reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jezyk Niemowlat... - Ksiazka ''zaklinaczki dzieci''

aniay

Mamy styczniowe 2007 fulltime mum Moderatorka
Dołączył(a)
6 Lipiec 2006
Postów
3 507
Miasto
Morecambe UK
Moze jeszcze za wczesnie, ale kiedy urodza nam sie dzieciaczki mozemy juz nie miec czasu.

http://satfilm.net.pl/~avalon/jezyk_niemowlat.pdf

Ksiazka napisana min przez Tracy Hogg - telewizyjna zaklinaczke dzieci. Sama jestem w trakcie czytania i uwazam ze jest genialnym poradnikiem dla mam, szczegolnie dla tych ktore same nie sa pewne jakimi mamami beda...

Czytajcie i dzielcie sie opiniami co o niej sadzicie, jak dla mnie pozycja obowiazkowa dla kazdej mamy, przyszlej aktualnej (i nawet mojej;))

Dostalam ja na innym forum, jest na prywatnym serweze wiec moga byc male problemy z jej sciagnieciem czasem, po prostu odczekajcie do nastepnego dnia ze sciagnieciem :p
 
reklama
Aniay ja też mam tę książkę!!!!!! Mój Maciek gdzieś ją wyczaił w necie i mi ją wydrukował. Ale jeszcze nie zaczęłam jej czytać, na pewno zdążę przed porodem. Ja po prostu chlonę książki. Ostatnio czytam różne rzeczy: gazetki o dzieciach, artkuly w internecie a dla oderwania myśli od dziecka czytam ksiązki przygodowe. Taką właśnie zaczęłam czytać przedwczoraj. Doszłam do wniosku, że muszę zrobić sobie przerwę w czytaniu o dzieciach, bo za dużo później myślę, jak to będzie ... No wiesz, poród, jaką mamą będę, czy podołam wszystkim obowiązkom i takie tam ???
 
MariaOla oj, czytam różne rzeczy. Temat, który mnie interesuje wrzucam do wyszukiwarki Google i później patrzę co mi wyszukało. Ale nie zawsze zachowuję linki. Ostatnio szukałam coś co dotyczy rozwoju piersi w trakcie ciąży. A dokładniej mówiąc rozwoju brodawek i otoczki. Ale nic nie znalazłam co by mnie interesowało. A może w tych twoich mądrych książeczkach masz coś na ten temat ???
 
Coś by się znalazło, a co cię szczególnie interesuje, bo - jak pamiętam - mam info i ciemniejących sutkach, o białych guzkach na sutkach, o wrażliwości piersi ... muszę tylko poszukać, gdzie to czytałam.
 
MariaOla chodzi mi oto kiedy dokladnie brodawki i otoczki się powiększają. Bo moje poza barwą nie zmienily się wcale. A martwię się, że są za małe, by później bez problemu karmić piersią. Chyba że to nie ma znaczenia przy karmieniu.
 
Już melduję Monika :D
"Otoczki twoich sutków prawdopodobnie zaczęły ciemnieć od pierwszego trymestru. Od trzeciego trymestru (od ok. 27 tyg) ciemna skóra może wychodzić poza otoczkę i pokryć nawet połowę Twoich piersi. Stanowi ona swego rodzaju cel, dzięki czamu dziecku łatwiej jest znaleźć sutek przy karmieniu piersią."
 
MariaOla dziękuję ci bardzo! Uspokoiłaś mnie :-* Nigdzie w necie nie mogłam znaleźć takich informacji. Wszędzie było o wklęsłych brodawkach, a o tym nic. Wielkie dzięki!
 
reklama
Do góry