reklama

jowejek

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez gandzia, 4 Kwiecień 2011.

1. gandzia

gandzia Zaciekawiona BB

dziwczyny, kiedy wasze dzieciaczki zainteresowały się rowerkiem i zaczeły same pedałować?

2. charlene

charlene Fanka BB :)

Sara interesuje sie rowerkiem i probuje pedalowac, ale naciska obie stopy na raz, wiec jej nie wychodzi. Poki co tylko sie odpycha stopami od ziemii i najlepiej do tylu. Ale wlasnie co jakis czas slysze "pose dać jowejek" Glownie na nim siedzi i trzyma nogi na pedalach i to wsio. Ja bym bardziej zapytala mamy jak sie uczy dziecko jazdy? Czy czekac az samo zalapie czy mozna to jakos ulatwic? Probowalam juz sama pedalowac na jej rowerku zeby pokazac jak to sie robi...sprzet wytrzymal, ale Mloda potem chciala zebym ciagle jezdzila ;)

3. reklama
  4. Tygrynka

Tygrynka S i T - :***

Hmm a jakbyś jej nóżkami pomachała naprzemiennie na rowerku? tłumacząc że raz jedna, raz druga? Nie wiem, tak zgaduję...

Gandzia a w jakim wieku masz maluszka? Chyba to indywidualna sprawa...

My chcemy teraz kupić trójkołowiec do pchania, żeby mały się oswajał z rowerkiem.. Jakoś nie jestem przekonana do biegowych..

5. kaatia

kaatia Gość

Moja córa dostała biegowy jak miała półtora roku, z miesiąc koło niego chodziła i uczyła się go podnosić, stawiać i odstawiać, a no i prowadzać, potem wsiadła ruszyła i zasuwała w sumie od początku, biegowe są super, bo dziecko uczy się trzymać równowage. Młoda rozpędza się podnosi nogi i jedzie:) wyrabia się na zakrętach itp itd, myśle, że te trzykołowce opóźniają jazdę na prawdziwym rowerku... zobaczymy:) póki co moja na 2 i 5 miesięcy i śmiga tylko na biegowym i na hulajnodze trzykołowej:)

6. maks_olo

maks_olo Kwietniowi Chłopcy :)

zgadzam się z kaatią! Chłopaki lada dzień mają imprezę urodzinową i dostaną rowerki biegowe :)
    Jak oglądałam ostatnio program jak mama musi biegać i trzymać siedzonko dziecka, które uczy jeździć bez bocznych kółek, to rozbolał mnie kręgosłup :-D

7. charlene

charlene Fanka BB :)

maks_olo hehe, pamieeetam..Ja jako dziecko mialam kij wlozony w bagaznik zeby sie nauczyc. I ktos za mna biegal, straszne rzeczy :D Corka znajomej ma 3 lata i ma dwukolowke z malymi kolkami po bokach - niemniej kolka sa troche krzywo i czasem probuje lapac rownowage..Moze to jest jakis sposob. A moze rzeczywiscie sie skusimy na biegowy??

8. mikkka

mikkka Fanka BB :)

Mój syn rok temu jeździł na rowerku biegowym. Świetnie nauczył się trzymać równowagę, przemiennie działać nóżkami.
    Od miesiąca ma zwykły rower dwukołowy i jeździ sam, jeszcze (odpukać) nie miał wywrotki.

Żałuję, że nie wpadłam na pomysł rowerka biegowego wcześniej :(

9. yaska

yaska Fanka BB :)

my mamy rowerek biegowy, wiec o pedałowaniu jeszcze nie myslimy, ale sprawdza się świetnie, polecam :)

10. reklama
  11. gandzia

gandzia Zaciekawiona BB

moj synus ma 1,5 roku. tydzien temu dostal rowerek 3 kolowy, ale poki co zero zainteresowania

12. Tygrysek1985

Tygrysek1985 Fanka BB :)

charlene, prawie pękłam ze śmiechu jak sobie wyobraziłam Ciebie na tym rowerku ha ha :)

Poleć forum