reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jogurty i serki

Dołączył(a)
14 Grudzień 2008
Postów
14
czy 8 miesiecznemu dziecku można podawać jogurty i serki?jakie?mój synek pije bebilon pepti,miał skazę białkową.poradźcie drogie mamuśki
 
reklama
Nabiał zdrowym dzieciom wprowadza sie po 9 miesiacu......a skoro ma skazę i jest na Bebilonie.........Oli jest na Nutramigenie i dopiero od miesiaca wprowadzam mu nabiał.......
ja bym ;poczekął do 9, 10 miesiacs i zaczełą pomalutku wprowadzać......................
Ale chyba njelpej będzie jak Ci pediatra doradzi
 
czy 8 miesiecznemu dziecku można podawać jogurty i serki?jakie?mój synek pije bebilon pepti,miał skazę białkową.poradźcie drogie mamuśki

po 10miesiącu daje się nabiał i skonsultowała bymto z pediatrą bo piszesz że miał skazę białkową i na poczatek bym spróbowała dać łyżeczkę i zobaczyła jaka bedzie reakcja ...
 
czy 8 miesiecznemu dziecku można podawać jogurty i serki?jakie?mój synek pije bebilon pepti,miał skazę białkową.poradźcie drogie mamuśki
Najlepiej zapytac pediatre,ale osobiscie uwazam,ze jezeli ma skaze to trzeba poczekac i to jak najdluzej.Czytalam gdzies czy slyszalam w Mamo to ja na TVN ze nawet do 1.5 roku nalezy sie wstrzymac z takimi eksperymentami przy dziecku ze skaza.Pozdrawiam.
 
Jogurt to jedna z ostatnich rzeczy , które wprowadzamy do jadłospisu malucha...

Jeśli dziecko je mleko, matki lub modyfikowane, nabiał można sobie odpuścić, a nawet jest to wskazane. Ze względu na ryzyko skazy białkowej oraz problemów trawiennych.

Tym bardziej odradzam jogurty i serki z wysoka ilością cukru, jak danonki np
 
Ja też bym poczekała z wprowadzeniem jogurtów i serków w szczególności jeśli dziecko ma stwierdzoną skazę białkową. My wprowadziliśmy Paulince jogurty w 10 miesiącu ale ona na szczęście nie jest alergiczką.. Podajemy tylko jogurty przeznaczone dla niemowląt,. Preferujemy dania owocowo-jogurtowe Hippa. Bardzo smaczne. Serków jeszcze nie podawaliśmy i myślę że nie ma co się spieszyć.
 
reklama
A mojemu dziekcu misiowy jogurcik nie smakuje........wogole nic che jogurtow...................ma już 13 miesiecy i dopiero od miesiaca wprowadzam......woli bialy serek na kanapke.ale an razie 1, 2 w tygodniu dostaje.....bo jetan Nuteamigenie.................nic się nie dzieje....zoabczymy jak za jakis czas bedzie
 
Do góry