reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jedzonko- przepisy na obiadek i nie tylko;)

Piersi kurczaka nadziewane aromatycznym masłem ziołowym, z czosnkiem, natką pietruszki i szczypiorkiem. Zawijane w roladki i smażone w panierce.
Z dodatków do kurczaka proponuję podać ZIEMNIAKI GOTOWANE NA PARZE ZE ŚMIETANĄ I SZCZYPIORKIEM lub po prostu ziemniaki z łyżką śmietany.

Składniki, 4 roladki:
4 piersi z kurczaka, po około 120 g każda, bez kości i skóry
olej do głębokiego smażenia
wykałaczki

Masło ziołowe:
60 g masła
2 małe ząbki czosnku, drobno posiekane
1/2 łyżki posiekanej natki pietruszki
1/2 łyżki bardzo drobno posiekanego szczypiorku
1/4 cytryny, drobno starta skórka i wyciśnięty sok
sól i pieprz

Panierka:
mąka, około 30 g
bułka tarta, około 90 g
1 roztrzepane jajko

Wykonanie:

  • W miseczce wymieszać masło z czosnkiem, natką, szczypiorkiem, skórką z cytryny i sokiem. Doprawić solą i pieprzem, podzielić na 4 części i uformować wałeczki. Zawinąć w folię i włożyć do lodówki. Im bardziej schłodzone tym lepiej.
  • Piersi kurczaka włożyć pomiędzy przeźroczystą folię i roztłuc tłuczkiem na kotlety. Na każdej piersi ułożyć wałeczek z masłem i zwinąć roladki, dokładnie podwijając końce. Spiąć za pomocą wykałaczek.
  • Umieścić mąkę, jajko i bułkę tartą w oddzielnych talerzach. Roladki dokładnie obtoczyć w mące, później w jajku a na koniec w bułce tartej. Przykryć i wstawić do lodówki na godzinę.
  • Rozgrzać głęboki olej do temperatury 190 stopni i smażyć roladki, najlepiej w małych porcjach aby temperatura oleju nie obniżyła się za bardzo. Ja smażyłam każdą pierś oddzielnie, aby była z zewnątrz chrupiąca, w środku soczysta i nie przesiąknięta tłuszczem. Piersi smażyć przez 8-10 minut lub do uzyskania złotej panierki. Wyjąć na ręcznik papierowy. Zaraz podawać.


wstawiam w odpowiedni wąteczek ;)
 
reklama
MINIPTYSIE Z BITĄ ŚMIETANĄ​


SKŁADNIKI:

Na ciasto:
* 1 szklanka wody
* 8 dag masła
* 1 szklanka mąki
* 2 jajka


Na masę:
* 250 ml śmietanki kremówki
* 2 łyżki cukru pudru
* 2 łyżki cukru wanilinowego

----------------------------------------------------------

Zagotować wodę z masłem. Wsypać mąkę, rozmieszać, by nie było grudek. Podgrzewając, mieszać od czasu do czasu, aż ciasto zacznie odstawać od ścianek naczynia, przestudzić. Utrzeć, dodając kolejno jajka.

Gotowe ciasto odstawić na 10 - 15 minut. Blachę do pieczenia wyłożyć pergaminem. Ciastem napełnić szpryckę lub rękaw cukierniczy. Wyciskać na pergamin niewielkie różyczki. Piec na złoty kolor w 200°C.

Upieczone ptysie ostudzić, każdy przekroić poziomo na połowę. Schłodzoną kremówkę ubić na sztywno z cukrem pudrem i wanilinowym. Masą przekładać połówki ptysi. Oprószyć cukrem pudrem lub polać sosem czekoladowym.

ptysie0021.jpg

:-) !!! SMACZNEGO!!! :-)


 
Wisnie w czekoladzie

Skladniki:
6 lyzek maki tortowej
2 lyzki maki ziemniaczanej
2lyzki kakao
6 jaj
2x 3/4 szkl. cukru
2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 szkl. mleka
1 budyn smietankowy
1 + 1/2 kostki palmy
2 czekolady gorzkie
wypestkowane wisnie(z pol litrowego sloiczka kompotu)
Zamiast wisni mozna dac suszone sliwki (2 paczki) i zalac je na chwile goraca woda.

Biszkopt
Ubic 5 bialek z 3/4 szkl.cukru,ubijajac dodawac zoltka nastepnie dodac 4 lyzki maki tortowej wymieszanej z proszkiem do pieczenia,make ziemniaczana na koniec dodac kakao
Piec w 180 st.C przez 25-30min.

Krem:
Zagotowac 1 i 1/2 szkl.mleka,w pozostalym mleku wymieszac budyn z 3/4szkl cukru,i 2 lyzkami maki tortowej.Gotowac na malym ogniu ciagle mieszajac.
Ostudzonu budyn(dodawac po 1 lyzce) zmiksowac z 1 jajkiem i 1 palma.

Polewa:
Czekolade i 1/2 kostki palmy roztopic na malym ogniu.Ostudzona rozlac na ciasto.
 
Brownie bez mąki Nigelli

2 gorzkie czekolady(min 70% miazgi) ja kupowałam Krakowskie
225g masła
2 łyżeczki ekstraktu waniliowego
200 g drobnego cukru
3 jajka roztrzepane
150g migdałów mielonych
100g posiekanych orzechów laskowych

1.Rozgrzać piekarnik do 170C. W rondlu o grubym dnie rozpuścić masło i czekolady na małym ogniu
2. Zdjąc rondel z ognia, dodać ekstrakt waniliowy i cukier, zamieszać i odstawić do przestygnięcia.
3. Mieszając dodawać jajka, migdały i orzechy. Przełożyć do foremki kwadratowej o boku 24cm(w wiekszej wyjdzie za niski i bez efektu:sorry2:)
ja ją lekko natłuszyłam.
4. Piec 25-30min! bardzo trzeba uważać przy końcu bo może sie szybko przypalić. Po tym czasie ciasto u góry wciąż będzie lepkie na wierzchu.
Pokroić na kwadraty kiedy przestygnie...




ja dziś bede robić to drugie brownie i jak wyjdzie ok to wstanie przepis;-)
 
uwaga tylko dla maniaków słodkiego:-)
tradycyjne brownie:-D

„Poza smakowymi walorami, brownie ma jeszcze jedną zaletę- trudno go popsuć, bo z natury jest nieudane. Jak głosi legenda, jego autorka Mildred "Brownie" Schrumpf zapomniała dodać do klasycznego ciasta czekoladowego proszku do pieczenia. Niezrażona porażką pokroiła niewyrośnięte ciasto na kwadraty i tak powstało amerykańskie brownie.”
Źródło: gazeta.pl Agnieszka Kręglicka

[FONT=times new roman,times]Składniki:[/FONT]
[FONT=times new roman,times]2 tabliczki (200 g) gorzkiej czekolady(ja dałam jedną mleczną milke:-p i wyszło meeeega słodkie)[/FONT]
[FONT=times new roman,times]1 kostka (200 g) masła[/FONT]
[FONT=times new roman,times]100 g mąki[/FONT]
[FONT=times new roman,times]300 g cukru[/FONT]
[FONT=times new roman,times]6 jaj[/FONT]
[FONT=times new roman,times]50 g łuskanych włoskich orzechów(ja dałam połówki laskowych)[/FONT]

[FONT=times new roman,times]Nad garnkiem z gotującą się na małym ogniu wodą rozpuścić w misce masło z pokruszoną czekoladą, dokładnie rozmieszać. Jaja ubić mikserem, stopniowo dodawać cukier i mąkę. Do masy jajecznej wmiksować przestudzoną czekoladę i wymieszać z pokruszonymi orzechami. Spód blachy ( u mnie 26×21) wyłożyć pergaminem/ wysmarować tłuszczem, ciasto wlać na blachę. Wstawić do piekarnika rozgrzanego do 200 st. C, piec 18-20 minut (piekłam o ok.5 minut dłużej).Ciasto ma mieć taką konsystencję jakby było troche mokre w środku, sprawdzać zapałką cz nie za dużo żeby się nie wylało ale też pilnować bo suche jest niedobre:tak:Ostudzić, wyjąć do góry dnem. Oprószyć cukrem pudrem ( nie odwracałam i nie posypałam cukrem pudrem).[/FONT]

 
I znów Nigella tym razem śniadaniowo;-)

Mozarella in carozza


4 kromki białego chleba tostowego
- 2 plasterki mozarelli
- jajko
- sól i pierpz
- mąka
- mleko
- łyżka masła do smażenia

Odkroić skórki z chleba. Między 2 kromki włożyć plasterek mozarelli. Brzegi posmarować odrobiną masła i zlepić ze sobą kromki. Jajko roztrzepać ze szczyptą soli i pieprzu. Kromki maczać z obu stron najpierw w mleku, potem w jajku, obtoczyć w mące i smażyć z obu stron na maśle do zrumienienia.
Mozarelle można doprawić do smaku, ja wolę taką tradycyjną.
Nadmiar tłuszczu odsączyć na papierowym ręczniczku.

Ten obrazek jest przeskalowany. Kliknij tu, żeby zobaczyć oryginał (816x612).
 
Poniedziałkowe pulpety z sosem koperkowym

ok 1/2 kilo ładnego mielonego
czosnek, cebula
mąka
1 jajko
pęczek świerzego kopru
pół szklanki mleka
2 łyżki masła
2 łyżki mąki
szklanka niedzielnego rosołu:-D(ewentulanie bulionu z kostki)

Mięso wyrobić z posiekaną drobno cebulą i czosnkiem, dodać jajko,doprawić solą i pieprzem, uformować małe pulpety, obtoczyć w mące i wrzucać do lekko osolony wrzątek. Gotować na małym ogniu 15 min, wyjąć łyżką cedzakową.

Przygotować sos-rozgrzać masło, dodać mąke, zrobić zasmażke, dodać szklanke rosołku podgotować. Koperek drobno posiekać(bez łodyżek of course), sos zdjąć z ognia, dodać mleko i koperek, doprawić solą i pieprzem.
Podawać z ziemniaczkami i surówką.
Pychotka;-)
 
z moich ulubionych dan... :happy: zostalo mi to jeszcze po ciazy... uwielbiam wcinac gerberki... nie wiem czemu... jak bylam w ciazy, to w sklepie miala taki napad, ze kupilam zgrzewke gerberkow i zjadlam w pol godziny :D
 
reklama
Jesli chodzi o gotowanie to jestem wybitnie nie utalętowana w tej dziedzinie. Jedyne co mi wychodzi to ciasto bananowe. Ale trzeba przyznac ze jest swietne:-).

składniki:
100 g masła
100 g cukru
1 cukier waniliowy
2 jajka
50 g mąki ziemniaczanej
150 g mąki pszennej
2,5 łyżeczki proszku do pieczenia
2 obrane i pokrojone w kostkę banany
po 1/3 łyżeczki imbiru, gałki muszkatołowej i sproszkowanych goździków
2 łyżeczki cynamonu
100 g startej czekolady

przepis:
1. Cukier utrzeć z jajkami, dodać mąkę przesianą i wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Dodać resztę składników, na końcu banany, dokładnie wymieszać.
2. Ciasto wyłożyć do blaszki ,piec 1 godzinę w 180 stopniach.
 
Do góry