do reszty, to jak najbardziej, choć niektóre rzeczy z umiarem. Także na twoim miejscu bym się nie martwiła takimi rzeczami, jakby się przejmować wszystkim,co usłyszysz na temat tego,czego ci nie wolno w ciąży, to wyszłoby na to,że możesz tylko leżeć w łóżku (przy ścisłej diecie) i nic nie robić.
 
reklama
Z woda mineralną to pewnie chodzi o to, że wzdyma innych przeciwwskazań raczej nie ma, przecież to tylko woda z dwutlenkiem węgla.:tak:;-) Jeśli chodzi o herbatę to niewskazana jest mocna, ale to też przecież trzeba by nie wiadomo ile jej pić:-p.
 
Do góry