reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

kleo_mk - nam i połozna i pani dr powiedziała, ze to USG bioderek robi się między 4 - 6 tygodniem i jesli coś by tam było nie tak, to powtarza się je po kolejnych 6 tygodniach. Więc nie wiem :baffled:.
Nasz Maluch jak się zdenerwuje, to bardzo mocno wyma****e rączkami, co do nóżek... to w sumie nie zauważyłam, chyba, ze podczas zmiany pieluchy. Wtedy wierzga nieziemsko :tak:.
 
reklama
mój Arturek też ma czasem takie drżenia. a mam nadzieje, ze to tylko niedojrzałość układu nerwowego. też jest wczesniakiem.
 
Kleo my mamy wyznaczony termin na usg bioderek na 8 tydzień!!!

Dominik jak jest głodny to trzęsie całą buźką!!! i strasznie wierzga rączkami - tak jakby właśnie zaczął boksować.

W 3 tygodniu mamy zrobić morfologię i iść na wizytę do okulisty ze względu na naświetlanie.
Co do szczepień to póki co studiuje foldery na ten temat... a decyzje podejmiemy wspólnie z M. za jakiś czas
 
Moj Franus mial usg bioderek w szpitalu i tam wyszly jakies nieprawidlowosci dlatego mielismy zalecone powtorzenie badania przed skonczeniem 4 tygodnia zycia - zrobilismy w dniu kiedy skoczyl 2 tygodnie i wyszla niedojrzalosc stopnia II wedlug Grafa - zalecone pieluchowanie i powtorzenie badania za 2 miesiace.
Z tego co sie orientuje to szczepi sie maluchy po ukonczeniu 6 tygodnia - chyba nie ma znaczenia czy urodzily sie w terminie... tzn ja urodzilam w 37 tc i szczepienie mamy wyznaczone w pierwszy dzien po skonczeniu 6 tż przez Franciszka.
 
ptaszyna- ja dzis po nieprzespanej nocy skapitulowałam i podałam małemu troche herbatki z kopru włoskiego. Zaczął prukać i zrobił mega kupe, więc mam nadzieje, że pomogło. Dzwoniłam tez do mojej siostry która jest pielęgniarką i powiedziała, że zielona kupka najprawdopodobniej spowodowana jest bilirubiną którą wydala z organizmu. Mały ma jeszcze żółtaczke, która wg. lekarzy u wczesniaka karmionego piersia może utrzymywac sie do miesiąca.Pomijam, że mój mały to zwierzak nocny...w dzien spi w nocy je:)
 
poki maly spi.. to zapytam. Moze ktoras z Was miala lub ma podobny problem... Igorek wazy 3940g. Z piersi ssie ale sie nie najada. Potrafi ssac nawet dwie godziny a spac nie chce, jak lezy to kwiczy/placze. Mleko mam dobre, bo sciagalam z laktatora i barwa zolta. Powinien sie najadac, ale tego nie robi. Mam wrazenie jakby nie mial tyle sily, aby wyssac mleko z piersi. Jak dokarmiam go butelka to spi jak susel.
To moje pierwsze malenstwo, wiec troche sie martwie. Moze robie cos nie tak?
 
kleo w sumie to nie wiem dlaczego powiedzieli Ci żeby wcześniaka nie kłaść na brzuszku. Moja Hania z 31 tygodnia leżała na brzuchu od początku. Dziecko łatwiej przez to oddaje gazy i ćwiczy mięśnie karku.
fela zielona kupka norma podobno. Nasza pani neonatolog powiedziała żeby się tym nie martwić. Co do szczepień to nam zalecano w szpitalu wszystkie. Kalendarz ma mieć indywidualny po konsultacji u neurologa. To jest raczej standard u wcześniaków.
Co do witamin i wspomagaczy to mamy A, E, D, C, Ferrum lek (żelazo) i Bebilon BMF (wzmacniacz mleka matki).
USG bioderek powinno się zrobić do 6 tygodnia (wiem, że terminy powalają, dlatego robiliśmy prywatnie).
My też miewamy problemy z gazami/ kupką, ale wystarczy położyć na brzuszku lub trochę pomasować i mija.
 
My mamy usg bioderek na 10 sierpnia więc jeśli jest tak jak piszecie to w tych 6 tygodniach się zmieścimy. Pediatra mi powiedziała jak dawała skierowanie, żeby się nie spieszyć no ale jak to ja od razu zadzwoniłam i się umówiłam.
Hania robi żółte kupy tylko takie jakieś dziwne. Jak zaczyna to jest twardy, zbity klocek a jak kończy to robi się rzadko.
A i mam pytanie do mam dziewczynek czy Waszym córeczką tez leciał jakiś śluz z pipy? Bo mojej tak. I miała tak już kilka razy.

Kleo moja Hania też tak dziwnie nóżkami wierzga. I to chyba normalne u dzieci.
 
reklama
poki maly spi.. to zapytam. Moze ktoras z Was miala lub ma podobny problem... Igorek wazy 3940g. Z piersi ssie ale sie nie najada. Potrafi ssac nawet dwie godziny a spac nie chce, jak lezy to kwiczy/placze. Mleko mam dobre, bo sciagalam z laktatora i barwa zolta. Powinien sie najadac, ale tego nie robi. Mam wrazenie jakby nie mial tyle sily, aby wyssac mleko z piersi. Jak dokarmiam go butelka to spi jak susel.
To moje pierwsze malenstwo, wiec troche sie martwie. Moze robie cos nie tak?

Możesz mieć po prostu mniej tego pokarmu.

Ja w szpitalu starałam się karmić na żądania ale Dominik i tak się co chwile budził, był niespokojny i dlatego właściwie cały czas był przy cycku. Po 2 dniach jedna z położnych kazała mi pokazać swój biust i lipa!!! Mało pokarmu - lekarz zarządziła dokarmianie. :no:
Na dzień dzisiejszy karmie już tylko butelką!!!
Ale Mały zjada i idzie od razu spać!!!;-)
 
Do góry