reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jeżdżę bezpiecznie czyli wszystko o fotelikach

reklama
Ja mam na razie fotelik Peg Perego ale sie zastanawiam kiedy Mati z niego wyrosnie..niby jest do 13 kg..a mi sie wydaje ze jemu juz troche ciasno...niedlugo wyjme wkladke a moze juz powinnam....
Nastpeny fotelik bedzie Maxi Cosi, ktory jeszcze nie wiem, ale bardzo mi sie podobaja:))
 
No właśnie my też mamy taki do 13kg niby ale jakoś nie widzę w nim takiego dziecka, poza tym Ola jak tak dalej pójdzie to nogi chyba na szybę wyłoży.
 
Ja się Fusik pod tym podpisuję - i tak sobie myślę że trzeba trochę rozsądnie patrzeć na wszystkie bajery - producenci mnożą je a potem się okazuje że z większości się nie korzysta...ja tak patrzyłam na wózek - np. nie była nam potrzebna regulowana rączka bo aż tak bardzo wzrostem się nie różnimyi z paru nnych bajerów też byłam w stanie zrezygnować bo stwierdziłam że potem może skorzystam z nich raz albo wcale...No a jeśli chodzi o fotelik- najważniejsze by był bezpieczny i wygodny a ja pewnie i tak poszukam czegoś tańszego bo prawie 9 stów to sporo...
 
Ja znalazłam coś takiego:http://sklep.petit.pl/photo/ZOOTY Jupiter midnight.jpgProducent: Zooty• Zalecany dla dzieci od 0 do 18 kg (odpowiednio od niemowląt do około 4 lat). • W pozycji przeciwnej do kierunku jazdy: od 0 do 9 kg. • W pozycji zgodnej z kierunkiem jazdy: od 9 do 18 kg. • Przestronne siedzisko o ergonomicznej konstrukcji, głębokiej skorupie oraz bocznych wzmocnieniach zapewniających dodatkową ochronę głowy i bioder w przypadku uderzeń bocznych. • Wygodny w użyciu mechanizm regulacji położenia fotelika z możliwością wyboru pozycji bez zmiany zamocowania w fotelu samochodu. • Komfortowy, delikatny pokrowiec z możliwością prania. • Pięciopunktowe regulowane pasy wewnętrzne, zapewniające właściwą pozycję przy każdej podróży. • Kolor: niebiesko-czarny. • Waga fotelika powyżej 5kg. W komplecie znajdują się:• dodatkowa poduszka pod głowę, • wygodna poduszka pod plecy, • ochraniacze na pasy wewnętrzne, • podkładka pod klamrę.Fotelik spełnia i przewyższa wymagania europejskiej normy bezpieczeństwa R44.03
 
reklama
My mamy teraz maxicosi cabriofix i jestesmy zadowoleni tyle ze Julkowi juz nogi wystaja i tez zastanawiam sie jak dlugo w nim pojezdzi. Na razie jezdzi z wkladka ale glowe to juz mu wciskac musze bo troche malo miejsca ale znow jak zobaczeto pochylenie fotelika jak sie wyjmie wkladke to sie zastanawiam czy nie za wczesnie na jej wyjecie?
Patrycja ty juz wyjelas te zabezpieczenie czy jeszcze nie? Wiesz czy jest jakis specyficzny okres kiedy mozna np. po 4 miesiacach czy wszystko zalezy od wielkosci malucha? To drugie wydaje sie bardziej logiczne ale nasz juz ledwo sie miesci ale na takie konkretne siedzenie to jest jeszcze wedlug mnie za maly.

No a ten Tobi wyglada niezle. Priorifix pzy nim blednie ale ma te zalete ze latwo go wpiac do tej bazy z cabrio(isoFix)Choc pewnie tego fotelika juz tak czesto nie trzeba wypinac bo i tak do niczego innego go nie wepniesz wiec pewie wygra rywalizacje;-)) Drogi ale wszystkie te dzieciece sprzety to pozeracze domowego budzetu.
 
Do góry