reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jesteś w ciąży? PRZECZYTAJ !!! To może uratować życie Twojego dziecka !!!

Mimi9065

Fanka BB :)
@Mimi9065 My mamy równo dzis 27 tydzień. Nie jesteś przypadkiem parę dni przed nami?
Jedynie to co wiem na chwile obecną to maksymalnie 36 tydzień ma być cc. więc we dwie będziemy jechać na tym samym wózku
U nas dzis 27+2, tylko ja z pojedyncza ciążą:D ale jedziemy praktycznie tak samo my czekamy na 3cie prenatalne żeby zobaczyć te pepowinke i będziemy decydować....
Dziewczyny, w poniedziałek urodziłam przez CC. Z tym, że sytuacja byłam taka, że na rutynowym ktg małemu spadło tętno. Wezwałam położne, tętno wróciło do normy, wezwano lekarza, a on mnie od razu wysłał na porodówkę. I powiedział, że sprawdzą jeszcze test oksy jak będzie reagować, ale, że prawdopodobnie będzie cięcie. No i na tym teście po podkręceniu oksy tętno znowu było niestabilne, więc decyzja o cc. Okazało się ostatecznie, że nie miałam tego przyczepu błoniastego!!! ale młody okręcił pępowinę wokół stopy 3 razy i po prostu na skurczu macica się spinała, on się spinał i się podduszał... Więc ogólnie dobrze, że byliśmy w szpitalu, bo mogłoby być różnie. Na szczęście wszystko działo się tak szybko, że zanim dotarła do mnie powaga sytuacji (ja na początku myślałam, że to maszyna zwariowała, a nie że coś się dzieje niebezpiecznego) synek był już bezpieczny po drugiej stronie
Niemniej, wcześniej jeden z lekarzy na patologii powiedział mi coś takiego, że musiał badać mnie wybitny specjalista, że stwierdził u mnie na USG przyczep błoniasty... Że tę patologię tylko po porodzie można stwierdzić na 100%...
Ostatecznie nie wiem co o tym myśleć, zostawiam Wam moją historię ku refleksji, bo moje myślenie o sprawie skończyło się wraz z odcięciem pępowiny, więc nie chcę do tego wracać.
Mam już swoją pociechę na świecie i tego się trzymam :)
A za Was trzymam kciuki, za bezproblemowe i bezstresowe rozwiązania :)
Gratulacje dobrze ze byliście na miejscu mój lekarz mowi że brzeżny widac na usg a czy jest błoniasty to sie okazuję tylko po porodzie i to samo mówiła kobietka od prenatalnych, sam fakt ze jest podejrzenie takiego przyczepu daje im jakiś sygnał jakby cos szlo nie tak

reklama

margaretka25

U nas dzis 27+2, tylko ja z pojedyncza ciążą:D ale jedziemy praktycznie tak samo my czekamy na 3cie prenatalne żeby zobaczyć te pepowinke i będziemy decydować.... Gratulacje dobrze ze byliście na miejscu mój lekarz mowi że brzeżny widac na usg a czy jest błoniasty to sie okazuję tylko po porodzie i to samo mówiła kobietka od prenatalnych, sam fakt ze jest podejrzenie takiego przyczepu daje im jakiś sygnał jakby cos szlo nie tak
Hihi zawsze to raźniej nam będzie 🤣
My mamy w czwartek usg i doktor ma decydować co dalej🤔ale raczej od 30 tygodnia w szpitalu....😊

Mimi9065

U nas już decyzje podjete, mimo wielkiej chęci, doktorek zdecydował że najbezpieczniej dla nas przy naszym obciążeniu i jeszcze dodatkowo pępowina plus cukrzyca doszła, robimy cesarkę, jest szansa na to że w szpitalu zdecydują żeby spróbować indukcję ale to już od szpitala zależy trochę mi smutno jak dotarlo to do mnie, ale mamy isc w 38tc, więc mała za 6 tygodni może już być z nami :O

AsiaaaT

Mam nadzieje, ze już wszystko będzie okej i bez niespodzianek. Miałam duuuuze bóle i krwawienia dwa dni i trzy noce. Leżałam na patologii, ktg nic nie wskazywało. Nagle rozwarcie 5 cm. Na porodówkę, tętno małej spadało, szybka cc. No i jesteśmy od soboty razem 🥺🥰.

reklama

Mimi9065

Wow brzmi strasznie... ale ważne że opanowana sytuacja... aż ciarki mam, zdrówka dla Was :*
Mam nadzieje, ze już wszystko będzie okej i bez niespodzianek. Miałam duuuuze bóle i krwawienia dwa dni i trzy noce. Leżałam na patologii, ktg nic nie wskazywało. Nagle rozwarcie 5 cm. Na porodówkę, tętno małej spadało, szybka cc. No i jesteśmy od soboty razem .

Do góry