reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jeremi 29 tydzien , 1590g

Jak to cudownie przeczytać, że wcześniaczek tak pięknie się rozwija:-) Waga piękna, moja córka urodzona w terminie na roczek ważyła 10kg.

Brawa dla Jeremka :-)
 
reklama
Madziu a u was nie ma oceny rozwojowej ? Kazde dziecko powinnobyc badane, nawet urodzone o czasie, miedzy 8 a 12miesiacem i około drugiego roku i później tez sa jakies cykliczne badania ....
Fakt ze duzo zależy od odoby, która przeprowadza takie badanie.
W poniedziałek bylismy z Mikołajem i mielismy na wtorek z jeremkiem wiec mówimy kobiecie, czy nie moze zrobic i Jeremkowi abysmy nie musieli jutro przychodzic a ona, ze nie moze, bo nie ma uprawnien na badanie rocznego dziecka i to wczesniaka ..ona zajmuje sie dziecmi od dwóch lat wzwyż... zdziwiłam sie no ale ok.
Jeremek ma dodatkowe badanie u swojego konsultanta pod koniec sierpnia w poradni dla wczesniaków. Pewnie tam bedzie dodatkowo badanie krwi i inne potrzebne badania diagnostyczne....
Madziu musiałabys sie skontaktowac ze swoim health visitor to oni zajmuja sie badaniami okresowymi dzieci. Mozesz tez isc do niej po pomoc w sprawie moczenia sie nocnego u Dominika i innych kłopotów. U nas bardzo preznie działa tak komórka NHS.
 
Asia u nas w mieście Szymon nigdy nie miał oceny rozwojowej:no:
Ma tylko wizyty z lekarzem który go prowadził raz na 4 m-ce,ale to jest tylko wizyta na której omawiamy leki jakie dostaje,niektóre odstawiamy,niektóre zaczynamy podawac wg potrzeby no i badanie słuchawkami i mierzenie głowki,to wszystko.
Az w szoku jestem,że mieszkasz tak niedaleko a tak zupełnie inaczej to wyglada u Ciebie...
Tym bardziej,że Szymon był duuuzo mniejszy od Jeremka i zupełnie inny stopień komplikacji.
Nie rozumiem tego:no:
My we wrześniu bedziemy mieli juz chyba ostatnia wizyte,a health visitor była własnie niedawno u Szymona na "bilansie"dwulatka,czyli zważyła go tylko i zmierzyła i dziekuje,do widzenia:sorry2:
 
No widzisz Madzia u nas bilans dwulatka czy badanie Jeremka inaczej wyglada .... Traw to około 30-45 minut zaczyna sie wywiadem i tym co nas niepokoi a później pilegniarka zajmuje sie dzieckiem próbuje sie bawic i prowokowac pewne zachowania...szok ze u was to tak wszytko odwalaja ....
strasznie mi przykro... no pecha macie.....
Mozecie u GP poprosic o taka ocene to was skieruje do specjalnego osrodka ...spróbuj!
 
Od jakiegoś czasu za rada eciotek oswajam Jeremka z :trawą, piaskiem, ryżem.... dzis jak posadziłam go na trawie nie było histerii...owszem ręce do góry, fochy, ale juz bez płaczu :) Wczoraj podczas zabawy ryzem pękł woreczek i po krzyku, płaczu, nastąpiło żywe zainteresowanie, bo Mikołaj zaczął zbierać i jeremek tez ... do reki nie wziął ale juz noga próbował dotykać;)
czyli do przodu!!!!!!!!!!!!
dziękujemy cioteczką za pomysły... Beti pomysł z woreczkiem ryżu to strzał w 10!!!!!!!!!!!
 
Asiu, aż miło czytać że Jeremek tak sobie dobrze radzi!
Hehe, wiesz ja to zawsze robię taaakie oczy jak roczne dziecko robi papa, a kokoszka to w ogóle wyższa szkoła jazdy ;-)
 
Tak chcialaam dodac , ze i u nas w irlandii byla ocena rozwojowa- trwala okolo 30 min - my bylismy w 9 miesiacu ..
Jeremek ma takie same wymiary jak Oskar :-) super chlopczyk a z kosi-kosi to narmalnie czad :D moj nic nie chce robic a ni papa a kosi -kosi to nawet nie marze :p
 
reklama
Do góry