reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem w rozsypce

anuha26

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2013
Postów
17
Witajcie kochane..

Mam 32 lata I jestem w 3mcu ciazy z pierwszym dzieciaczkiem. Wielkim to bylo dla mnie zaskoczeniem , gdyz nie planowalam dzieci. O dzidziach wiem tyle ile zdazylam sie dowiedziec z internetu. Ciesze sie bardzo ze bede miala dzidzie i juz nie moge sie jej doczekac....jednak czuje w sobie niepokuj.... Drecza mnie koszmary I widze w nich ze krzywdze dzidzie nieumiejetnoscia I niewiedza jak dbac o malenstwo..

Poza tym mam duza nadwage tj
Przy 169cm wazylam 95kg. W tej chwili dobijam do 100. Poza tym zaczynam puchnac nabierac wody I wygladam nierealnie wielka. Mimo mojej wagi nigdy nie mialam celulitu. W tej chwili jest I to wielki...przy czym dostalam wysypi na calym ciele...
Najbardziej obawiam sie napadow glodu... nie moge nad nimi zapanowac....a pozniej brzydze sie spojzec w lustro..... czuje sie bardzo zle psychicznie... z kazdym kolejnym dniem obiecuje sobie ze to koniec obrzarstwa I ze chcem byc piekna mama bo moje dziecko na to zasluguje ...jednak napady daja za wygrane. Wowczas mysle tylko na co mam jeszcze ochote I co by tu pochlonac. ...

Czuje do siebie obrzydzenie.....
Ciagle bym spala...
Ograniczylam kawe do jednej na 3 dni
Papierosy hmmm sama nie wiem palilam ponad paczke w tej chwili to 3 do 6 dziennie. Musze calkiem odstawic. Boje sie ze bedzie to samo co z napadami glodu... zanim sie zorjetuje bedzie po wszystkim........:banghead:
 
reklama
Nie wiem, czy masz taką szansę, ale warto żebyś porozmawiała z dietetyczką, która pomogłaby Ci zoptymalizować dietę. Z jednej strony to powinno ci pomóc z "napadami obżarstwa", o których piszesz, a z drugiej wesprzeć cię psychicznie, bo to, czego Ci w tej chwili najmniej potrzeba - to stresu:) Dietetyczkę w razie czego masz na naszym forum i możesz jej podpytać, co masz zrobić, czy ma jakiś pomysł dla Ciebie? Najważniejsze żebyś teraz zadbała o siebie i swoje dobre samopoczucie. Jeżeli już praktycznie zrezygnowałaś z palenia i się udało, to krok po kroku nauczysz się, jak postępowac sama ze sobą żeby uzyskać dobre efekty:)
 
także myślę że wizyta u dietetyka (lub psychodietetyka) to dobry pomysł, co do lęków i koszmarów to normalne u każdej kobiety w ciąży przy pierwszym dziecku, nie martw się, większość z nas miała takie obawy jak ty i niewiele wiedziała o zajmowaniu się dzieckiem, wszystko się nauczysz po kolei i na spokojnie, nie daj się zwariować i staraj się wszystkie otrzymanie wiadomości przesiewać przez własny rozsądek, dziecko nie jest ze szkła i nie tak łatwo je uszkodzić ;-) jeżeli bardzo boisz się samej opieki nad dzieckiem to polecam ci książki i filmy Pawła Zawitkowskiego "Mamo, Tato co ty na to?" ja z tych filmów najlepiej nauczyłam się jak trzymać dziecko w kąpieli itd. ;-) jeśli natomiast puchniesz w ciąży to ogranicz spożycie soli oraz pij więcej wody (ubogiej w sód, najlepiej źródlanej), postaraj się też zaopatrzyć w zdrowe przekąski które pomogą ci zapanować nad napadami głodu, widać że jesteś odpowiedzialną osobą więc na pewno dasz radę ;-) pozdrawiam.
 
Nie przejmuj się, miałam bardzo podobnie,strasznie źle wspominam ciąże. Ale potem synek się urodził, wyzbyłam sięobaw i instynkt wziął górę, a z wagi schudłam raz dwa :)
 
Do góry