reklama

Joga! Joga!

Temat na forum 'Moje hobby' rozpoczęty przez azabelka, 12 Lipiec 2009.

1. azabelka

azabelka Gość

Witam kobietki te cwiczace i te,ktore dopiero maja zaczac;-)

Jestem goraca zwolenniczka tego typu cwiczen (i takiego stylu zycia:cool2:), przed porodem duzo cwiczylam-dzieki temu porod byl o niebo latwiejszy (Hm!,) mimo,ze trwal ponad 18godzin...Teraz troszke sie rozleniwilam- jesli mozna mowic o takim stanie spedzajac cale dnie z szalonym pelzakiem-kombinatorkiem!
    Ale jak juz sie wezme....to czuje sie jak nowo narodzona:-)

To co,cwiczycie?

2. noelia

noelia basieńka

Hej

Joga ...tez bardzo lubie ..ale chyba mi nie służy ...bo mam skrzywienie kregosłupa ..co prawda lekkie ale po ćwiczeniach cierpnie mi szyja z jednej strony i cos w łopatce kłuje ...jestem ciekawa bardzo czy taki prawdziwy mistrz jogi dobrał by mi odpowiednie cwiczenia do mojego stanu zdrowia:confused:
    A czy ty ćwiczysz sama z ksiazki czy uczeszczasz na jakies konkretne zajecia :confused:

3. reklama
  4. azabelka

azabelka Gość

Witaj noelia!
    Pewnie zdziwi Was to,ale joge mozna cwiczyc majac wiele schorzen czy stanow przewleklych!Warunek-odpowiednio dobrany zestaw cwiczen-bardzo wazne.
    Na wlasne oczy widzialam dziadeczkow po 70 wyginajacych sie tak,ze az dech z podziwu zapieralo:zawstydzona/y:

Ja rowniez mam lekka skolioze-mimo to cwicze.Wciaz szukam swojego mistrza.Na razie jestem Zosia-Samosia i posilkuje sie ksiazkami,czasem korzystam z neta w tych sprawach.
    Jesli noelia chcesz moge umiescic linka do sympatycznej strony o jodze,ktora na pewno zainspiruje...:tak::tak:

tymczasem,zeby wprowadzic w klimat...... kliknijcie!

[video=youtube;27gBOY-QATc]http://www.youtube.com/watch?v=27gBOY-QATc&feature=related[/video]

5. noelia

noelia basieńka

to poprosze o tego linka ....moze spróbuje jeszcze raz:confused::confused:

6. noelia

noelia basieńka

A to ze mozna w wielu schorzeniach ćwiczyc joge to wiem ..ale najgorsze to jak dobrac te cwicznia zeby sobie nie zaszkodzic ...juz tyle razy przekonałam sie ze żle dobrane ćwiczenia moga bardzo zaszkodzic ....sport to nie zawsze zdrowie.....po 3 miesiecznym aerobiku dwa razy w tygodniu po godzince do dzis mam problemy ze stawem biodrowym ..a to już trzy lata ..zadna fizykoterapia mi nie pomogła ...załuje bardzo tego durnego aerobiku:baffled::baffled::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

7. azabelka

azabelka Gość

Juz wrzucam....
    Pamietaj-zacznij od nauki oddechu!!To ogromnie wazne,bo cala joga skupia sie wlasciwie na prawidlowym oddychaniu.Proste cwiczenie- jak juz lezysz w lozku i masz usnac: wdech nosem po woli liczac do 5.I bardzo powoli wydychac powietrze rowniez nosem- 2x dluzej.Na poczatku moze zakrecic sie w glowie!Spoko,to objaw prawidlowo wykonanego oddechu

Link do podstawowych i w miare nieskomplikowanych asan....pamietajac oczywiscie,ze kazda sluzy czemu innemu....

ASANY - POZYCJE JOGI Joga. Ogólnopolski portal o jodze.

8. noelia

noelia basieńka

Przejrzałam ..stronka naprawde ciekawa i rzetelna ...poczytałam tez forum...musze przysiąć nad tym porzadnie i spróbowac :tak::tak::tak:
    dzieki za linka ...dam znać czy i jak mi idzie:-)

9. piastowna

piastowna Zaciekawiona BB

Joga to cudowna sprawa, przez jakiś czas uczęszczałam na zajęcia w ramach w-f-u na uczelni i naprawdę teraz pomaga mi we wszystkim, nauczyłam się prawidłowo oddychać więc nawet po ogromnym wysiłku bardzo szybko oddech przywracam do normy, również mam problemy z kręgosłupem ale przed treningiem czy bieganiem robię Cwiczenia z 'rozgrzewki' z zajęć jogi i później nie ma żadnego problemu a kiedyś nawet leżeć nie mogłam po jakimkolwiek wysiłku:)

10. reklama
  11. mufinka80

mufinka80 Początkująca w BB

Chyba zaczne ćwiczyć:)po tych Waszych opisach:)

Poleć forum