reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Julcia zaczęła sie budzić do mleka w nocy jaka przyczyna??

Jusia22

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Sierpień 2005
Postów
226
Miasto
Mieszkam w Bytomiu woj.Śląskie
Witam!!!
Piszę do was mamuski bo mam problem.Nasza kochcan Julia zaczęła sie budzic w nocy dokładnie o godz.3 nie chce pić herbatki tylko mleko.A juz przesypiała nam całe noce od 6 mięsiąca :) Nie wiem czemu co moze być przyczyną?? Moze teraz dopiero odzyskała apetyt.Dodam jeszcze ze ostatni posiłek to jest mleko 180 ml o godz.21.OO.A było tak pięknie jak przesypiała całe noce :) Proszę o jakies wskazówki moze coś jest nie tak moze za mało je nasza Julcia??Sama juz nie wiem.Ale jej plan co do jedzenia wygląda min.tak
7.00 mleczko 180 ml
9.00 jejecznica lub kiełbaska cięlęca + środek bułki z masełkiem
12.00 zubka bardzo gęsta ktora sama jej gotuje
dwie godzinki drzemki
15.00 biszkopty z mlekiem lub drugie danie ziemniaczki z mięskiem + warzywa około 150ml
2 godz drzemki
17.00 deserek lub budyn lub jakis owoc
18.30 kaszka na mleku około 150 ml
21.00 mleczko około 180 ml
Miedzy posiłakami herbatka,soczek,owoc,chrupki,itd...
Moze ktoraś z was mi pomoze i udzieli jakiś rad??
Moze mała za mało je?? Czy powinnam jej dawac więcej do jedzenia??


 
reklama
niestey ja ci nie pomoge, bo Majka tez sie budzi tak 300-400 w nocy na mleczko, a wieczorem po 2100 je około 240ml mleczka, a zcasami jest tak ze dopiero około 600 - 700 je

???????????????
 
Cześć
Pycha Co prawda Przemko miał niecałe 9 miesięcy jak go odzwyczjałam od nocnego jedzenie, ale potem też miał taki czas, że budził się głodny z nocy. U nas trwało to ok tygodnia. A Przemko miał wtedy ok roku. Przez kilka dni podawałam mu mleko przez sen, ale codziennie zmniejszałam ilość - przestał się budzić. Potem samą wodę i znowu zaczął przseypiać noce. Teraz dostaje wodę tylko jak się obudzi i chce pić.
A może zamień kolejność dwóch ostatnich posiłków
18.30 mleczko około 180 ml
21.00 kaszka na mleku około 150 ml
albo zostaw tak jak jest, ale mleko zageść trochę kleikiem - jest wtedy bardziej syte.
Pozdrawiam
Giza
 
Ja co prawda karmiłam piersią ale zmieniłabym na początek kolejność podawania ostatnich dwóch posiłków - tak by treściwszy był podany przed snem - właśnie tak jak podaje giza

Pozdrawiam,
 
O rany Jusia moja mała choć w podobnym wieku nie je nawet połowy tego co Twoja ;D A taki nagły apetyt czasem dzieciom się zdarza i trwa koło tygodnia, jakoś fachowo to się nazywa, ale w tej chwili nie pamiętam .... Przejdzie jej za jakiś czas i znowu będzie spała w nocy jak przedtem ;D
 
hej,
przyczyn moze byc wiele- w 9 miesacu dzieci maje kolejny etap gwaltownego wzrostu. byc moze faktycznie budzi sie glodna, ale w sumie dostaje dosc kalori w ciagu dnia. moze powodem jest np. zmeczenie a nie glod? nie piszesz o ktorej chodzi spac, ile ma drzemek w ciagu dnia a to jest wazne bo zmeczenie przeszkadza w snie.
moj mlody budzil sie w nocy bardzo dlugo, i podawanie ciezkostrawnych posilkow przed snem wcale mu nie pomoglo- wlasnie na odwrot, zaczelam mu dawac lekkie owoce porzed snem, samo mleko bez kaszki. w ciagu dnia pilnuje, zeby mial 3-4 godziny przerwy miedzy posilkami- w ten sposob organizm uczy sie magazynowac energie i nie wystepuje problem taki, ze maluch w nocy mysli, ze musi tez co chwile jesc. no i dzieki tej metodzie wreszcie przesypiam noce.




Jusia22 pisze:
Witam!!!
Piszę do was mamuski bo mam problem.Nasza kochcan Julia zaczęła sie budzic w nocy dokładnie o godz.3 nie chce pić herbatki tylko mleko.A juz przesypiała nam całe noce od 6 mięsiąca :) Nie wiem czemu co moze być przyczyną?? Moze teraz dopiero odzyskała apetyt.Dodam jeszcze ze ostatni posiłek to jest mleko 180 ml o godz.21.OO.A było tak pięknie jak przesypiała całe noce :) Proszę o jakies wskazówki moze coś jest nie tak moze za mało je nasza Julcia??Sama juz nie wiem.Ale jej plan co do jedzenia wygląda min.tak
7.00 mleczko 180 ml
9.00 jejecznica lub kiełbaska cięlęca + środek bułki z masełkiem
12.00 zubka bardzo gęsta ktora sama jej gotuje
dwie godzinki drzemki
15.00 biszkopty z mlekiem lub drugie danie ziemniaczki z mięskiem + warzywa około 150ml
2 godz drzemki
17.00 deserek lub budyn lub jakis owoc
18.30 kaszka na mleku około 150 ml
21.00 mleczko około 180 ml
Miedzy posiłakami herbatka,soczek,owoc,chrupki,itd...
Moze ktoraś z was mi pomoze i udzieli jakiś rad??
Moze mała za mało je?? Czy powinnam jej dawac więcej do jedzenia??

 
Majka ma już roczek a dalej je w nocy i nie wiem jak ją oduczyć bo woda i smokiem pluje ma być żarcie i kropka ;D a w dzień je tak

9 śniadanko kanapeczka,
10.30 serek, ciasteczko lub owoc
spanko
14 obiadek gęsta gotowana przeze mnie zupka, cała micha
około 15.30 spanko
17 owoc
18.30 kaszka łyżeczką
20-20.30 180 mleka
23 180 mleka +kleik ryżowy 5 miarek
4-5 180 mleka

nie sądzę żeby mało jadła, do tego chrupy i ciacha

niektóre dzieciaki tak mają, muszą wszamać w nocy i już
 
Moja mała ma rok i 3 m-ce, i też przesypiała noce już w 7 miesiącu. Potem jej to "przeszło" :-( .
Do teraz się budzi, popłacze, i z reguły zasypia dalej. Ale to mogą być też wrażenia z całego dnia. Ja mam przygotowany kubeczek z wodą i czasem w nocy podaję jej trochę wody.
Ale nie karm w nocy, bo to bardzo szkodzi ząbkom. Lepiej dać wodę, pogłaskać, my niestety dajemy małej smoczek - musimy ją odzwyczaić.
A co do jedzenia w ciągu dnia, to twoja mała naprawdę dużo je!!! Więc nie martw się, głodna pewnie nie jest.
Moja Patrycja je tak 1/3 tego co twoja!!! Jak zje kaszkę, to już bułeczki jej nie wcisnę. Zresztą tej kaszki na śniadanie to też dziabnie może 150 ml max! A jak zje na obiadek gęstą zupkę, to dopiero potem deserek, z reguły trochę jabłka, lub brzoskwinię.
A po kolacji na wieczór dostaje mleko w kubeczku niekapku i jak wypije tego 120 ml, to sukces! :laugh:
WIęc ciesz się że mała ładnie je, a w nocy ... to już chyba tak dzieci mają.
 
Gwiazdka z tym nie dawaniem jedzenia w nocy u mnie nie przejdzie, wode wypluwa, smoka też po prostu drze się o flachę i basta, można ją oszukać na 10min. i koniec, juz raz próbowaliśmy przez tydzień efekt był taki że budziła się na dobre i chciała jeść
 
reklama
neon pisze:
hej,
przyczyn moze byc wiele- w 9 miesacu dzieci maje kolejny etap gwaltownego wzrostu. byc moze faktycznie budzi sie glodna, ale w sumie dostaje dosc kalori w ciagu dnia. moze powodem jest np. zmeczenie a nie glod? nie piszesz o ktorej chodzi spac, ile ma drzemek w ciagu dnia a to jest wazne bo zmeczenie przeszkadza w snie.
moj mlody budzil sie w nocy bardzo dlugo, i podawanie ciezkostrawnych posilkow przed snem wcale mu nie pomoglo- wlasnie na odwrot, zaczelam mu dawac lekkie owoce porzed snem, samo mleko bez kaszki. w ciagu dnia pilnuje, zeby mial 3-4 godziny przerwy miedzy posilkami- w ten sposob organizm uczy sie magazynowac energie i nie wystepuje problem taki, ze maluch w nocy mysli, ze musi tez co chwile jesc. no i dzieki tej metodzie wreszcie przesypiam noce.







Moaj Julia ucina sobie dwie drzemki w ciągu dnia pierwasza to jest przed zupką około 10 i trwa około 2 godz a druga tez dwugodzinna około 15 lub 16 to zalezy jak jej sie chce spać :)
Chodzi spać po wieczornym karmieniu to jest zazwyczaj około 21.10 lub wczesniej to zalezy jak rano i o ktorej wstaje :)
 
Do góry