reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Julcia zaczęła sie budzić do mleka w nocy jaka przyczyna??

to budzenie nocne jest normalne. otoz wszystko zalezy od tego o jakiej porze smyk zjadl ostatni posilek?. w nocy dziecko po 7 godz. zaczyna robic sie glodne i nie jest w stanie wytrzymac. moj mikolajek zaraz bedzie mial roczek i rowniez sie budzi ok. 3 w nocy. ok. 20.00 dostaje 210 ml mleka i spi do 8 rano. tak juz to dziala! poczytaj w ksiazkach,albo spytaj pediatry... nasze dzieci szybko rosna, zmieniaja sie ich potrzeby itc. dodam jeszcze ze moj synus wazy 14 kg i mierzy jakkies 83 cm. jak w takim razie ma zrezygnowac z pysznego mleczka noca?:-).
 
reklama
A moje dziecko w ogóle nie chce pić mleka, ale też się w nocy budzi. Tylko że Martynia chce soczku albo herbatki. Jak były upały to mnie to nie dziwiło, ale nauczyła się budzić w nocy przeciętnie 2 razy i trwa to do teraz. Tez chciałabym jej tego oduczyć, zwłaszcza, że wcale jej się tak bardzo nie chce pić. Trochę wypije i natychmiast zasypia, więc dlatego uważam że jest to nawykowe
 
Witam wszytkie niewyspane mamusie :) mój maluszek ma 7 miesiecy i do tej pory budził sie co 3 godziny do jedzenia :-[ co prawda naraz nie zje wiecej jak 100 ml czasami zdarzało mu sie zjesc 120 ml. od jakis paru dni wydłużyły mu sie przerwy w nocy-je co 5-6 h ale nadal nie zje wiecej jak 100 :-[ i martwi mnie to bo jego przyrost masy jest bardzo marny... ???... mleczko zageszczam mu kaszką ryżową...wyc mi sie chce jak patrze na mojego niejadka,moze to przez ząbkowanie,juz sama nie wiem-lekarz straszy badaniami :-(
POZDRAWIAM MAMUSIE ŁASUCHÓW
 
Mateuszek też budzi się w nocy 2razy około 2 i 5 a śpi od 21 do 6.Karmię go piersią więc przed kąpielą dostaje kaszkę na gęsto (je łyżeczką)a po kąpieli obie piersi w krótkim odstępie czasu.A przez 3ostatnie noce budzxił się co 1,5-2godz ale dziś rano obudził się z ząbkiem więc mam nadzieję że to była przyczyna tak częstego budzenia się.
 
Witam mamusie,
jak patrze na wasze spisy posiłów to dochodze do wniosku ze głodze moje dziecko! ;) Moja Julcia 30 sierpnia skończyła 10 miesięcy, do 8 miesiąca była na piersi i jadła co 2 godziny przez całą DOBĘ a teraz odkąd jest na butli jej jadłospis wygląda tak:
6-7 mleczko 180 ml
11 gęsta kaszka(zrobiona na 150 ml mleka) +owoc
15 obiadek
17 kisielek, owoc, koktajl owocowy
19 mleko 210 ml

no i wybudza się do jedzenia o 1 w nocy jak w morde strzelił:( Również nie da się oszukać wodą ani smoczkiem. do niedawna wybudzała się równiez o 4 rano ale zaczęłam jej podawać wtedy wodę i po pewnym czasie przestała się budzić, no bo komu by się chhciało wstawac w nocy tylko po to żeby sobie wody popić ;D. Sadziła ze ten sam sposób wypróbuje na to jej wstawanie o 1.00 ale niestety nie dział. jest głodna i koniec:(

Dziewczyny, czy ja nie powinnam jej dawać mleczka wieczornego troche później, tzn. kolejnej dawki. Bo widze ze u wiekszości z was ostatni posiłek jest w okolicach 21.00.
 
Dziewczyny ale te Wasze Maluchy to w ciągu dnia mają niezły apetyt. Moja mała oprócz cyca dostaje ok.10 owoc , ok. 13-14 zupkę i ok. 18 kleik ryżowy lub kaszkę pół na pół z jabłkiem (ok.150ml) i do tego w ciągu dnia chrupki kukurydziane i to wszystko. Budzi się w nocy jeszcze 3-4 razy i zjada za każdym razem wszystko z obydwu piersi. Myślę że nasze Dzieciaczki w nocy oprócz jedzonka chcą się do nas poprzytulać.
 
daria77 pisze:
Dziewczyny! Jak ja wam zazdroszcze! Moja Ola ma 14 mies a jeszcze NIGDY nie przespała całej nocy :-[ Teraz budzi sie 2-3 razy. I nie usnie bez mleka tylko płacz w niebogłosy!

no to witam w klubie ;D
co prawda moja córka za chwilke będzie miałą roczek
ale ja też daję jej 2-3 razy po 180 - 150 ml mleka
 
martulka29 pisze:
A ja proponuję to wieczorne mleczko zagęścić kleikiem lub kaszką, wtedy będzie bardziej syte i może Julcia nie będzie się budzić w nocy na jedzenie. Warto spróbować.

moja córa dostaje na noc kaszke od 4 miesiąca i co ?
nie skutkuje :p
 
Lisek pisze:
Dziewczyny też mam ten problem!!! Kubuś ma 13 miesięcy i wciąż budzi się między 2 a 3 "na żer" Wypija wówczas 180 ml mleka Wodą ani piersią nie da się go oszukać. Domaga się butli i płacze tak długo aż ją dostanie. W ciągu dnia je sporo (nosi rzeczy na 2-3 latka:))):
między 8 a 9 - 150 ml kaszki
11 - 12 owoce z serkiem lub jogurtem (potrafi zjeść całego banana i pół jogurtu)
14 - 15 250 ml gęstego obiadku
17 - 18 kisiel, budyń lub ciacho + owoce
20 pół bułki lub rogalika z jakimś obkładem (szyneczka, serek, jajko)
ok. 21, 21.30 dostaje mleko na noc ok. 180 ml+pierś.
W ciągu dnia "przytula się" na krótko do piersi (1-2 razy dziennie).
Staram się żeby nie podjadał między posiłkami i wytrzymywał ok. 3 godzin bez jedzonka. Wyjątek stanowi kolacja i mleczko przed snem.
Zagęszczanie mleka kaszką nic nie zmieniło.
I tak jest postęp, bo był taki czas, że budził się często w nocy. Ale wtedy oprócz deserków i obiadków dostawał mleczko z piersi. Ciężko mi było po 4 czy 5 pobudkach normalnie funkcjonować w pracy.
Wielu znajomych pociesza mnie, że jak Kubuś zacznie chodzić (co nastąpi już niebawem:))) to będzie tak zmęczony, że zapomni o nocnym mleczku. Zobaczymy...
Pozdrawiam :D
Ania

;D ;D ;D ;D

nie chce Cie martwić ale...
moje dziecko chodzi od 9 miesiaca zycia
a i tak nie śpi w nocy bez dojadania
 
reklama
Do góry