reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JEM ZDROWO - kącik kulinarny

Mleko kokosowe ;
1200 ml wody
200g wiórów kokosowych

Zalewamy wiórki na noc do namoczenia, rano całość podgrzewamy do ok 60 stopni, blenderujemy przez kilka minut i odciskamy przez gaze gotowe mleczko. Ja przelewam do szklanej butelki i przechowuje w lodówce.
Świetne do picia lub gotowania.
 

Załączniki

  • 1390818065059.jpg
    1390818065059.jpg
    16,8 KB · Wyświetleń: 140
reklama
KRÓLOWA ŚNIEGU
Ciasto kokosowe:
6 białek
1 szkl cukru
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1 szkl wiórków kokosowych
0,5 łyżeczki proszku do pieczenia

MASA BRZOSKWINIOWA:puszka brzoskwiń, 2 łyżki cukru, budyń śmietankowy, kostka masła,
Dodatkowo 2 łyżki wiórków kokosowych

Białka ubić na sztywno z cukrem, dodać mąkę, proszek i wiórki. Ciasto wylać po połowie na dwie takie same blaszki ( 26x21cm). Piec na złoty kolor. Ostudzić.
Brzoskwinie osączyć. Sok uzupełnić wodą tak, by uzyskać 500ml. Z tego odlać pół szkl.i rozrobić budyń. Pozostały sok zagotować i cukrem i ugotować budyń. Ostudzić.
Brzoskwinie pokroić w kosteczkę. Masło utrzeć z budyniem na puszystą masę, dodać brzoskwinie.
Na blaszkę wyłożyć 1 ciasto kokosowe, 3/4 masy kokosowej, 2 ciasto i resztę masy. Posypać wiórkami. Wstawić do lodówki.
​SMACZNEGO!


Ps. Nie bardzo chyba pasuje do tematu JEM ZDROWO. Ale już do KĄCIK KULINARNY raczej tak.
 
Ostatnia edycja:
CIASTO DROŻDŻOWE Z OWOCAMI

Składniki na zaczyn:
- szklanka mleka lekko podgrzanego
- łyżka cukru
- 3/4 kostki drożdży
- 2 łyżki mąki

Składniki na ciasto:
- 0,5 kg mąki
- 5 jaj
- pół szklanki cukru
- 3/4 kostki margaryny/masła roztopionej

Składniki na kruszonkę:
- 1 szklanka mąki
- 1 żółtko
- 1/4 kostki margaryny
- pół szklanki cukru

Składniki na zaczyn zmieszać razem, przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce aż wyrośnie (np w małym garnku aby wyrósł do połowy garnka).
Składniki na ciasto i zaczyn zmieszać ze sobą drewnianą łyżką. Wyłożyć na blachę wysmarowaną tłuszczem, przykryć ściereczką do wyrośnięcia na około 1 godzinę.
Jak ciasto wyrośnie dodać owoce.
Ja rabarbar cienko pokroiłam i obsypałam lekko cukrem i wyłożyłam na ciasto (ilość wg upodobania jak dałam sporo ale im więcej owoców tym ciasto opadnie).
Składniki na kruszonkę zagnieść i pokruszyć.
Następnie pokruszyć na owoce.
Piec 45-50 min w 180 st C. (ja piekę w piekarniku elektrycznym bez termoobiegu - w gazowych piekarnikach może się dłużej piec), piec do suchego patyczka.

SMACZNEGO :-D
 
Dzięki nexiss, kurde tyle roboty i kruszonka i drozdzowe... ale moze sie przelamie :D
A powiedz mi rabarbar wczesniej dusisz z cukrem zeby troche odparowal, czy taki surowy wykladasz na ciasto?
 
CHLEBEK Składniki są podane na dwie keksówki (u mnie 40x12).

Składniki
:
- 1 kg mąki pszennej tortowej
- 1 szklanka łuskanego słoneczniku
- 1 szklanka otrąb pszennych
- 1 łyżka siemienia lnianego niemielonego
- 4 łyżki sezamu
- 5 dag (pół kostki) drożdży
- 1 litr wody ciepłej
- 1 łyżka cukru
- 1 łyżka soli

Drożdże rozpuścić w szklance ciepłej wody. Połączyć z sypkimi składnikami i resztą wody. Zmieszać drewnianą łyżką. Wlać do połowy blach (2 keksówki) wyłożonych papierem do pieczenia (ten brązowy), przykryć ściereczką i odstawić na 30 minut do wyrośnięcia. Wstawić do rozgrzanego pieca na 180 st. C na 1 godzinę z termoobiegiem. Po upieczeniu wyjąć z blach aby ostygły.
Najlepiej kroić na drugi dzień, bo w pierwszy się rozpada, ale smakuje lepiej w pierwszy ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry