reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Julcia zaczęła sie budzić do mleka w nocy jaka przyczyna??

Moj maly co prawda w tym wieku nie jadł w nocy ale takze czesto sie budził. Bardzo czesto mu sie cos sniło i niestety budził sie z płaczem. Lekarz wyjasnił nam że dziecko bardzo czesto przeżywa w nocy to co działo sie w ciągu dnia i jesli dzien był ekscytujacy dziecko moze miec nerwowe sny i własnie wtedy sie budzi. Moze u was tak jest że mała budzi sie bo jej sie coś śni i potrzebuje bliskości, a że przy okazji moze cos podjesc... Może zacznij zmniejszac ilosc mleka a jednoczesnie sproboj ja pozostawic jak najdluzej w lozeczku głaskajac bo brzuszku czy podajac ulubionego misia. powodzenia
 
reklama
Po wielu eksperymentach dochodzę do wniosku, że nocne budzenie ma niewiele wspólnego z tym czy dziecko się porządnie naje przed snem, czy też nie. Nieraz cieszę się, że Aga zjadła ładnie wieczorem kaszy i jeszcze poprawiła cycem tak, że ma jedzenie "równo z golfem" - a ona i tak budzi się 3 razy w nocy. U nas problemem jest prawdopodobnie karmienie piersią...mała po prostu budzi się żeby sobie pocycać. Mam nadzieje, że jak ją odstawię, to nocne pobudki się skończą (jak dożyję tej chwili).
 
No niestety ja też tu nie pomogę jeszcze jednej nocy nie przespałam w całości.
Magda o 20.30 zjada 180 NAN po północy budzi się i wypija 150 mleka i jeszcze ok 4-5 znowu mleko.
A w dzień to nie zjada ani 1/3 tego co Julka ;D ale waży już 10,5 kg więc chyba jej to wystarcza.
Zyczę wytrwałości - kiedyś się wyspimy :D
 
może pomyśl o zmianie mleka,spróbuj z kleikiem będzie bardziej treściwe.A jeżeli nie to nic nie pomożesz,widocznie Mała tak potrzebuje i tyle.Mój Michał pił mleko w nocy do ok 1,5 roku.Tak więc cierpliwości.Ale naprawdę pomyśl o zmianie mleka.Pozdrawiam
 
U nas Przemko zaczął lepiej przesypiać noce jak zmieniłam mu porę kolacji z 19 na 18 (miał wtedy 14 miesięcy). Wyszło to przez przypadek - przez kilka dni zasypiał mi przed kolacją. Martwiłam się, że będzie głodny w nocy a on się nie obudził. Potem zjadł kolację o 19 i budził się kilka razy. I jak przesunęłam mu porę jedzenia, to znowu zaczął ładnie spać. Wygląda na to, że jemu nie służyło jesdzenie tuż przed snem - zasypia około 20.
Pozdrawiam
Giza
 
U nas jest podobnie. Miłosz budzi sie w nocy na cyca i nie chce tego zaprzestać. Podaję mu soczek do picia i często sie nabiera...ale jak się dobrze obudzi to nie da sie oszukać....i woła cyc....no cóż....postanowiłam to przeczekać i podawac dalej soczek
 
Witam serdecznie!
Olivier ma 14 miesięcy i też budzi się w nocy,szczególnie wtedy jak ząbki mu wychodzą.Może Twoja Mała poprostu będzie ząbkowała?
Nie jestem pewna czy to budzenie w Waszym przypadku jest spowodowane głodem bo Olivier ma podobną dietkę do Twojej i budzi się , nie je,a wytrzymuje do rana.Ja daję mu w nocy wodę-raz chce a raz nie.Ale zawsze weźmie smokozorda :)
Parę tygodni wstecz budził się z ogromnym płaczem,ale to takim,że poprostu nic nie skutkowało,żadne uspokajanie,głaskanie ani nic. Pomogło wzięcie go do naszego łóżka.No ale przecież takiego dużego bysiorka :p nie będę uczyła brania do łóżka,noi postanowiłam to przetrwać!
Myślę,że musisz poeksperymentować,tzn spróbuj zrobić tak jak dziewczyny radzą :daj bardziej sycące jedzonko na ostatni posiłek,a jak to nie pomoże to czekaj na ząbki :)Noi najważniejsze nie daj się sprowokować i nie daj jedzonka w nocy bo to strasznie źle wpływa na ząbki,a po za tym dzieciątko nie będzie się wysypiało bo będzie jego żołądeczek w nocy pracował.
No więc życzę powodzenia!
Pozdrawiam!
 
Sorki dziewczyny ja troszeczkę nie na temat.Napiszcie mi jak zrobić żeby obrazek pod wpisami się pokazywał,a nie tylko link do stronki lilypie.Kiedyś miałam obrazek,wczoraj zmieniłam sobie link i teraz się obrazek nie pokazuje.
 
reklama
muszisz to wpisać tak:
Kod:
[img]http://lilypie.com/pic/050816/Vmot.jpg[/img][img]http://b2.lilypie.com/UxQQp2.png[/img]
i efekt będzie taki:

Vmot.jpg
UxQQp2.png

 
Do góry