reklama

Jestem przeciwniczką prywatnych przedszkoli

reklama
Od
12 Luty 2018
Postów
1
Odpowiedzi
0
#92
Po doświadczeniach z publicznym przedszkolem przy pierwszym dziecku zdecydowania wybieram opiekę w prywatnej placówce. Być może to też kwestia tego, które miejsce się wybierze, my korzystamy już od dwóch lat z opieki w dolinie elfów (Warszawa) i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zaangażowanie, opiekuńczość, atmosfera nieporównywalnie lepsza od tej w publicznym przedszkolu. Poza tym masa wydarzeń tematycznych, zajęcia dodatkowe itd. naprawdę dobra zmiana.
 
Od
21 Kwiecień 2018
Postów
2
Odpowiedzi
0
#93
masz rację piotrekrogala, sa różnice nie da się ukryć. U nas w rzeszowskich Bystrzakach też zajęcia na bardzo wysokim poziomie, nawet logopeda jest a dziecko ma problemy z mówieniem troszkę więc widzę , że zaradzą i temu. Gimnastyka nawet jest z fizjoterapeutką, także konkretna osoba. Dużo wycieczek, bogata ;lista zajęć dodatkowych, smaczne posiłki, a nawet są w stanie w weekend zapewnić opiekę dziecku jeśli tego sytuacja wymaga.
 
Od
21 Czerwiec 2018
Postów
2
Odpowiedzi
0
#94
Ja z kolei uważam, że prywante są lepsze. Moja wnusia chodzi do prywatnego przedszkola tequesta i jest bardzo zadolowona :) Mówi już coś nawet po angielsku, codziennie mi pokazuje jakieś nowe zabawy, gry, aż miło posłuchać i poparzeć!
 
Od
26 Styczeń 2019
Postów
3
Odpowiedzi
0
#95
Zgadzam się z Panią powyżej. Moja córka też chodzi do przedszkola Tequesta, już drugi rok, jest bardzo wesoła i chętnie chodzi do przedszkola, a wiadomo, że z dziećmi różnie bywa. Angielski ma z panią pochodzącą z kraju anglojęzycznego, a koledzy i koleżanki to dzieci różnego pochodzenia, to bardzo cenne w dzisiejszych czasach, że dzieci mogą oswajać się od małego z różnymi kulturami :)
 

ida_marzec

Zaciekawiona BB
Od
8 Styczeń 2019
Postów
65
Odpowiedzi
0
#96
Pracowałam w kilku prywatnych przedszkolach i mówię NIE. Mogłabym Wam długo opowiadać, jaki to pic na wodę, jak robione pod "klienta", jakie wielkie oszukiwanie, żeby rodzic płacił i nie odszedł. Najpierw myślałam, że to tylko w jednym, ale wygląda na to, że w większości. Nawał zajęć, beznadziejna dydaktyka, brak zabawy swobodnej, fatalne zabawki, sam plastik, totalne przestymulowanie... Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się poprzez doświadczenia, zabawę i tak powinno być. Dydaktyka w kółeczku, angielski, hiszpański, chiński, balet, judo etc... Na to jest czas od 7 roki życia. Przedszkolaki maja się bawić! Od jakiegoś czasu pracuje w nurcie alternatywnym, najbardziej zbliżonym do naturalnego rozwoju dziecka. To jedyna właściwa droga.
 
Serwisy partnerskie

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Przetestuj Allergoff Atopy

Zgłoszenia przyjmujemy do 05/02/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 28/02/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/02/2019

Konkurs

Konkurs z marką Humana. Mali odkrywcy ruszają w świat

Zgłoszenia przyjmujemy do 03/03/2019

Nowe pytania

Do góry