reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jeżdżę bezpiecznie czyli wszystko o fotelikach

No Mamootku wyglada na to ze nowa fura Wam sie szykuje ;-) a jak macie wyprofilowane siedzenia? mocno? bo to tez zabiera miejsce...u nas np.duzo miejsca...i mimo ze auto chyba jakos od zewnatrz prawie 186cm.szerokie to jednak problem mysle ze byloby upchnac trzy foteliki...pewnie wewnatrz jakies 150cm.bedzie... jak nie wiecej...musze zmierzyc z ciekawosci :-D a samej podstawki tez bym nie kupila... niebezpieczne to w cholere...i ciecko wyslizguje sie z pasow jak po masle...
 
reklama
A jednak się mieszczą! :-) Byliśmy dziś w sklepie i mierzyliśmy i się udało. :-) Wstawiliśmy maxi cosi city.
Żeby to się udało, to trzeba foteliki chłopców wypiąć niestety z isofixów, Stasiowy trzeba przysunąć o kilka cm bliżej drzwi i przypiąć pasami, Wojtka fotelik będzie na środku, a mały fotelik za fotelem kierowcy. W ten sposób wszystkie się mieszczą i nawet się da przypiąć Wojtka pasami - jest akurat taka przerwa między fotelikami, że można tam wsadzić rękę i zapiąć pas.
U nas dwa siedzenia są profilowane, a to na środku jest węższe i wyżej. Ale w tym przypadku, dzięki temu, że Wojtek będzie na środku ciut wyżej, uda się upchnąć mały fotelik.
Efekt jest taki, że nie musimy już wymieniać samochodu, ale i tak będziemy już myśleć o zmianie na duży rodzinny. Ale na spokojnie.

Pati, nasz samochód też dość szeroki na zewnątrz, ale po pierwsze ma bardzo grube drzwi (jak to Renault), a po drugie, do mierzenia fotelików trzeba brać pod uwagę szerokość poniżej podłokietników. Powyże jest ze 20 cm szerzej.
 
No i jestesmy posiadaczami nowego fotelika i zostalismy przekonani do maxi cosi :-D Oba foteliki dobre w testach -ale przewazylo ze MC mozna w czasie podrzy wyregulowac by oparcie trocszke opnizyc do spania i regulowane boczki tez pryzznam zrobily swoje .-) a Röma jesli chce sie ustawiac do spania to niestety trzeba przed podroza... no mi MC.barcziej miekki -przyjemny... jedna wada troche drogi :-D
 
to ja wróce do tego watku

mam aktualnie fotelik coneco 9-25 kg ale trochę sie robi mały ( mimo że Junior ma dopiero 15 kg) i wpadłam na pomysł że i tak zaraz musze kupic fotelik dla Ulci, to zostawie dla niej ten coceco a Danielkowi kupimy juz z III gr
i tu się rodzi mnóstwo pytań...
szczerze to ceny mnie powaliły !!!!!!!!!!

czy może któras z Was używa ( a raczej dzieciaki) tych fotelików?
Fotelik Solution X Fix 15-36kg - Cybex - Foteliki samochodowe 15 - 36kg - Pati i Maks
lub
MAXI COSI Fotelik samochodowy RODI XR Red Blue | Foteliki 15 - 36 kg | Foteliki samochodowe | More4kids

Cybex lepiej wypadł w testach niż Maxi cosi , a ceny maja podobne
ciekawa jestem tylko praktycznej strony
a może możecie polecić jakiś fotelik ?
 
reklama
Fusiku, Miki jeździ w MC Rodi już od dłuższego czasu i jesteśmy zadowoleni, on też. Na szczęście nie musieliśmy testować w czasie kolizji
 
Do góry