reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

już niedaleko

A

Anonim

Gość
Witajcie

Jakos tu pusto

Ja mam termin na 23 lutego
A wiec to juz chyba rybka bedzie

Na razie jestesmy z mezem na etapie wybierania szpitala ( w warszawie)
Moj gin. poleca mi szpital w ktorym pelni dyzury, ale my chyba wolimy zelazna. Lezalam tam na patologii ciazy w zeszlym roku (po poronieniu :( i bylo w porzadku)
Jeszcze innna opcja to karowa - ze wzgledu na cukrzyce ciazowa, ale podobno nie jest to konieczne a tam jest troche dziwnie i kraza rozne opinie

Jak ktos sie tu pojawi to moze cos podpowie???
 
reklama
Czesc!Ja mam termin na 24 lutego :) a szpitala jeszcze nie wybralam.Musze sie dopiero na jakis zdecydowac ale ja jestem z Krakowa.
Pozdrawiam!
 
Hej dziewczyny

Moj gin poleca mi inflancka
z tego co wiem to ten szpital tez cieszy sie raczej dobra opinia w warszawie

tylko ze ja lezalam juz na zelaznej i mimo calej przykrosci sprawy to z opieki bylam naprawde zadowolona

poniewaz jesli chodzi o sprawy porodu i opieki nad dzieckiem jestem zupelnie zielona checemy zapisac sie do szkoloy rodzenia. Podobno w warszawie trzeba to robic ze sporym wyprzedzeniem (ale moze to tylko plotki)no i najlepiej zapisac sie do szkoly akredytowanej przez szpital w ktorym chce sie rodzic
a wiec trzeba szybko wybrac

a wiec dylemat taki - z jednej strony polecenie lekarza, z drugiej wlasne doswiadczenie (troche w innej materii niz porod niestety)

Czy wy tez zjednej strony nie mozecie sie juz doczekac a z drugiej im termin blizej tym wieksza gesia skorka ???????
 
Cześć Dziewczyny! Super, że wreszcie i tu się trochę ożywia. Ja mam termin na 9. lutego i raczej zdecydowana jestem na Karową. Prowadzi mnie lekarz z tego szpitala, zapisałam się tam do szkoły rodzenia (jeszcze w październiku) i mam kilka koleżanek zadowolonych z porodu właśnie tutaj. Prawdę powiedziawszy w samym szpitalu jeszcze nie byłam, ale się wybieram, bo 9. grudnia zaczynamy zajęcia w szkole rodzenia. Z tego, co słyszałam od rodzących tu dziewczyn rzeczywiście bywa różnie, najgorzej z przyjęciem - bo szpital zrobił się ostatnio modny i jest bardzo oblegany. Ale ma bardzo dobry sprzęt szczególnie jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem. Awaryjnie myślę o Solcu. Ostatnio koleżanka rodząca "już" czyli z terminem na 8. 11. stwierdziła, że całkiem przyjemnie było w szpitalu na Czerniakowskiej, więc może tam? Mój poprzedni gin bardzo polecał mi Centrum Damiana, ale z opowieści rodzących tu koleżanek wcale nie wydaje się to taki super szpital. Generalnie warunki dla matki są świetne, ale brakuje im sprzętu do ratowania dziecka i w razie jakichkolwiek komplikacji wiozą delikwentkę do "prawdziwego" szpitala, czyli np. na Madalińskiego. O cenie nie wspominam... Aha i znajomym o mało nie wypisali dziecka z bardzo poważną chorobą (całe szczęście że ci się uparli na dodatkowe badania i trzeci kolejny lekarz złapał się za głowę, że dziecko mogłoby nie przeżyć).
A co do Inflanckiej to podobno jest całkiem ok. Tylko trzeba przypilnować żeby dobrze nauczyli przystawiać dziecko do piersi (moja przyjaciółka przystawiała zupełnie nie tak i potem przez długi czas musiała odzwyczajać swoją córeczkę od nieprawidłowego chwytania).
Serdecznie pozdrawiam wszystkie lutowe (i nie tylko) Mamy
Ewa
 
Przedtem bylam gosciem, ale wrzeszcie sie zalogowalam :)

Do kompletu zelazna i inflancka doszedl ostatnio nowy pomysl a mianowicie karowa - ze wzgledu na cukrzyce ciazowa.

Ale z tego co wiem to nie jest to wymog bo moja kolezanka, ktora tez miala cukrzyce rodzila na zelaznej choc byla pod opieka poradni diabetologicznej na karowej

a co wy myslicie o zelaznej???
Ja slyszalam ze jest dogo ale pozatym wszystko OK

O madalinskim slyszalam straszne opowiesci ale tez i takie ze wszystko bylo w porzadku
O solcu tez slyszalam w miare dobre opinie, ze po remoncie wiele sie zmienilo

juz sama nie wiem

joanna
 
Jeśli chodzi o Kraków to polecam Siemiradzkiego.Rodziłam tam córkę, a w marcu będę tam rodzić kolejne dziecko.
 
Anonymous pisze:
Witajcie

Jakos tu pusto

Ja mam termin na 23 lutego
A wiec to juz chyba rybka bedzie

Na razie jestesmy z mezem na etapie wybierania szpitala ( w warszawie)
Moj gin. poleca mi szpital w ktorym pelni dyzury, ale my chyba wolimy zelazna. Lezalam tam na patologii ciazy w zeszlym roku (po poronieniu :( i bylo w porzadku)
Jeszcze innna opcja to karowa - ze wzgledu na cukrzyce ciazowa, ale podobno nie jest to konieczne a tam jest troche dziwnie i kraza rozne opinie

Jak ktos sie tu pojawi to moze cos podpowie???


Witam....
Mam termin na 28 Lutego..... :lol: ..i będę rodzić w Centrum Matki Polki w Łodzi. Pięć lat temu rodziłam tam moją Karolinkę i byłam baaardzo zadowolona. Za tydzień przyjeżdżam do Warszawy na USG 3D..... :D Wiem że będę miała drugą córeczkę...
Pozdrawiam wszystkie mamy.... :)
 
Cześć Argiro, ale Ci dobrze z tymi córeczkami... mój mąż też chciał dziewczynkę, a tu będzie jednak chłopiec... Daj znać jak wrażenia z 3D usg (nagrają Ci to na CD, DVD?) i czy to duża różnica w stosunku do "zwykłego"? Przede mną pewnie tylko jeszcze jedno USG (poprzednio miałam w 19 tc) i też się zastanawiam czy się nie wybrać na 3D (z dwóch poprzednich jedno mam na CD, drugie na zwykłej kasecie VHS ale za to z nagranym komentarzem lekarza).
pozdrawiam
Ewa
 
reklama
A ja mam tylko zdjecia z usg :( co trzeba zrobic zeby ostac taka kasete albo dvd z usg?Bo ja tez bym bardzo chciala.
 
Do góry