reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jedzenie trzylatka

Wczoraj zrobilem mu omlety na mleku modyfikowanym z twarogiem na slodko. Zdaje sie ze mu smakwalo. Kurczaka lubi, jesli chodzi o fasolke to kiedys sprobowalem mu dac to nie smakowalo, za to uwielbie zielonygroszek w kazcej ilosci
chyba naleśniki skoro na mleku i z twarogiem, podaję przepis na omleta:
2 żółtka utrzeć z cukrem, dodać 2 łyżki mąki (łyżka mąki na 1 jajko), osobno ubić białka na sztywną pianę i połączyć z masą z żółtek, masę wylać na rozgrzany olej - smażyć na małym ogniu żeby omlet się nie przypalił z obydwu stron, podawać np. z dżemem mam nadzieję, że zasmakuje dla Twojego małego.
 
reklama
ja proponuję jeszcze rybę, mój syn lubi zarówno smażoną, jak i pieczoną, polecam również np. kanapki ale nie takie "zwykłe" ale np wycięte foremkami do robienia ciastek u nas hitem jest kanapeczka w kształcie misia
 
Dziekuje na przepis na omlet. Faktycznie pomylilem sie, zrobilem nalesniki. Co do kanapek ostanio zrobilem mu na ciplo - z kielbasa zapiekane w piekarniku, zjadl cala i patrzyl czy jest jeszcze. Co do ryby to ja zjada, ale pod warunkiem, ze zobaczy ze rodzice jedza to samo. Natomiast maczne rzeczy je niezbyt chetnie - chyba ze jest to spagetii. Dawalem mu pierogi, kluski itp. Sprobowal ale nie wykazal entuzjazmu.
 
Do góry