reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jedzenie w ciąży za dwoje

ja ze względu na cukrzyce i diete bez słodyczową i bez tłuszczową przytyłam 6 kilo ,ale wiem że gdybym nie miała diety to by było więcej bo jadłabym słodkie ale napewno nie zgadzam sie z tezą że trzeba jeśc za dwoje?! (tylko DLA dwóch)....... a potem kobity tyja po 30 kg!!!!
 
reklama
ja ze względu na cukrzyce i diete bez słodyczową i bez tłuszczową przytyłam 6 kilo ,ale wiem że gdybym nie miała diety to by było więcej bo jadłabym słodkie ale napewno nie zgadzam sie z tezą że trzeba jeśc za dwoje?! (tylko DLA dwóch)....... a potem kobity tyja po 30 kg!!!!

Sa nawet takie co tyja po 50kg. sama znam przypadek :/ dziewczyna podwoila swoja wage w 6 mies. miala brzuch jak ja tydz. przed porodem, ja urodzilam dziecko 3670 a ona 2800 :/ a przytylam 16 kg.
 
Zapotrzebowanie ciężarówki jest większe o 300 do 500 kcal niz normalnie.
A nie dwa razy tyle co normalnie.
Ale powiem Wam, że trafiłam na swój podręcznik do biologii ze szkoły podtsawowej i tam jest napisane, że powinno się jeść za dwoje.
 
Zapotrzebowanie kobiety w ciąży tak jak napisała fifi wzrasta do ok 500 kcal, więc moim zdaniem jedzenie za dwóch wcale nie jest ani potrzebne ani zdrowe.
Mi mój lekarz powiedział że mam jeść normalnie, najlepiej 5 lekkich posiłków dziennie i pić dużo wody, bo obżeranie się i nadmierny przyrost wagi wcale nie działa dobrze na dzidziusia. Ja mam aktualnie 22kg na +, ale muszę przyznać że ja się po prostu objadałam i nie żałowałam niczego, więc czekoladki i inne tłuste rzeczy szły na potęgę:zawstydzona/y: Teraz w tydzień podczas upałów przytyłam 5kg... ale mam nadzieję że to tylko woda.
 
No i wszystko zależy od trymestru. Tutaj np. jest napisane, że w pierwszym trymestrze to około 150 kc/dobę a drugim i trzecim już 350. No i wiadomo ważne jest też co jemy
 
a gdy sie czuje glod to co ma sie nie jesc bo zalozmy dzisiaj zjadlam juz te 5 lekkich posilkow to juz wiecej nie moge?mi loekarz powiedzial ze mam jesc tyle ile potrzebuje a skoro potrzebuje wiecej niz normalnie to glodowki robic sobie nie bede oczywiscie wystarczy patrzec na to co sie je jesli ktos non stop wcina slodycze to wiadomo ze przytyje wiecej niz ta osoba ktora sobie je normalne jedzonko bez jakis tam tuczacych rzeczy typu kebab itp tylko takie domowe kanapki obiadki itp. ja uwazam ze skoro ktos jest glodny to musi zjesc i kazda z nas jest inna jedna ma tendencje do tycia i utyje bez slodyczy a inna nie ma i moze zajadac sie slodkosciami a i tak nie wiele co przybedzie jej na wadze
 
Ja uwazam ze okres ciazy to naprawde okres gdzie mozemy jesc to na co mamy ochote :) jak jestem glodna to jem i tyle, nie licze kalorii itd. i musze przyznac ze jem naprawde duzo a narazie przytylam 5 kg. tyle ze mam bardzo duzo ruchu w dzien.
 
Ja na razie nawet schudłam mimo ze jem bardzo duzo,na szczescie nie miałam nigdy tendencji do tycia.Czasem jestem tak głodna ze robi mi sie słabo albo niedobrze i w takich sytuacjach nie wyobrazam sobie nie zjesc czegokolwiek.Godzine temu na obiadek zjadłam rosołek z makaronem a teraz własnie robie sobie kluseczki z serka homo;-)
 
reklama
Witam,
Poszukuję kobiet w I-szym trymestrze ciąży, chętnych do przeprowadzenia pomiaru spoczynkowych wydatków energetycznych związanych z ciążą. Badanie jest bardzo proste i polega na pomiarze wydychanego CO2 w czasie 20 minutowego odpoczynku w pozycji leżącej. Dzięki temu badaniu dowiedzą się Panie jakie jest Wasze indywidualne zapotrzebowanie energetyczne w tak istotnym stanie jakim jest ciąża. Postaram się również odpowiedzieć na nurtujące Was pytania dotyczące odżywiania w czasie ciąży. Pomiar będzie przeprowadzany na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, gdzie aktualnie prowadzę pracę magisterską na temat zapotrzebowania energetycznego kobiet ciężarnych w poszczególnych trymestrach ciąży.
Badanie jest całkowicie bezpłatne oraz anonimowe. Ilość miejsc jest ograniczona!
Wszystkie chętne Panie proszę o kontakt
 
Do góry