reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Języczek" pępowiny wystaje z pępka po odpadnieciu kikuta.

Anula94

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2021
Postów
84
Witam. Mojej 10-dniowej córeczce wczoraj odpadl kikut pępowiny. Niepokoi mnie jednak ta sprawa, ponieważ z pępka wystaje nadal fragment pępowiny (chyba jest to fragment pępowiny). Martwi mnie, czy ta część jeszcze się wysuszy i odpadnie, czy jednka będzie potrzeba interwencja chirurga. Moja położna niestety mi nie pomogła, ponieważ stwierdziła, że jest to dziwne i nigdy z czymś takim się nie spotkała - kazała czekać i obserwować...
 

Załączniki

  • 20220414_103152.jpg
    20220414_103152.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 1 365
reklama
A ziarniak to nie jest raczej taki czerwomy guzek? Tutaj jest taki jakby języczek, jest blady, tylko koncówka jest czerwona, bo jeszcze trochę krwawi. Od tego języczka odpadła część kikuta.
Lekarzem nie jestem, oceniam na podstawie zdjęcia. Mi to wygląda na ziarniak.
Jednak cokolwiek by to nie było, rozsądnie będzie iść do pediatry. Mas w domu maluszka, lepiej nie leczyć go z Internetem.
 
Lekarzem nie jestem, oceniam na podstawie zdjęcia. Mi to wygląda na ziarniak.
Jednak cokolwiek by to nie było, rozsądnie będzie iść do pediatry. Mas w domu maluszka, lepiej nie leczyć go z Internetem.
Masz rację, jednak akurat trafiło na kilka dni świąt. Jestem w Niemczech, tutaj już jutro jest wszystko pozamykane, wiec aż do wtorku nie mam możliwości udać się do pediatry, dlatego pytam na forum, co to może być takiego.... Dziękuję za pomoc 😊
 
Masz rację, jednak akurat trafiło na kilka dni świąt. Jestem w Niemczech, tutaj już jutro jest wszystko pozamykane, wiec aż do wtorku nie mam możliwości udać się do pediatry, dlatego pytam na forum, co to może być takiego.... Dziękuję za pomoc 😊
Rozumiem. Mam nadzieję, że okaże się, że to jakaś "pierdoła". Daj znać co powie pediatra 🙂
 
Mój synek miał to samo, to ziarniniak pępka. Powstaje w wyniku infekcji spowodowanej niedostateczną higieną kikuta oraz jak kikut pozostaje zbyt długo. Tak mi powiedział chirurg. My byliśmy ze skierowaniem od pediatry u chirurga i ten przyłożył mu wacik z czymś czarnym po czym ten ziarniniak też zrobił się czarny. Ale nie odpadł. Mieliśmy obsuszać spirytusem, nie odpadło. Psiknełam octaniseptem raz czy dwa, uschlo w kilka godzin, odpadło i było po sprawie.
 
reklama
Nasz syn to również miał ziarniak pępka podobno chirurg stwierdził ze za długa zostawili pępowinę po porodzie pojechaliśmy ze skierowaniem do szpitala podwiązał jakaś nitka i odpadło po paru dniach nawet ślad nie został pępuszek ma teraz bardzo ładny ;)
 
reklama
Do góry