reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

iwon3004

lipcowa mamuśka 09
Dołączył(a)
12 Maj 2008
Postów
3 302
Miasto
Bielsko
Dziewczyny tak sobie pomyślałam, że może warto otworzyć wątek dla mam już "rozpakowanych". ;-):tak:
Piszcie o swoich Dzieciątkach.... :-)`Wątpliwościach, Radościach.... :-)
 
reklama
Kasiurek ja coprawda jeszcze nierozpakowana i jeszcze mi się nie zaczęły tego typu problemy, ale pamietem, ze po pierwszym porodzie nic innego mi tak nie dokuczało jak własnie zatwardzenia... i miałam taki syrop co się chyba duphalac nazywał (nie pamiętam, czy tak się to pisze) i on działa przeczyszczająco, a wybierając "naturalne" metody to bardzo pomagała mi zielona herbata (położna środowiskowa mi poleciła ten sposób i jak ręką odjął;-))
 
jakie sposoby macie na zatwardzenia ?

a ja polecam sliwki suszone...mozna tez płatki owsiane gotowane na mleku plus do nich wrzucic pokrojone sliwki.
Co do zielonej herbaty ot tez potwierdzam.

Co prawda nie miałam przez całą ciąze takich problemów,ale moze to dlatego,ze starm sie to co wymieniłam spożywać dosyć czesto.

Tylko nie wiem czy mozna sliwkę podczas karmienia jeść...
 
o kurcze iwon ja tez na to nie wpadłam:zawstydzona/y: bo w sumie tak mało sprecyzowane pytanie... ale jesli chodzi o dzieciaczki to u mojej małej nawet jabłko nie pomagało (a to najczesciej polecany produkt dla dzieci na tego typu dolegliwosci) i niestety nie obyło się bez pomocy termometra w pupce:-( ale szczerze mówiąc to mała miala już ok 3 miesięcy jak ją chwyciło zatwardzenie i już można było jej próbowac dawać jabłko i inne takie, a u takich maluszków to nie wiem, bo jak dostawała cyca to było ok;-)
 
reklama
Spróbuj pomasować brzuszek w ten sposób: płaską ręką od mostka w dół conajmniej 6 razy, trzymając nóżki w górze. Czasem pomaga ciepła pieluszka. Kładź maluszka na brzuchu a w ostateczności plantex (herbatka na problemy brzuszkowe).
 
Do góry