reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jedzenie- przepisy,porady kulinarne :)

Szybka sałatka z fasolą i pmidorami.
Pomidory [w zależności od liczby osób, apetytu] sparzyć i pokroić w kostkę, dodać fasolkę czerwoną z puszki i ser potarty na tarce. Posolić, popieprzyć. Dodać czosnek pokrojony [ja czasem robię bez i też jest dobra] i majonez [ewentualnie jogurt naturalny z majonezem, bądź sam jogurt].
Szybko się robi i jest bardzo dobra.
 
reklama
Dzieki dziewczyny i nie myslcie ze popadam w paranoje z tą wodą gazowaną ;-) ale wiecie jak to jest, tu coś usłysze, tam cos usłysze i już nie wiadomo co myślec.

A co do jedzonka, to ja ostatnio uwielbiam biały serek urobiony z rzodkiewką i szczypiorkiem. Poprostu przepadam za nim i objadam sie jak tylko moge, a nigdy wcześniej mnie do białego sera nie ciągnęło :-)
 
Kurczak po toskańsku (na 2 os.)
-2 piersi drobiowe
-2 plastry szynki dojrzewającej(chociaż moze być zwykła)
-2 plastry mozarelli wędzonej
-świeża bazylia
-sól, pieprz, zioła

Piersi kurze solimy, pieprzymy, nacieramy ziołami i lekko rozbijamy. Najlepiej zostawić na godzinę, dwie w lodówce. Robimy z boku kieszonkę, do niej wkładamy plasterek szynki, bazylię i plasterek sera. Spinamy wykałaczkami i do piekarnika lub na patelnię.
Można jeść zziemniakami gotowanymi lub pieczonymi.:-)
Rewelacyjne danie obiadowe
 
Tzatziki ( najbardziej popularne danie-śniadanie w Grecji):

-duży jogurt naturalny (najlepiej grecki)
-1-5 ogórków (jak kto woli)
-przyprawa do tzatzików
-czosnek w proszku

Ogórki obrać, zetrzeć na tarce o grubych oczkach, odsączyć, dodać jogurt i przyprawy do smaku, lekko posolić i wymieszać. Można dodać na środek jedną oliwkę dla dekoracji :-D Zajadać z chrupiącą bułeczka z masełkiem. Pycha!
 
:-) Mam przepis na bardzo szybkie, smaczne i zdrowe danie ze szpinaku:

szpinacz.jpg


Składniki:
- paczka mrożonego szpinaku
- 3 łyżki masła lub margaryny
- 3 duże ząbki czosnku
- średniej wielkości cebula
- kremowa śmietana (ja używam 12%)
- makaron (w ulubionym kształcie)
- vegeta i pieprz do smaku
- ser feta (do posypania na koniec)

Sposób wykonania:
W garnku rozpuścic masło (margarynę), pokroic cebulę w kosteczkę i czosnek w plasterki, razem z mrożonym szpinakiem wrzucic do garnka, dodac vegety i pieprzu do smaku, dusic około 15 min. Makaron ugotowac al dente, odcedzic, ułożyc na tależu. Do szpinaku dodac 200-250g śmietany, zagotowac na wolnym ogniu, mieszając. Wlac przygotowany sos na makaron, przed podaniem posypac pokruszonym serem feta.

Smacznego :)
 
KOTLETY JAJECZNE
podaje na 8 małych klopsików:
6 jajek ugotowac na twardo i potrzeć, 1 jajko surowe, 1 łyzka majonezu, bulka tarta, szczypiorek, sól, pieprz do smaku,

wszystko wymieszać i uformować klopsy
na koniec obtoczyc w bułce:-D
SMACZNEGO:biggrin2:
 
KOTLETY JAJECZNE
podaje na 8 małych klopsików:
6 jajek ugotowac na twardo i potrzeć, 1 jajko surowe, 1 łyzka majonezu, bulka tarta, szczypiorek, sól, pieprz do smaku,
wszystko wymieszać i uformować klopsy
na koniec obtoczyc w bułce:-D
SMACZNEGO:biggrin2:
A ja Karolinka ostatnio marzyłam o kotletach z jajeczek:)) dzięki. Inne przepisy tez sprawdze ale wszytsko w swoim czasie ale dziewczynki macie świtenie pomysły na śnaidanko ,obiadek i przekąski:))
 
Chińczyk

Składniki:
- ok 0,5 kg chudej wieprzowiny,
- 30 dkg małych pieczarek,
- 30 dkg kapusty,
- przyprawy do smaku wg uznania – dla Reniferka pewnie dużo chilli :-D,
- mąka ziemniaczana – do panierowania mięska,
- olej – do smażenia,
- 2 łyżki sosu sojowego
- 2 cebule,
Mięso kroimy w małe kawałki, raczej w paski niż plasterki – kształt frytki –ale nie tak długie :D, przyprawiamy wg uznania – ja wsypuję zawsze wszystkiego po troszku – dobrze jest mięsko przygotować wcześniej – tak żeby nabrało przyprawowego zapachu – następnie mięsko wrzucamy do woreczka foliowego i wsypujemy do niego mąkę ziemniaczną – potrząsamy woreczkiem, żeby każdy kawałek mięsa był dobrze zapanierowany – mąki oczywiście dosypujemy kiedy stwierdzamy, że panierka nie pokrywa mięsa wystarczająco.

Trzonki pieczarek zrównujemy z kapeluszami, płuczemy grzyby i dokładnie osączamy.

Kapustę kroimy w kawałki - takie kwadraciki cm na cm.


Cebulka – ciach na pół i w cieniutkie paseczki

Mięso smażymy na głębokim oleju –dość wysoka temperatura (mięso może przywierać ale to nic nie szkodzi). Mieszamy – można też użyć frytkownicy. Mięso będzie wyglądało dziwnie – takie strasznie suche twarde kawałki, ale tak ma być.

W oddzielnej patelni – najlepiej do chińszczyzny – smażymy cebulkę, następnie kapustę i grzyby – po wstępnym smażeniu wrzucamy to do garnka – zalewamy wodą i tusimy – tak, żeby kapusta zmiękła – następnie wrzucamy już usmażone mięso – dodajemy sos sojowy i gotowe. Mięso, a właściwie panierka puści taki kleik – zawartość sosu sterujemy dodając odpowiednią ilość wody.

Ja to lubię czasami takie ciężkie jedzonko.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry