reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jeszcze raz o L4 na urlopie wychowawczym

Dołączył(a)
14 Listopad 2011
Postów
3
witam,

poniżej wklejam moje pytanie, zadane Pani w innym wątku, będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi

w marcu b.r. urodziłam córeczkę. od 06.10.2011 r. przebywam na bezpłatnym urlopie wychowawczym (do 06.10.2012 r.). właśnie dowiedziałam się, że jestem ponownie w ciąży.
z wcześniejszych Pani odpowiedzi wnioskuję, że żeby przejsc na L4 i otrzymywac wynagrodzenie, powinnam złożyć wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego, tak?
mam jeszcze kilka pytań:
1) czy zwolnienie może rozpoczynać się przed przerwaniem urlopu (tzn. czy lekarz może je wystawić z datą wcześniejszą, bo rozumiem, że formalnie na L4 będę najwczesniej następnego dnia po teoretycznym powrocie do pracy)
2) jeżeli jest możliwa wyżej opisana sytuacja to kiedy powinnam poinformować pracodawcę o L4?
3) jeszcze raz się upewnię - w mojej sytuacji nie ma możliwości przekazania pracodawcy L4 i tym samym automatycznego przejścia z urlopu wychowawczego na zwolnienie (płatne)?

jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, w pełnym wymiarze pracy.
 
reklama
w marcu b.r. urodziłam córeczkę. od 06.10.2011 r. przebywam na bezpłatnym urlopie wychowawczym (do 06.10.2012 r.). właśnie dowiedziałam się, że jestem ponownie w ciąży.
z wcześniejszych Pani odpowiedzi wnioskuję, że żeby przejsc na L4 i otrzymywac wynagrodzenie, powinnam złożyć wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego, tak?
Tak. Nie ma innej możliwości - musi Pani przerwać urlop. Są dwie możliwości jego przerwania:
1. w każdej chwili (nawet z dnia na dzień) za zgodą pracodawcy
2. po poinformowaniu (ale bez koniecznosci uzyskania zgody) pracodawcy 30 dni przed planowaną datą powrotu do pracy/zakończenia urlopu.

mam jeszcze kilka pytań:
1) czy zwolnienie może rozpoczynać się przed przerwaniem urlopu (tzn. czy lekarz może je wystawić z datą wcześniejszą, bo rozumiem, że formalnie na L4 będę najwczesniej następnego dnia po teoretycznym powrocie do pracy)
W mojej ocenie nie.
3) jeszcze raz się upewnię - w mojej sytuacji nie ma możliwości przekazania pracodawcy L4 i tym samym automatycznego przejścia z urlopu wychowawczego na zwolnienie (płatne)?
Nie wiem co dla Pani oznacza automatyczne przejście?
Najprościej (zakładajac brak zgody pracodawcy na przerwanie urlopu w ustalonym terminie) będzie złożyć wniosek o przerwanie urlopu i 30 dni potem zanieść zwolnienie lekarskie.
 
Do góry