reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem w 7tc mam zagrożoną ciążę krwiakiem dużego rozmiaru. Jest to krwiak podkosmowkowy pomocy!

Dołączył(a)
13 Czerwiec 2021
Postów
8
Chciałam się was zapytać dziewczyny czy witamina c pomaga na wchłonięcie się krwiaka? I jak dawkować? Czy warto zapytać się ginekologa o dawkę witaminy c?
Co jeśli nie przepisze witaminy c? Czy można suplementowac się witaminą c w tak wczesnych tygodniach ciąży?
Czy każda z was miała inna dawkę wit c?
Ja przeczytałam w google że prawidłowa dawka to 100mg Wit c. Jak wy sobie radzilyscie z takim problemem? Pomóżcie błagam!
USG mam dopiero w poniedziałek a ja zamartwiam się na śmierć
 
reklama
Chciałam się was zapytać dziewczyny czy witamina c pomaga na wchłonięcie się krwiaka? I jak dawkować? Czy warto zapytać się ginekologa o dawkę witaminy c?
Co jeśli nie przepisze witaminy c? Czy można suplementowac się witaminą c w tak wczesnych tygodniach ciąży?
Czy każda z was miała inna dawkę wit c?
Ja przeczytałam w google że prawidłowa dawka to 100mg Wit c. Jak wy sobie radzilyscie z takim problemem? Pomóżcie błagam!
USG mam dopiero w poniedziałek a ja zamartwiam się na śmierć
Krwiak podkosmówkowy prawdopodobnie wchłonie się niezależnie od tego, czy suplementujesz witaminę c, czy nie. Jeżeli chcesz coś suplementować, to zapytaj lekarza - w ciąży suplementujemy tylko niezbędne rzeczy.
Miałam plamienia i krwiaka w 10 tc - wchłonął się po 2 tygodniach. Niczego nie suplementowałam oprócz pregna plus.
 
Krwiak podkosmówkowy prawdopodobnie wchłonie się niezależnie od tego, czy suplementujesz witaminę c, czy nie. Jeżeli chcesz coś suplementować, to zapytaj lekarza - w ciąży suplementujemy tylko niezbędne rzeczy.
Miałam plamienia i krwiaka w 10 tc - wchłonął się po 2 tygodniach. Niczego nie suplementowałam oprócz pregna plus.
A co to jest ta pregna plus?
 
Suplement dla ciężarnych.
suplementujesz coś teraz? Kwas foliowy, DHA, jod, witamina D, żelazo (to akurat dyskusyjna sprawa).
Tu jest analiza suplementów:
Teraz suplementu je prenatal uno. Tabletki przed ciążą do 12 tygodnia ciąży.
Miałam te tabletki przepisane w 5 tyg ciąży i biorę je nadal.
 
Wszystko będzie dobrze! Przede wszystkim się nie stresuj, bo tym sobie możesz zaszkodzić. Ja miałam trochę co innego, bo rozwarstwienie kosmówki w 8tc. 2 tygodnie musiałam prowadzić oszczędzający tryb życia + miałam przepisany duphaston, ze względu na to że plamiłam. Po dwóch tygodniach na kontroli okazało się, że wszystko się ładnie zagoiło i wszystko jest w porządku :) U Ciebie też wszystko się dobrze skończy ❤️ tylko uwazaj na siebie i się nie denerwuj!
Co do witaminy C, to nie zaszkodzi zapytać ja np muszę brać Magnez, oprócz moich witamin w razie gdyby bolał mnie brzuch.
 
To są ok.
spokojnie - krwiaki podkosmówkowe zdarzają się wielu kobietom i same się wchłaniają :)
Mam nadzieję że i ten się wchłonie bo to moja 3cia ciąża. Pierwsza była prawidłowa druga pustą z poronieniem samoistnym a ta z zarodkiem który pojawił się w 6 tygodniu i jeszcze ten krwiak który był właśnie wykryty tydzień temu. Dziwne jest tylko to że gdy nie było zarodka w pęcherzyku to i krwiaka nie było widać. A po tygodniu krwiak dużych rozmiarów 😮
 
Mam nadzieję że i ten się wchłonie bo to moja 3cia ciąża. Pierwsza była prawidłowa druga pustą z poronieniem samoistnym a ta z zarodkiem który pojawił się w 6 tygodniu i jeszcze ten krwiak który był właśnie wykryty tydzień temu. Dziwne jest tylko to że gdy nie było zarodka w pęcherzyku to i krwiaka nie było widać. A po tygodniu krwiak dużych rozmiarów 😮
Krwiak może pojawić się w każdej chwili i to nie jest nic dziwnego lub strasznego 🙂
One wchłaniają się samoistnie.
 
reklama
Cześć dziewczyn, to moja druga ciąża pierwsza książkowo ta bardzo stresująca, dziś 7tydzien dowiedziałam się ze mam krwiaka a maleństwo rośnie. Nie miałam narazie żadnych plamień, muszę brać duphaston. Boję się cholernie ze stracę ciąże i przedwcześnie się ucieszyłam i poinformowałam rodzinę. Dodatkowo mam białko w moczu 15mg. Czy ten krwiak mógł się wziąć od noszenia dziecka-starszak ma rok i czasem chce na ręce bo jeśli chodzi o stosunek to był tylko raz od ostatniej wizyty i nagle krwiak. Ja strasznie się boję, łzy same leca
 
Do góry