reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jesteś w ciąży? PRZECZYTAJ !!! To może uratować życie Twojego dziecka !!!

reklama
Ja też, ja też! Dziękuję!!!!! Bardzo Mocno! Byłam na usg w poniedziałek i właśnie wyzło nisko położone łożysko i pan dr sprawdził jescze dopochwowo, ale szukał wtedy pęcherza moczowego u maluszka :/, nie wiem może zerknął jeszcze na połączenie pępowiny, ale nie pamiętam. Jedno wiem, że przyspieszam wizytę u gin i chyba zdecyduję się pójść jeszcze w przyszłym tyg na usg- żeby wykluczyć Vasa Previa.
Dziękuję Ci z całego Serca Dobra Kobieto!!!!!!!!!!!!! Nie przykładałam się z jakąś szczególną uwagą do badań "ponadprogramowych" , bo wszystkie te podstawowe wychodziły w normie, ale jak przeczytałam Twój post a potem post Ani to zamarłam, zjeżyła mi się skóra i wiem,, że od teraz szczegółowo będę przyglądać się wzsystkim badaniom i żadnego nie odpuszczę!
Dziękuję CI jjeszcze raz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Magdba - ale 14 tc to za wcześnie na to badanie, proponuję dokłądnie wypytrać i poprosić o dokłądne sprawdzenie czy nie ma naczyń przodujących na USG połówkowym czyli w okolicach 20 tc dopiero. Teraz te wszystkie struktury dopiero się "zawiązują" i jeszcze tak dokładnie nie będzie widać. 20 tydzień ciąży to taki pierwszy moment, żeby to wykryć. Drugi taki moment to USG w okolicach 30 tc, ale mnie np w 26 tc wykryli i od razu wzięli do szpitala na te 0 tygodni.
 
Rysica - bardzo ci dziękuję, że nagłośniłaś sprawę. Nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje ( o wielu chorobach pewnie nie słyszałam i ja i inne przyszłe mamy ) Filmu nie zdołałam obejrzeć.
Co do lekarzy to nie jest jeszcze tak źle. Wiadomo zależy na kogo się trafi. Ja mieszkam w Holandii a tu podejście do kobiet w ciąży ( wszystko co z tym związane ) to masakra. Jak ciąża nie przebiega "książkowo" to jest po prostu koszmar. O badaniach można zapomnieć. W przyszłym tygodniu mam wizytę u gina mam nadzieję, że trafię na ludzkiego lekarza.
Zgadzam się również, że wielu lekarzy nie ma pojęcia o nowinkach w medycynie a pewnie wielu działa rutynowo ( myślą, że lecząc tyle lat to wszystko wiedzą )
 
Czy aby wykluczyć tę przypadłość wystarczy badanie przepływu w pępowinie? Miałam takie coś robione prywatnie na usg połówkowym i zastanawiam się czy to starczy... przestraszyłam się gdy to przeczytałam nie na żąrty!
 
Właśnie sprawdziłam wyniki, miałam robiony doppler tętnicy pępowinowej. Wszystko ok wyszło. Jednak normalnie przez brzuch, nie dopochwowo. Czy to wyklucza VASA PREVIA??
 
reklama
Właśnie sprawdziłam wyniki, miałam robiony doppler tętnicy pępowinowej. Wszystko ok wyszło. Jednak normalnie przez brzuch, nie dopochwowo. Czy to wyklucza VASA PREVIA??

nie, takie badanie nie wyklucza vasa previa.
Badanie wykluczające Vasa PRevia, jeśli łożysko jest nisko osadzone, trzeba robić sondą dopochwową, bo wtedy widać, czy wokół kanału szyjki macicy nie ma dodatkowych naczyń pępowinowych albo przyczepu błoniastego pępowiny (zdjęcia na poprzedniej stronie). Jeśli łożysko jest wysoko, to wystarczy przez brzuch zobaczyć czy pępowina jest prawidłowo przyczepiona do łożyska, czyli czy jest przyczepiona na środku łożyska i czy wchodzi w łożysko pod kątem prostym, czy "z boku".
 
Do góry